Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Agresywny pies wbił kły w twarz młodej kobiety

Andrzej Bartniak
24 stycznia, 11:39

Dwoje spacerowiczów zostało w ubiegłą niedzielę pogryzionych przez dwa psy w Sartowicach (gmina Świecie). Obydwa nie miały aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie.

Fot. 123RF / zdjęcie ilustracyjne

REKLAMA

Dramatyczne sceny rozegrały się podczas spaceru, w którym uczestniczyły trzy osoby, dziewczyna lat 15 oraz kobieta i mężczyzna w wieku 21 i 22 lat. Wybrali się na niedzielną przechadzkę po Sartowicach. Spacerowali w pobliżu lasu razem z psem na smyczy.  

W pewnym momencie podbiegły do nich dwa psy. Najpierw jamnik, a później, znacznie większy, groźnie wyglądający w typie wyżła. Od razu było widać, że nie są przyjaźnie nastawione. Najpierw zaatakowały 21-latkę, a później mężczyznę. Zajście okazało się szczególnie traumatyczne dla kobiety, której pies rzucił się do twarzy. Ma wyraźne ślady kłów na policzku i uchu. Mężczyzna ma pogryzioną nogę.
REKLAMA

W tym wszystkim zaskakująca okazała się postawa właścicielki psów, która ograniczyła się tylko do ich przywołania. Kompletnie nie zainteresowała się tym, co zrobiły. Nie udzieliła poszkodowanym żadnego wsparcia. Z pomocą przyszli dopiero ratownicy medyczni, którzy zabrali pogryzione osoby do szpitala.  

Bulwersującą sprawą zajęła się już policja.
REKLAMA

- Prowadzimy postępowanie z artykułu 77 kodeksu wykroczeń - wyjaśnia Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Grozi za to kara do 1000 zł. Odpowiednie procedury wdrożył też powiatowy lekarz weterynarii.

Okazuje się, że oba psy były niezaszczepione. W tej chwili trafiły na obserwację. Ich właściciele mają być ukarani mandatem. Jego maksymalna wysokość to 500 zł. 

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Komentarze (47)

Na wychowanie do piwnicy by jom jeszcze wziąl

Odpowiedzi: 2

:)

Odpowiedzi: 1

Po co do piwnicy ??? Syf masz w mieszkaniu,że do piwnicy ???

Odpowiedzi: 0

A ja Pana/Panią na lekcje Polskiego :) 

Odpowiedzi: 0

Jamnik i wyzel, a na zdjęciu oczywiście "rasa agresywna"...bo inne to jak widać nie potrzebują odpowiedniego prowadzenia...

Odpowiedzi: 1

Oczywiście ma Pani rację ! 

Odpowiedzi: 0

Myśle że w tej sytuacji 1000 zł mandatu to kpina skoro wg nowego taryfikatora drogowego kierujacy z wymaganym obowiązkiem jazdy w okularach za ich brak dostanie 1500 zł to w tym przypadku powinni być 5000 zł albo sprawa do Sądu

Odpowiedzi: 0

Jak ja widzę ta rasę ze zdjecia bez kaganca na dworze to bym chetnie zaraz jej łapy łamał. Ta rasa to jedno wielkie niebezpieczne ustrojstwo. Przeważnie w posiadaniu głupich ludzi typu łobuzy a co za tym idzie pies zachowuje sie podobnie do nich. Jest mała liczba osób normalnych z takim psem te osoby wiedza ze to coś musi mieć ma pysku kaganiec na spacerze. Jak ja widze ze nie ma to robię zdjecia i ślę na policje juz 2 osoby tak mandat przytuliły i się nauczyły. Polecam wszystkim mieszkancom robić tak samo.

Odpowiedzi: 7

Czy Ty wiesz, że ataku dokonał jamnik, czy reprezentujesz sobą równie wysoki poziom jak właściciele tych psów i komentujesz bez czytania? Swoją drogą- super z Cidnie czlowiek. Zamiast najpierw uprzedzić właściciela, że zgłosisz na policję jeśli się nie dostosuje do przepisów, pogadać jak człowiek z człowiekiem, to zaraz lecisz skarżyć i donosić. Brawo, normalnie wzorowy obytawyel. Ktoś Cie w ogóle lubi?

Odpowiedzi: 3

Z dilerem narkotyków też pewnie rozmawiasz o szkodliwości, a co na to przepisy:"Na terenach otwartych i o małym natężeniu ruchu pieszych, pies nie musi być prowadzony przy nodze, ale wtedy musi mieć kaganiec"

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobrze robi że zgłasza od razu na policje też to będe robić. A niebezpieczbe rasy psów powinno się zaprzestać rozmnażać. Nikomu one do szczęścia potrzebne nie są!!!

Odpowiedzi: 0

Zapomniałaś o wyżle idiotko. jak się chwalisz taki czytaniem ze zroumieniem. Jamnik poszczekał i tyle, wyżeł to spory pies i to on pogryzł po twarzy dzoiewczynę. Poiszesz tylko o jamniku bo tak ci wygodnie. Każdy większy pies może być groźny czy to wyżeł czy amstaf jeśli własciciel źle go traktuje i nie pilnuje. 80 procent ludzi nawet nie wie co to za pies na fotce  a ty zamiast współczuć ludziom spuszczasz się bo amstafka ci wstawili zamiast ratlerka. Głupia baba.

Odpowiedzi: 0

Możesz sobie najwyżej swoje łapy połamać, na śliskich schodach przed komendą :D Ja tak chodzę z psem, bez kagańca i puszczam go luzem kiedy nie ma ludzi dookoła, bo jest wychowany. Robię tak od lat i jeszcze nigdy mój pies nie dobiegł do kogoś czy do innego psa, za to regularnie przybiegają do nas niewychowane psy ras wszelakich i kundli : )

Odpowiedzi: 0

Z tego co wiem american staffordshire czyli amstaff nie jest uważany w Polsce za rasę agresywną. Poza tym jak widać po artykule to nawet jamnik może być niebezpieczny o ile właściciel to kretyn. 

Odpowiedzi: 0

Niebezpieczny to ty jesteś i sobie kaganiec na ryj ubierz bo za dużo szczekasz 

Odpowiedzi: 0

Z czytania za dobry widać Pan nie był, edukacja skończona na etapie pokoloruj obrazek, czy wskaż na zdjęciu pieska. Łapki to możesz sobie połamać, psy czują takich ludzi jak Ty na odległość. Jakbyś nie miał świadomości to na znęcanie się nad zwierzętami też jest paragraf. Biedni Ci Twoi sąsiedzi kapusiu. Kaganiec załóż sobie , a najlepiej nie wychodź z domu bo jesteś toksyczny i niebezpiecznie śmieszny.

Odpowiedzi: 0

Właściciel  psa który  buduje ośrodek  w Decznie ma takiego  psa ,który lata gdzie chce bez kagańca.Czekamy na pogryzienia  czy może coś z tym robimy?

Odpowiedzi: 1

Pies co buduje? Hehe

Odpowiedzi: 0

Skoro uważa Pan/Pani, że pies przejmuje zachowanie właściciela, to może działa to również w odwrotną strone? Pan/Pani zaprezentował sobą wychowanie po prawdziej dzikiej malpie! Takich jak Pan/Pani zamyka się w klatkach w zoo jako  przykład osoby niedoedukowanej :) 

Odpowiedzi: 0

Niedawno takiego psa jak na zdjęciu widziałem biegającego w okolicy toru crossowego w Sulnówku. Biegało paskudne pisko bez kagańca. Dopiero po jakimś czasie wyłoniła się zadowolona z siebie paniusia, która potem wsiadła do swojego audi i odejchała. Wszystko nagrałem. Prześlę filmik na policję. Jak zapłaci z tysiaka kary, to drugi raz nie puści psa luzem.    

Odpowiedzi: 2

Nic nie zrobią. Nie ma przepisu, który mówi że pies ma być na smyczy. Jest jedynie taki który mówi że właściciel ma panować nad psem ale można to również robić głosem czyli pies ma reagować na przywołanie. Nie oceniam czy to dobrze czy źle mówię tylko jak jest. Proszę sobie sprawdzić w Google. 

Odpowiedzi: 0

Nie rozumiem rasa ze zdjęcia ?A co to za rasa jeśli można zapytać?

Odpowiedzi: 0

Zdjęcie byście inne wstawili, a nie amstaffki w złym świetle stawiacie. 

Odpowiedzi: 1

Dokładnie jestem za !

Odpowiedzi: 0

Jak ktoś pogryzł to od razu Jamnik? Gorsze od nas są ratlerki,szpice i chiwawa! Te to dopiero wścieklizna na 100g psa 90% agresji. Jeszcze jak Cię ukąsi to taka Pańcia mówi do swojego pupila...chodź Dżekuś bo się spocisz.

Odpowiedzi: 0

Trzeba nosić przy sobie gaz i traktować odpowiednio takie psy, jeśli trzeba. Wczoraj miałem podobną sytuację. Celowo nie będę podawał nazwy miejscowości, w jakiej spotkała mnie ta sytuacja, aby nie szykanować właściciela, który dość mocno się przestraszył. Biegałem po lesie, przebiegałem obok zabudowań i z otwartego podwórza ruszył na mnie duży, kundlowaty pies. Tylko dzięki temu, że dość szybko wyjąłem z kieszeni gaz i go użyłem pies mnie nie ugryzł. Kilka razy zdażyło mi się, że psy puszczone luzem po lesie (np. w okolicy motocrossu) próbowały mnie zaatakować.
Noście przy sobie gaz i ćwiczcie swoją reakcję. Pozdrawiam!

Odpowiedzi: 0

Dlatego worzę gaz na agresywne psy latające luzem i na przejażdżkach rowerowych i pieszych. Drugi większy mam przy sobie na agresywnego właściciela Sebixa lub Karynę.

Odpowiedzi: 1

Polecam wozić również słownik ortograficzny

Odpowiedzi: 1

Niech moja ortografia Cię nie boli. Pilnuj lepiej psa i do Karyny idź bo gazem po oczach dostaniesz.

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się, że pies musi być ułożony i jak właściciel pozwala tak pies chodzi. Dotyczy wszystkich ras. Natomiast skutki pogryziemia przez psa rasy małej, przysłowiowy ratlerek są niewspółmiernie małe do efektów jakie poczynić moze pies tzw. ras agresywnych. Nie słyszałem o śmiertelnym skutku w wyniku pogryzienia przez jamnika, co innego przez amstaffa czy pitbulla. Ale to pewnie patologia do tego dopuściła.

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz