Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Ale numer! Promują nasz zamek za 70 mln złotych. Przez pomyłkę!

red
23 stycznia, 09:46

Zamek krzyżacki w Świeciu zyskał niespodziewaną promocję na Dolnym Śląsku. Urzędnicy pomylili nasz zacny kasztel z zamkiem piastowskim w Świeciu koło Leśnej.

Zdjęcie naszego zamku na tablicy informacyjnej o warowni w Świeciu na Dolnym Śląsku
Fot. nadesłane

Sprawcą całego zamieszania jest Urzęd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Kilkaset metrów od pozostałości zamku we wsi Świecie w gminie Leśna na Dolnym Śląsku ustawili tablicę informacyjną opatrzoną zdjęciem naszej warowni zamiast swojej.
REKLAMA

Otworzy się w nowym oknie

To część większego projektu wartego 17 mln euro (ok. 70 mln zł), realizowanego wspólnie z Czechami. Zakłada on m.in. oznakowanie atrakcji turystycznych na polsko-czeskim pograniczu i doprowadzenie do nich dróg dojazdowych.

Po tym, jak sprawę nagłośniło Radio Wrocław, urząd marszałkowski, zlecił wymianę tablicy.

- Dziękujemy za reklamę i liczymy na więcej! – komentują pracownicy izby regionalnej w Świeciu, której podlega zamek (dla jasności – nasz zamek w Świeciu nad Wisłą).

Zamek we wsi Świecie na Dolnym Śląsku... / Fot. Wikipedia

...i zamek w Świeciu nad Wisłą. Trochę się jednak od siebie różnią, prawda? / Fot. Rudolf Stybar

Komentarze (2)

70 mln za tą ruine to trzeba miec wizję żeby w tekie coś "włożyć" tyle kasy...czy naprawdę nie ma nic innego do zrobienia tylko ta atrakcja turystyczna i czy aby atrakcja turystyczna !!????

Odpowiedzi: 1

Zdjęcie naszych ruin w artykule dość stare, obiekt jest stopniowo odbudowywany przez prywatnych właścicieli... i wygląda dziś już lepiej niż kilka lat temu. 

A projekt za te 70 mln nie dotyczył sam w sobie zabytków tylko remontu dróg wojewódzkich po stronie polskiej i czeskiej... ;)

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz