Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Stalex Liga rusza już po raz jedenasty!

Tomasz Keller
4 października, 22:21
Czy ktoś zdoła wreszcie przełamać hegemonię Eurodrobiu Toruń i odebrać „kurczakom” tytuł mistrzowski, który dzierżą od czterech lat?
Drużyny mogą się zgłaszać do 30 października
Fot. Archiwum

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej „Stalex Liga” w Świeciu od dłuższego czasu zdecydowanie zdominowała ekipa z Torunia, która od czterech lat nie schodzi z najwyższego stopnia podium. Organizatorzy chcąc wyrównać poziom w dziesiątym sezonie zdecydowali się wprowadzić zakaz gry zawodnikom z Futsal Ekstraklasy.

W efekcie na parkiecie w Świeciu zabrakło takich gwiazd, jak reprezentanci Polski: Wojciechowski i lider kadry narodowej Mikołajewicz. Tymczasem zespół z Torunia, grając w teoretycznie najsłabszym składzie, rozegrał najlepszy sezon w historii remisując tylko z Wojownikiem Wabcz, a pozostałe mecze zdecydowanie wygrywając. W powtórce finału znów górą był Eurodrób, który pokonał Raf-Mix/Stalwit Kamnel Rasz 4:1.

W nadchodzącym sezonie, torunianie spróbują zdobyć tytuł po raz piąty z rzędu. W kadrze zabraknie jednak z pewnością zawodników, którzy zasilili ekstraklasowy FC Toruń, tj. Mykoli Morozowa, Remigiusza Spychalskiego oraz Krzysztofa Elsnera (grał już w poprzednim sezonie w FC) i Marcina Mrówczyńskiego. Szczególnie ten ostatni stanowił o sile „Kurczaków” w poprzednim sezonie.

Warto dodać, że Organizatorzy dopracowali punkt w Regulaminie, mówiący o tym, że jeżeli zawodnik rozwiązuje kontrakt z klubem ekstraklasy i staje się wolnym graczem, to może wystąpić w Stalex Lidze. Sytuacja ta wzbudzała pewne kontrowersje w poprzednim sezonie, gdy z gry w Chojnicach zrezygnował Marcin Wanat, a Dawid Kawka opuścił szeregi FC Toruń. Obaj dołączyli do swych ekip w Stalex Lidze, co nie spodobało się niektórym kibicom. Teraz podobna sytuacja znajduje już odzwierciedlenie w Regulaminie. Podobnie sprawa wygląda w drugą stronę, tj. jeśli zawodnik podpisze w trakcie sezonu kontrakt z klubem z ekstraklasy, nie może już występować w Stalex Lidze.

Pozostałe zmiany regulaminowe są symboliczne. Organizatorzy postanowili żółte i czerwone kartki, łapane przez zawodników w lidze i Pucharze Ligi połączyć do jednej klasyfikacji. Jeśli więc dany zawodnik złapie trzecią kartkę, niezależnie od rozgrywek będzie musiał pauzować w kolejnym meczu, w zależności od tego jaki przypadnie jego drużynie – ligowym lub pucharowym. Każda kolejna kartka będzie oznaczała kolejną pauzę.

Z uwagi na coraz większe trudności w ustalaniu terminarza, wprowadzono również limit dwóch przełożeń meczu (tylko za zgodą rywala). Mimo to jednak organizatorzy deklarują, że wzorem lat ubiegłych pozostaną elastyczni w tej sprawie i będą się wsłuchiwać w prośby drużyn, jeśli uzyskają wcześniejszą informację. Piłkarze z boisk trawiastych mogą również liczyć na możliwość późniejszego rozpoczęcia sezonu.

Ustalono również wysokość wpisowego na nowy sezon, która mimo upływu lat pozostaje na porównywalnym poziomie, dzięki czemu Stalex Liga nadal jest jedną z tańszych lig jeśli chodzi o koszty uczestnictwa.

Za start w lidze i Pucharze Ligi trzeba będzie zapłacić 900 zł, udział w samej lidze kosztuje 870 zł, natomiast jeśli ktoś chce się zgłosić tylko do pucharu, zapłaci 150 złotych. Oczywiście Organizatorzy wystawiają faktury vat.

Jak już wcześniej wspomniano, Organizator, spółka Vistula-Park Świecie podpisała nową, pięcioletnią umowę z firmą Stalex na sponsoring tytularny, która w sezonie jedenastym dopiero się zaczyna. Z dawnego grona sponsorów pozostali: Baster, Eurodrób, Gresta, Otlewski, Akropol. Dołączyli z kolei Karnowski Recycling – sponsor medalistów oraz Klub Podróżnika, który ufunduje nagrodę główną w złotym bucie.

Najlepsza dziesiątka zawodników w klasyfikacji „Szał Kart” jeśli ich drużyna ponownie zgłosi się do rozgrywek, otrzyma już na starcie solidny bonus w postaci 300 złotych dla każdego. Konkurs na ponownych zasadach odbędzie się również w tym sezonie, a więc piłkarze, grający często i na równym poziomie w Stalex Extralidze mają szansę na dodatkowe profity.

Rekrutacja ruszyła, warto więc przypomnieć o drużynach uprawnionych do Startu w elitarnej Stalex Extralidze, a są to: Eurodrób Toruń, Raf-Mix/Stalwit/Kamnel/Rasz, Unisław Team PBDI, Gresta/Espack/Sadowska, BS Skoda Auto Grudziądz, WSD/Twoja Szkoła Grudziądz, Wojownik Wabcz, Syla/Kręgielnia, Świeckie Orły, Kasa Stefczyka. Jeżeli któryś z zespołów nie zgłosi się w tym sezonie, decyzję o ostatecznym kształcie Extraligi podejmie Organizator.  

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz