Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Będzie więcej miejsc do parkowania dla pacjentów i odwiedzających. Prace już się rozpoczęły

red
23 listopada, 08:26

Z punktu widzenia mieszkańców najważniejszą zmianą będzie wyrównanie i uporządkowanie całego terenu, co pozwoli znacząco zwiększyć liczbę miejsc parkingowych.

Prace zakończą się latem przyszłego roku
Fot. UM w Świeciu

REKLAMA

Kiepski stan nawierzchni i zbyt mała liczba miejsc do parkowania, to główne bolączki zgłaszane przez osoby korzystające z przychodni Wamap, odwiedzających bliskich w zakładzie pielęgnacyjno-opiekuńczym Florencja w starym szpitalu czy też dowożących dzieci do Ośrodka Integracji i Rehabilitacji.

Roboty rozpoczęły się od oczyszczenia terenu. Kolejny etap to prace ziemne.
REKLAMA

- Jednym z kluczowych jej elementów będzie wykonanie instalacji odprowadzającej wodę deszczową - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Ponadto w planie na najbliższy czas jest także zlikwidowanie starej studni głębinowej oraz rozbiórka hydroforni.

Potem wykonawca skupi się m.in. na modernizacji nawierzchni, wykonaniu nowych dróg dojazdowych oraz uporządkowaniu terenu parkowania pojazdów i stworzeniu nowych miejsc postojowych. Teren wokół szpitala zostanie utwardzony płytami betonowymi i polbrukiem.
REKLAMA

Miasto zaplanowało także tereny zielone z trawą z roli oraz nasadzenia nowych krzewów i drzew. Teren będzie oświetlało 10 lamp ledowych.

Efekt tych działań mieszkańcy zobaczą pod koniec czerwca lub na początku lipca przyszłego roku, po zakończeniu wszystkich prac.

Inwestycję o wartości 1,7 mln zł realizuje Zakład Drogowo-Mostowy ze Świecia.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (4)

Wycieli tam drzewa!!

Odpowiedzi: 1

O Boże, ale tragedia. Trzeba było się przykuć łańcuchem do tych drzew a nie teraz biadolić...

Odpowiedzi: 0

Jak już skończą pojadę sobie zaparkować na chwilkę. 

Odpowiedzi: 0

A kiedy miasto wreszcie zadba o więcej miejsc parkingowych w centrum i przy nowym szpitalu? 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz