Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Start i Wisła straciły punkty w końcówce. U reszty remisy

Dość pechowa okazała się ostatnia kolejka dla naszych czwartoligowców. Wisła Nowe, mimo gry w przewadze, przegrała w 2:3 w Brodnicy ze Spartą, a Start Warlubie, choć prowadził w Chełmży już 2:0, zdołał jedynie zremisować 2:2. W okręgówce wszystkie nasze zespoły zagrały na remis.

Udostępnij
15589067_s

Wisła Nowe jechała do Brodnicy podbudowana zwycięstwem w ostatniej kolejce. Mecz ze Spartą nie zaczął się jednak najlepiej dla wiślaków, którzy po 38 minutach przegrywali już 0:2, a drugą bramkę dla Sparty zdobył znany w regionie Adam Reise.

Niewykorzystana szansa

Piłkarze z Nowego wzięli się jednak poważnie za odrabianie strat po przerwie. Już w 50. minucie przypomniał o sobie lider drużyny Dawid Górski, jednak jego strzał z rzutu wolnego jeszcze nie zakończył się golem. Przewaga Wisły stawała się jednak coraz większa i w końcu zakończyła się rzutem karnym, którego w 63. minucie na gola zamienił Górski.

Dziesięć minut później zawodnik gospodarzy ujrzał drugą żółtą kartkę i wiślacy grali w przewadze. Wykorzystali to w 84. minucie, gdy po raz drugi rzut karny wykorzystał Górski.

Gdy wydawało się, że ekipa z Nowego powalczy o komplet punktów, nieoczekiwanie w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, akcję przeprowadzili gospodarze, która zakończyła się golem autorstwa Szymona Ciechowskiego. W ten sposób wiślacy wrócili z Brodnicy na tarczy, choć mogli śmiało pokusić się o jakąś zdobycz punktową.

Dziewięć kartek

O sporym niedosycie mogą też mówić zawodnicy Startu Warlubie. Od początku przejęli inicjatywę na trudnym terenie w Chełmży i mieli nawet okazję z rzutu karnego, ale nie wykorzystał go Dreszler.

Co ciekawe, w 25. minucie sędzia podyktował drugi rzut karny i tym razem udało się już go zamienić na gola, a egzekutorem okazał się Mateusz Bujanowski.

Tuż przed przerwą na 2:0 dla Startu podwyższył Rafał Bujnowski i wydawało się, że zespół z Warlubia przywiezie zwycięstwo z Chełmży.

W drugiej połowie gra się znacznie zaostrzyła. W sumie sędziowie pokazali aż 2 czerwone (po jednej dla każdej drużyny) i 7 żółtych kartek!

W 53. minucie gola kontaktowego dla Legii zdobył Patryk Smolarz. Start wypuścił zwycięstwo dosłownie w ostatnich sekundach, a ściślej w 92. minucie po bramce Mateusza Komura.

Komplet wyników IV ligi

Chemik – Unia 6:0 (1:0), Sparta – Wisła 3:2 (2:0), Cuiavia – Sokół 1:1(1:0), Chełminianka – Polonia 0:4 (0:1), Kujawianka – Orlęta 1:1 (0:1), Legia – Start 2:2 (0:2), Naprzód – Lider 0:11 (0:3), Kujawiak – Pogoń 1:0 (1:0), Notecianka – Lech 3:0 (walkower).

Grad bramek

Przedstawiciele powiatu świeckiego solidarnie remisowali swoje mecze w klasie okręgowej. Jeśli jednak poszukać najbardziej efektownego podziału punktów, to z pewnością za taki można uznać remis Toru Laskowice na wyjeździe z Wojownikiem Wabcz w stosunku 4:4!

W Wabczu padło więc w sumie 8 goli, a sytuacja zmieniała się jak w piłkarskim kalejdoskopie. Tor prowadził już 2:0 po golach Słabego w 20. minucie i Warchoła w 23. minucie.

Potem serią trzech bramek z rzędu popisał się Wojownik i wyszedł na prowadzenie 3:2. „Torowcy” nie odpuścili i po golach Przesmyckiego w 57. i Bagińskiego w 70. minucie znów objęli prowadzenie, ale mecz ostatecznie zakończył się remisem, który zapewnił Wojownikowi Łukasz Filarski, wykorzystując w 75. minucie rzut karny.

Remisy Pruszcza i Serocka

Podziałem punktów musiał się również zadowolić Start Eco-Pol Pruszcz, który zremisował 1:1 z Promieniem Kowalewo Pomorskie. Tym razem gola nie zdobył ekstra snajper Jakub Krukowski.

Gospodarzy na prowadzenie wysforował Jakub Środa w 33. minucie. Do utrzymania wygranej, zabrakło Startowi dosłownie kilku minut, bo goście wyrównali za sprawą Walaszkowskiego dopiero w 82. minucie.

Remisem zakończył swój mecz również Pol-Osteg Pomorzanin Serock, osiągając wynik 2:2 w Lisewie z tamtejszą Victorią.  Dwie bramki dla serocczan zdobył Bartłomiej Świątek w 20. i 65. minucie. Pomorzanin był bliski zwycięstwa, ale gospodarze uratowali punkt po golu Pawła Bartoszewskiego w 90. minucie.

Komplet wyników V ligi (grupa I)

Mustang – KS Łochowo 1:1 (1:1), Grom – Flisak 2:2 (1:0), Start ECO-POL Pruszcz – Promień 1:1 (1:0), Victoria – Pomorzanin Serock 2:2 (1:1), Wojownik – Tor 4:4 (1:2), BKS Bydgoszcz – Iskra 3:0 (1:0). Mecz Gryf – Drwęca został przełożony.