Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  33°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  33°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  34°C / 22°C
REKLAMA

Świecianin chce przejechać Polskę wzdłuż Wisły na rowerze

red
4 lipca, 22:56
Mariusz Sobieski ze Świecia podjął się trudnego wyzwania i wystartował w kolarskim Rowerowym Maratonie Wisła 1200. Na przejechanie wzdłuż królowej polskich rzek ma dokładnie 180 godzin. Maraton przypomina surwiwal. Uczestnicy są zdani wyłącznie na siebie.
Mariusz Sobieski zawitał podczas maratonu do Świecia
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Maraton wystartował 2 lipca z gdańskiej Wyspy Sobieszewskiej, a więc ujścia Wisły do Bałtyku, a jego metę zaplanowano w Wiśle w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny.Trasa wytyczona została po nadwiślańskich drogach, szutrach, ścieżkach, skarpach i wałach.

Jazda po ruchliwych drogach wojewódzkich i krajowych ograniczona jest do absolutnego minimum, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort obcowania z przyrodą i historią.

REKLAMA
REKLAMA

Sam dystans, jaki mają do przejechania kolarze jest już imponujący, ale największe wyzwanie stanowią twarde reguły maratonu, które zabraniają zawodnikom jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz. Każdy z zawodników jest zatem skazany wyłącznie na siebie.

Zasada ta dotyczy wszystkich aspektów pokonania trasy Wisła 1200, w tym jedzenia, picia, spania i serwisu sprzętu. Kolarze mają absolutny zakaz organizowania sobie wcześniej noclegów. W regulaminie maratonu można nawet przeczytać, że "jeśli chcesz jechać w czystych spodenkach, musisz je mieć ze sobą, wyprać, albo kupić po drodze".

REKLAMA
REKLAMA

Każdy z zawodników sam ustala sobie zatem tempo i dystans, jaki chce pokonać danego dnia. Ważne by całą trasę przejechać maksymalnie w ciągu 180 godzin. Potwierdzeniem pokonania trasy jest zapis w formacie gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika. Organizatorzy prowadzą oddzielną klasyfikację dla mężczyzn i kobiet.

Mariusz Sobieski pierwszego dnia przejechał już 207 km, mijając między innymi po drodze Świecie, co udokumentował na zdjęciach z krótkiego postoju w swoim mieście. Uczestnik maratonu obiecał nam, że po pokonaniu całego dystansu zda nam pełną relację z imprezy. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.  

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA