Connect with us

Czego szukasz?

Styl życia

Takie imprezy to lubimy! Bawił się cały amfiteatr [zdjęcia]

Było „summer” i było „hot”. Nie było wprawdzie „disco”, ale sądząc po reakcji rozbawionej publiczności, nikomu to nie przeszkadzało. Kolejna edycja Summer Hot Disco przyciągnęła tłumy do świeckiego amfiteatru.

Udostępnij
Publiczność bawiła się wyśmienicie I Fot. Marcin Saldat / Centrum Kultury w Świeciu

Na pierwszym Summer Hot Disco w 2019 r., adekwatnie do nazwy, wystąpili wykonawcy reprezentujący głównie muzykę disco polo i dance.

Z czasem organizator, obecne Centrum Kultury w Świeciu (wcześniej Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji) zaczął stopniowo odchodzić od tej formuły, zapraszając też wykonawców spoza tych gatunków muzycznych.

Na poprzednich czterech edycjach wystąpili m.in. Weekend, Cleo, Danzel, Boys, Sławomir, Roksana Węgiel, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek czy Gromee.

W tym roku, zachowując nadal konwencję imprezy masowej, adresowanej do szerokiego kręgu odbiorców, zdecydowano się na artystów wykonujących utwory popowe oraz z pogranicza popu i rapu.

Wybór padł na Bryskę, Baranovskiego i Smolastego. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Bilety (po 20 zł ulgowe i dla dzieci, oraz po 40 zł dla dorosłych) rozeszły się już kilka dni przed imprezą, a amfiteatr był wypełniony po brzegi.

Tegoroczne Summer Hot Disco tradycyjnie otworzył jego pomysłodawca, burmistrz Krzysztof Kułakowski wspólnie z Moniką Tom, dyrektor Centrum Kultury w Świeciu.

Początek był dość nietypowy, bo burmistrz poprosił publiczność, aby minutą ciszy uczcić Andrzeja Smeję, zmarłego w miniony czwartek właściciela dyskoteki Stokrotka (pisaliśmy o tym tutaj).

- Przez lata był organizatorem życia rozrywkowego w Świeciu. W jego dyskotece bawiło się pół powiatu. Summer Hot Disco w pewien sposób nawiązuje do tej tradycji, łącząc we wspólnej zabawie zarówno młodych, jak i nieco starszych mieszkańców – mówi Krzysztof Kułakowski.

Zobaczcie galerię zdjęć. Fot. Marcin Saldat. Więcej zdjęć na Facebooku Centrum Kultury w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama