Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

24 października, 23:22
Efektowne wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy z Warlubia 5:2 nad faworyzowaną Polonią to największa niespodzianka spośród wszystkich spotkań minionej kolejki z udziałem drużyn z powiatu świeckiego.

Faworytem meczu Polonia Bydgoszcz – Start Warlubie byli na pewno, zajmujący trzecie miejsce w tabeli gospodarze. Tym bardziej na uwagę zasługuje kapitalny występ ekipy z Warlubia.

Gol do szatni

Start prowadził po pierwszej połowie 2:0 po dwóch bramkach z dystansu. W 26’ minucie z okolic pola karnego uderzył Bujanowski, a tuż przed zejściem do szatni z kilku metrów dalej mocnym strzałem zakończonym bramką popisał się Adamczyk.

W drugiej połowie Start zadawał kolejne ciosy. Po golach Fafińskiego w 54’ minucie i Jaskólskiego w 64’ minucie, Start prowadził w Bydgoszczy już 4:0 i zanosiło się na prawdziwy pogrom. Dopiero wtedy Polonia zdołała się na chwilę otrząsnąć i odpowiedzieć dwiema bramkami Patryka Podolskiego w 67’ i 69’ minucie. Festiwal strzelecki zakończył jednak ten, kto zaczął – Mateusz Bujanowski, zdobywając swojego drugiego gola na cztery minuty przed końcem spotkania.

Cztery mecze bez porażki

Dobrą passę podtrzymała też Wisła Nowe, która remisując 2:2 z Unią Janikowo zanotowała czwarty mecz z rzędu bez porażki, choć trzeba przyznać, że trzy z nich zaledwie zremisowała. Obie bramki w meczu z Unią zdobywali obrońcy.

Pierwszego gola dla Wisły bardzo szybko zdobył Łukasz Filip, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym. Potem inicjatywę przejęli goście, którzy w 30’ minucie doprowadzili do wyrównania.

Po przerwie w 57’ minucie na prowadzenie wyszli piłkarze z Janikowa, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Kędziora. Zaledwie trzy minuty później na 2:2 wyrównał drugi ze stoperów Wisły, Radosław Wojciechowski, wykorzystując precyzyjną wrzutkę Dawida Górskiego.

Komplet wyników IV liga:

Notecianka Pakość – Cuiavia Inowrocław 3:2, Chemik Bydgoszcz – Kujawianka Izbica 3:1, Legia Chełmża – Naprzód Jabłonowo Pomorskie 3:0, Chełminianka Chełmno – Lech Rypin 2:6, Sparta Brodnica – Lider Włocławek 1:1, Kujawiak Kowal – Orlęta Aleksandrów Kujawski 3:4, Pogoń Mogilno – Sokół Radomin 1:1, Wisła Nowe – Unia Janikowo 2:2, Polonia Bydgoszcz – Start Warlubie 2:5

Wygrał tylko Serock

Nasi reprezentanci w piątej lidze radzili sobie z bardzo zmiennym szczęściem. Najlepszy występ zanotował Pomorzanin Pol-Osteg Serock, który pokonał na wyjeździe 2:1 przedostatni w tabeli KS Łochowo.

Bohaterem serocczan w tym meczu był Bartosz Świątek, który popisał się golem i asystą. Pierwszego gola Pomorzanin zdobył w 55’ minucie. Na 2:0 podwyższył na kwadrans przed końcem, gdy asystę Świątka wykorzystał Adam Wadziński. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę w 86’ minucie i mieli jeszcze świetną okazję do doprowadzenia do remisu, ale trzy punkty uratował Pomorzaninowi bramkarz Dominik Ostrowski.

Remisem tym razem musiał się zadowolić natomiast Start Eco-Pol Pruszcz, który podzielił się punktami na własnym boisku z Flisakiem Złotoria. Gospodarze fatalnie rozpoczęli spotkanie, tracąc gola już w 5’minucie po strzale Korpalskiego. Wyrównał w 28’ minucie niezawodny najlepszy strzelec Startu Jakub Krukowski.

Coraz gorzej wygląda sytuacja w Laskowicach. Tor przegrał kolejne spotkanie, tym razem na własnym boisku 2:3 z Promieniem Kowalewo Pomorskie. Po tym meczu Torowcy zajmują odległą, czternastą lokatę wyprzedzając tylko KS Łochowo i Drwęcę Golub-Dobrzyń.

Komplet wyników V liga:

Start Pruszcz – Flisak Złotoria 1:1, Victoria Lisewo – Pomorzanin Toruń 2:5, Mustang Ostaszewo – Gryf Sicienko 4:0, Wojownik Wabcz – Grom Więcbork 2:3, BKS Bydgoszcz – Drwęca Golub-Dobrzyń 8:0, Iskra Ciechocin – Radzynianka Radzyń Chełmiński 6:1, TOR Laskowice – Promień Kowalewo 2:3, KS Łochowo – Pomorzanin Serock 1:2.