Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Wda Świecie pokonała Start Pruszcz w derby powiatu

sport
4 maja, 21:16
W pojedynku dwóch lokalnych rywali w IV lidze Wda zwyciężyła w Pruszczu miejscowy Start Eco-Pol 2:1 po dwóch golach niezawodnego ostatnio Jakuba Ratkowskiego.
Fot. 123RF/zdjęcie ilustracyjne

Pojedynkom derbowym zawsze towarzyszą dodatkowe emocje. Nie inaczej było tym razem, gdy zmierzyły się ze sobą drużyny z powiatu świeckiego, występujące w IV lidze.

Goście ze Świecia zaczęli to spotkanie najlepiej jak mogli, bo już po 16 minutach i dwóch golach Jakuba Ratkowskiego prowadzili na boisku w Pruszczu 2:0. Już w 3 minucie Ratkowski otworzył wynik, strzelając głową bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bartosza Czerwińskiego.

W 16 minucie ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę, tym razem wykorzystując precyzyjną centrę z rzutu wolnego od Łukasza Wenerskiego. Trzeba zaznaczyć, że Ratkowski tego dnia był wyjątkowo aktywny, bo mógł śmiało nawet podwoić swój dorobek bramkowy i to jeszcze w pierwszej połowie.

Gospodarze również mieli swoje okazje. Na boisku już niespełna po pół godzinie gry pojawił się z ławki rezerwowych Jakub Krukowski. Pod koniec pierwszej połowy po rzucie rożnym pod bramką Wdy się zagotowało, ale świetną interwencją niczym rasowy obrońca popisał się Wojciech Ernest.

W drugiej połowie obie ekipy stworzyły sobie po kilka sytuacji. Gospodarze zdołali jednak zdobyć bramkę kontaktową w 80’minucie, gdy po podaniu Marcina Napierały, skutecznym strzałem wykazał się Jakub Krukowski.

Drużyna z Pruszcza miała jeszcze dziesięć minut na doprowadzenie do remisu. Przed ogromną szansą stanął ponownie Krukowski, gdy przyszły mu dobijać sparowaną piłkę po strzale z rzutu wolnego Napierały. Napastnik Startu Pruszcz tym razem jednak się pomylił i nie zdołał uratować choćby punktu dla swojej drużyny. Tym samym prestiżowe derby Powiatu Świeckiego w czwartej lidze zakończyły się zwycięstwem świeckiej Wdy.

Wynik meczu:

Start Eco-Pol Pruszcz – Wda Świecie 1:2 (0:2)

Bramki: Ratkowski 3’,16’ (Wda), Krukowski 80’ (Start)

Składy drużyn:

Start Pruszcz: Andres – Konopczyński, Kostiuk, Napierała, D. Zieliński (27’ Krukowski), Górzyński, Gaca, Czarnowski, Wanat, Chabowski (55’ Szulc), Wójtowicz

Wda Świecie: Piotrowski – Widz, Kułakowski, Góra, Słaby, Czerwiński (85’ Piątkowski), Wenerski, Wietrzykowski (84’ Linkowski), Ratkowski (90’ Dobrowolski), Ernest (60’ Waszczuk), Maliszewski.

sportatextraswiecie [dot] pl