Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Wanda, Tymoteusz, Paulina

Świecianie lepsi od pierwszoligowca

sport
4 stycznia, 21:00
Gresta/Espack/Sadowska Świecie pokonała KS Futsal Piłę 7:4 (2:2) i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu!
Gresta ma powody do radości
Fot. Michał Rakowski

Mecz od początku mógł się podobać, choć na pierwsze bramki przyszło nam poczekać aż do 12 minuty. Wcześniej więcej sytuacji stworzyła Gresta. Dwa groźne strzały oddał między innymi Kolmajer, a Kaczkowski nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem.

W dwunastej minucie gospodarze objęli jednak w końcu prowadzenie po bramce Łukasza Wenerskiego. Goście z Piły odpowiedzieli bardzo szybko, bo po niespełna minucie gola z rzutu wolnego zdobył Michał Lament.

Czerwona kartka

Kilkadziesiąt sekund później obrońcy Gresty nie upilnowali Piotra Papierowskiego i goście z Piły wyszli na prowadzenie 2:1. Po tym golu z kolei dość szybo wyrównała Gresta. Szymon Kocieniewski zdecydował się na strzał z dystansu, a zasłonięty bramkarz z Piły wpuścił piłkę do siatki pod rękoma.

Na dwadzieścia sekund przed końcem pierwszej połowy drugą żółtą kartę i w konsekwencji czerwoną obejrzał zawodnik KS Futsal Piła Radosław Góźdź. Gresta stanęła przed szansą zdobycia gola, grając w przewadze. Nie udało się to jeszcze w pierwszej połowie, ale w drugiej części gry, dokładnie na osiem sekund przed końcem kary, Tomasz Wiśniewski sprytnym strzałem z czuba pokonał bramkarza Piły.

Gresta prosi o czas

Potem oglądaliśmy prawdziwy festiwal futsalu w wykonaniu Gresty. Kolejne bramki dla świecian zdobywali Paweł Słaby, Tomasz Wiśniewski i Patryk Jarantowicz. Po nieco ponad trzydziestu minutach gry Gresta/Espack/Sadowska prowadziła już 6:2 i zanosiło się, że rozgromi pierwszoligowca.

Niestety gospodarze na dziesięć minut przed końcem meczu wyczerpali limit fauli. Po tym, gdy po raz szósty sfaulował piłkarz Gresty, rzut karny przedłużony wykorzystał Michał Lament, a dosłownie kilka sekund później kolejną bramkę dla Piły zdobył Piotr Przygocki. Momentalnie zrobiło się już tylko 6:4 i sztab Gresty poprosił o czas.

Lament nie trafił

Końcówka meczu była już bardzo nerwowa. Na minutę i dwadzieścia sekund przed końcem, pilanie po raz drugi stanęli przed szansą zdobycia gola z karnego przedłużonego. Tym razem jednak Lament się pomylił, a kilka sekund później długi wyrzut Semraua na gola zamienił Wojciech Ernest, gdy przeciwnicy grali już z wycofanym bramkarzem.

Do końca rezultat już nie uległ zmianie. Gresta/Espack/Sadowska pokonała w ten sposób pierwszoligowy zespół z Piły 7:4 i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Teraz drużyna ze Świecia czeka na losowanie, ale jest bardzo możliwe, że już wkrótce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu dojdzie do kolejnego meczu z udziałem zawodowej drużyny futsalowej.

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz