Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Wyhasali się na góralach w Decznie

W Ośrodku Wypoczynkowym Deczno zorganizowano start i metę wyścigu kolarskiego MTB. Wymagającą, 27-kilometrową trasę najlepsi kolarze pokonali w niespełna godzinę.

Udostępnij
Młodsi uczestnicy wyścigu / Fot. Andrzej Pudrzyński

Zawody pod nazwą MTB „Wyhasaj się” zorganizowali firma HAS Andrzeja Horakowskiego oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu.

Warto dodać, że wyścigu rowerów na nieco grubszych oponach po kilku latach powróciły do Deczna z bardzo dobrym skutkiem, bo łącznie sklasyfikowano czasy 80 zawodniczek i zawodników.

Zorganizowano też krótsze wyścigi w kilometrowych pętlach dla młodszych fanów kolarstwa.

Wyścig główny z czasem 0:59:27 zwyciężył Szymon Kowalski z Wąbrzeźna. Drugie miejsce z wynikiem 0:59:28 zajął Kacper Belt z Sulnowa. Obaj stoczyli znakomity pojedynek na finiszu.

Trzecie miejsce z wynikiem 0:59:29 zajął Łukasz Iwaszko. Cała „trójka” stoczyła pasjonujący pojedynek na finiszu, gdzie o losach miejsc medalowych zadecydowały dosłownie sekundy.

W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Grochowska ze Smętowa z czasem 1:03:20. Drugie miejsce zajęła Marta Górska z Gruczna 1:08:47, a trzecie Martyna Dykalska z Rypina 1:11:22.

Najlepszym zawodnikiem z gminy Świecie został Kacper Belt, a zawodniczką Marta Górska.

Nagroda dla najlepszej drużyny z gminy powędrowała do ekipy Bart Bike Team Sulnowo.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama