Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Dwie pary małżeńskie z gminy Jeżewo obchodziły złote gody i dostały medale

Andrzej Pudrzyński
1 września 2022, 09:18
Oto pary na medal. Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Regina i Antoni Kminikowscy ze Skrzynek oraz Jadwiga i Tadeusz Pankanin z Białych Błot.
Regina i Antoni Kminikowscy (po lewej) oraz Jadwiga i Tadeusz Pankanin
Fot. UG Jeżewo

Regina i Antoni Kminikowscy mieszkają w Skrzynkach, skąd pochodzi pan Antoni. Pani Regina mieszkała w Buczku, gdzie poznali się podczas jednej z zabaw karnawałowych. Ślub cywilny i kościelny zawarli 20 listopada 1971 r. w Jeżewie. Mają dwie córki, dwie wnuczki, trzech wnuków oraz prawnuczkę.

Jubilaci prowadzili razem gospodarstwo rolno-ogrodniczne w Skrzynkach. Pani Regina należy do klubu seniora w Laskowicach a pan Antoni do koła łowieckiego, dlatego nie narzekają na nudę na emeryturze.

Jadwiga i Tadeusz Pankanin mieszkają w Białych Błotach. Jubilatka pochodzi z Lipna niedaleko Włocławka, a jej mąż z Gdańska. W młodości przeprowadził się do Nowego Młynka (obecnie Białe Błota). Poznali się dzięki siostrze pani Jadwigi. Ślub cywilny i kościelny zawarli 27 maja 1972 r. w Lipnie. Mają dwie córki i syna oraz trzy wnuczki i dwóch wnuków.

Pani Jadwiga pracowała w Rulewie w ogrodnictwie, a pan Tadeusz na początku w PGR Rulewo, a następnie jako pracownik cywilny w wojsku. Jubilaci na emeryturze lubią wykonywać drobne prace w ogródku oraz spędzać czas z rodziną, którą też często odwiedzają.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Jeżewie jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta RP.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Źródło: Urząd Gminy w Jeżewie