Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

To była kosztowna chwila nieuwagi. Nowe informacje policji o potrąceniu pieszej

Andrzej Pudrzyński
17 sierpnia, 11:07

Policja podaje nowe informacje w sprawie potrącenia przez samochód kobiety na przejściu dla pieszych w Nowem. Do zdarzenia, przypomnijmy, doszło we wtorek wieczorem.

Policja ukarała 44-latkę kierującą seatem wysokim mandatem
Fot. Jan Plit
REKLAMA
REKLAMA

Jak już informowaliśmy (patrz artykuł poniżej), we wtorek tuż przed godz. 21.00 na ul. Bydgoskiej, niedaleko Banku Spółdzielczego w Nowem, auto potrąciło pieszą.

Za kierownicą seata leona siedziała 44-letnia mieszkanka powiatu świeckiego.

- Kobieta kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych 19-latce. Została za to ukarana mandatem w wysokości 3 tys. zł - wyjaśnia mł. asp. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, po tym, jak policjanci dostali informację z grudziądzkiego szpitala, że obrażenia 19-letniej mieszkanki Nowego nie są aż tak poważne, jak początkowo się wydawało. Wczesniej podejrzewano, że ma złamaną nogę.

- Gdyby doszło do poważniejszych naruszeń narządów ciała, na pewno nie skończyłoby się tylko na mandacie dla sprawczyni - zaznacza Damian Ejankowski.

44-latka prowadząca seata była trzeźwa.

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

bo w Nowem kierowcy zamiast patrzeć przed siebie , oglądają sie na boki czy ktoś znajomy nie pomyka chodnikiem. W Nowem sa bardzo słabi kierowcy 

Odpowiedzi: 2

Tak w szczególności wieczorem kierowco z bombowca 

Odpowiedzi: 0

A Jarek K. o tym wie? 

Odpowiedzi: 0

Jakoś za granicą no w takiej holandi nie ma z tym problemu.. Nawet 2-3 min się czeka bo rowerzyści jada.  Ida piesi też się czeka.  Stoją przy pasach też się zwalnia.... Zapraszam do Holandi.  Tu polacy by się nauczyli jazdy kulturalnej.  Nikt nikogo. Nie goni.  Nikt nie zatrąbi.  Czy to polskie blachy czy to holenderskie.  Pozdrawiam 

Odpowiedzi: 1

Jeździć 100km/h autostradą,  bo jakieś eko-cymbały tak sobie wydumały? Dziękuję, nie skorzystam. 

Odpowiedzi: 0

widocznoe w Nowem nie ma kontroli , samochody jezdza jak chcą , pijaki pija na rynku i za zamkiem , widocznie to burmistrza elektorat skoro nic z tym nie robi . sobota wieczór a pijaków tyle ze przejść sie nie da swobodnie po mieście 

Odpowiedzi: 1

Co mają pijący do kierowców?? Przecież ich tam nie było wtedy.. 

Odpowiedzi: 0

A ja się pytam czy z Grudziądza szybciej by nie była karetka niż z Osia? 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz