Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Wda Świecie przegrała derby, kończąc mecz w dziewiątkę

red
30 maja, 10:09
Po czterech zwycięstwach z rzędu, piłkarze ze Świecia ulegli lokalnemu rywalowi z Chełmna 1:3 w meczu, w którym sędzia pokazał aż 10 żółtych i 3 czerwone kartki.
Mateusz Komur i Michał Igliński (czerwono-czarne koszulki) zdobyli dwie ważne bramki, które pozwoliły ich drużynie przerwać zwycięską serię świeckiej Wdy.
Fot. Andrzej Bartniak

Meczom Wdy Świecie z Chełminianką Chełmno zawsze towarzyszą dodatkowe emocje. Nie inaczej było i tym razem, zwłaszcza, że piłkarze obu drużyn znają się jak przysłowiowe łyse konie.

Kapitan wyrzucony z boiska

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Wdy, gdy już w 3. minucie wychodzącego na czystą pozycję Przemysława Misiaszka nieprzepisowo zatrzymywał Łukasz Wenerski. Sędzia orzekł, że kapitan Wdy popełnił faul taktyczny i zdecydował się pokazać mu już na samym początku meczu czerwoną kartkę! Co ciekawe, Wda grając w osłabieniu pierwsza wyszła na prowadzenie. W 10. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Norbert Frankiewicz, który został sfaulowany w polu karnym. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił Karol Maliszewski. Gospodarze mieli kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia, ale świetnie w bramce Chełminianki spisywał się wychowanek Wdy, Daniel Semrau. Goście doprowadzili do wyrównania w 35. minucie, gdy sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Pawła Słabego. Gola z karnego zdobył Michał Igliński, który również reprezentował kiedyś barwy Wdy. Goście z Chełmna jeszcze w pierwszej połowie zdołali wyjść na prowadzenie. W 41. minucie piłkę przechwycił Mateusz Komur i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Bartoszem Piotrowskim. Na początku drugiej połowy Wda stworzyła sobie kilka sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki, ale wciąż świetnie bronił Semrau.

O dwóch piłkarzy mniej

W 70. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Paweł Słaby i świecianie musieli już grać w dziewiątkę przeciwko jedenastu zawodnikom gości. Piłkarze Chełminianki nie wypuścili już z rąk takiej okazji, pieczętując zwycięstwo golem na 3:1 Piotra Grossa w 85. minucie. Dwie minuty później sędzia po raz trzeci wyciągnął czerwony kartonik, ale tym razem wyrzucił z boiska zawodnika Chełminianki Michała Iglińskiego, po tym gdy ten zwyzywał arbitra za brak podyktowania rzutu karnego. Wynik meczu do końca się już nie zmienił. Dla Wdy ta porażka nie będzie miała większego znaczenia, bo zespół ze Świecia utrzymał się na foteli lidera grupy spadkowej. Dla drużyny z Chełmna była to natomiast czwarta wygrana z rzędu, która znacznie przybliżyła ich do utrzymania w czwartej lidze.

Wynik meczu:

Wda Świecie – Chełminianka Chełmno 1:3 (1:2)

Bramki:

1-0 Maliszewski (10. – karny), 1-1 Igliński (35. – karny), 1-2 Komur (41.), 1-3 Gross (85.).

Żółte kartki: Słaby, Piotrowski, Wietrzykowski, Czerwiński (Wda), Mariusz Gralak (trener) – Majorek, Krause, Siemieniecki, Wiśniewski (Chełminianka).

Czerwone kartki: Wenerski (3. – za faul taktyczny), Słaby (70. – za drugą żółtą) obaj Wda – Igliński (87. – za niesportowe zachowanie) Chełminianka.

Skład Wdy: Piotrowski – Słaby, Frankiewicz, Gackowski (46. Widz), Kułakowski – Maliszewski, Wenerski, Wietrzykowski (80. Dobrowolski), Czerwiński (72. Waszczuk), Ratkowski – Majka (46. Linkowski).

redakcjaatextraswiecie [dot] pl