Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

To był rok wielkich inwestycji w szpitalu psychiatrycznym [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
29 września, 18:28

Mimo trudnej sytuacji w psychiatrii, szpital w Świeciu może pochwalić kolejnymi dużymi inwestycjami. Podczas czwartkowej uroczystości zaprezentowano efekty starań o różnego rodzaju dotacje, bo to właśnie dzięki nim poprawiają się warunki, w jakich przebywają pacjenci.

Jednym z punków uroczystości było przekazanie elektronicznych kluczy do oddziałów
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Dariusz Rutkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu, z nieukrywaną satysfakcją prezentował efekty starań pracowników odpowiedzialnych za pozyskiwanie dotacji na inwestycje. Jak podkreślał, to właśnie dzięki ich pracy przeprowadzono w tym roku inwestycje za blisko 12 mln zł.

Największą z nich była przebudowa gmachu, w którym mieszczą się oddziały ogólne psychiatryczne III A i B. Łączny koszt wyniósł prawie 9 mln zł, z czego unijna dotacja wyniosła ponad 7 mln zł. Dzięki temu możliwe stało się także stworzeni bazy pod Centrum Zdrowia Psychicznego.

REKLAMA
REKLAMA

Kolejny powód do satysfakcji to wyremontowana za blisko 2 mln zł świetlica. O ile efekty prac, jakie wykonała firma Prof-Bud ze Świecia w przypadku oddziałów III A i III B można było oglądać tylko na zdjęciach, o tyle przemianę świetlicy obecni na spotkaniu mogli zobaczyć osobiście.

Czwartkowa uroczystość odbyła się właśnie w odnowionej świetlicy. W tym przypadku był to dzieło firm Agad.

Z myślą o najmłodszych podopiecznych szpitala, choć nie tylko oni się z tego ucieszą, stworzono za ponad 700 tys. zł ścieżkę edukacyjno-relaksacyjną w pięknym przyszpitalnym parku.

Oprócz alejek powstały też dwie wiaty, a także tablice informacyjne z opisami zwierząt, roślin i tematami dotyczącymi zaburzeń psychicznych. Całość jest oświetlona i monitorowana.

REKLAMA
REKLAMA

W podsumowaniu tegorocznych inwestycji wzięło udział wielu gości, m.in. Franciszek Koszowski, wicestarosta świecki, Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia, Paweł Knapik, zastępca burmistrza, Marek Smoczyk, sekretarz województwa, Jarosław Bąk, właściciel świeckiej firmy Prof-Bud, Jacek Chmarzyński, radny sejmiku wojewódzkiego i Jerzy Wójcik, przewodniczacy Rady Miejskiej w Świeciu.  

W programie uroczystości znalazły się też występy podopiecznych szpitala. Na scenie pojawili się zarówno dorośli, jak i młodzież.

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

Super, tylko same mury to nie wszystko. Podstawą działania każdej jednostki jest człowiek. No a w parze z inwestycjami w budynki szły cięcia w obsadzie personelu. Zatem dziś publikujecie zdjęcia VIPów, ale kto wie czy jutro nie będziecie publikować zdjęć prokuratorów działających na terenie szpitala. Wszak przerażające przykłady z Gdańska czy innych podobnych jendostek, gdzie ze względu na niewystarczającą obsadę, personel fizycznie nie był w stanie zapewnić odpowiedniej opieki i nadzoru, co doprowadziło do tragedii są aż nadto wymowne.

Odpowiedzi: 0

Mój syn od prawie 8 lat leczy się psychiatrycznie , tak źle jak nas ostatnio personel szpitalny potraktował jeszcze nigdy nie było. W porównaniu z ostatnimi latami to przeszliśmy traumę. Lekarzy brak, ordynator zakręcony , nie idzie się z nim dogadać, ma swój świat, pielęgniarki kiedyś w miarę mile, teraz traktują cię jak wroga jak idziesz w odwiedziny. Najgorsza jest oddziałowa, która tylko patrzy kiedy kończy zmianę i biegiem do domku. Strasznie się tam pogorszyło, my byliśmy zmuszeni zmienić miejsce leczenia

Odpowiedzi: 0

TaK dawniej tam było dobrze.teraz to człowiek bardziej chory z tamtąd wyjdzie zanim tam pujdzie.

Odpowiedzi: 0

moze zaprosic tutaj na leczenie,terapie,relaks p.Radka z Chobielina za zbyt pochopne wpisy na Twitterze...

Odpowiedzi: 0

Pacjent się nie liczy.Lekarze i personel przez 2 miesiące faszerowali mojego chorego brata lekami nie na tą chorobę, którą miał Otóż bez diagnozy to się działo, a tak naprawdę chory miał nowotwór, który dał znać już w szpitalu, ale nadal faszerowano chorego psychotropami.Bez diagnozy!!!!! Doprowadzono do 3 stadium nowotwora.Dopiero na własne żądanie pacjenta skończył się ten koszmar.Co to za służba zdrowia,co za lekarze?

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz