Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • pochmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Chciał sobie skrócić drogę i zahaczył traktorem o wiadukt

Andrzej Pudrzyński
1 kwietnia 2023, 10:21

Chociaż mamy dzisiaj prima aprilis, nie jest to żart. Kierowcy ciężarówki nie chciało się korzystać w piątek z objazdu i nadkładać kilometrów, więc postanowił wybrać krótszą trasę przez Terespol (gmina Świecie). Szybko okazało się, że był to kiepski i kosztowny pomysł.

Uszkodzeniu uległa kabina ciągnika. Straty są duże
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Od piątku 31 marca obowiązuje nowa organizacja ruchu w związku z przebudową wiaduktu w Terespolu Pomorskim na trasie wojewódzkiej nr 240 między Świeciem a Tucholą.

Wyznaczono objazdy, przez co szczególnie kierowcy samochodów ciężarowych muszą nadłożyć sporo czasu i kilometrów.

Jeden z nich już pierwszego dnia postanowił się tym nie przejmować i wybrał krótszą trasę przez Terespol. Efekt? Jazdę na skróty zakończył około godz. 16.20, bo się... nie zmieścił.

REKLAMA
REKLAMA

- W piątek dostaliśmy wezwanie na ul. Szkolną w Terespolu, nad którą wznosi się wiadukt kolejowy. Okazało się, że kierowca ciężarówki marki MAN z platformą, na której znajdował się traktor, pomylił się w ocenie wysokości wiaduktu i zahaczył o niego kabiną ciągnika - relacjonuje asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Wskutek uderzenia, naruszona została konstrukcja kabiny ciągnika. Dodatkowo stłukły się w niej wszystkie szyby.

Do czasu usunięcia szkła z jezdni przez strażaków z OSP Przechowo i z komendy powiatowej w Świeciu, ul. Szkolna koło wiaduktu była nieprzejezdna.

Wstępnie straty oszacowano na około 100 tys. zł.

REKLAMA
REKLAMA

Jak już informowaliśmy kilka dni temu, na czas modernizacji wiaduktu na odcinku drogi wojewódzkiej Świecie-Tuchola wyznaczono trzy objazdy. Przypominamy wytyczone trasy i publikujemy jeszcze raz mapki.

 • pojazdy o masie do 3,5 tony będą kierowane od węzła Świecie Zachód odcinkiem drogi ekspresowej S5 do węzła Gruczno, a następnie drogami powiatowymi przez Poledno do drogi wojewódzkiej nr 240 w okolice Plewna;
 • pojazdy ciężarowe będą kierowane na objazd przebiegający drogami krajowymi i wojewódzkimi od węzła Świecie Zachód drogą ekspresową S5 do węzła Bydgoszcz Opławiec, a następnie drogą krajową nr 25 do Sępólna Krajeńskiego i drogą wojewódzką nr 241 do Tucholi;
 • dodatkowe tablice zalecające objazd ustawione zostaną także na autostradzie A1 na węźle w Warlubiu. Będą one zalecały dojazd do Chojnic z pominięciem drogi wojewódzkiej nr 240 przez objazd wytyczony drogą wojewódzką nr 214 przez Skórcz do Zblewa i dalej drogą krajową nr 22 do Chojnic.
REKLAMA
REKLAMA

Wykonawca na przebudowę wiaduktu na trasie nr 240 ma 15 miesięcy (nie wlicza się do nich okresu zimowego między 15 grudnia a 15 marca).

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

Jechał zaorać miasteczko i nie dojechał. Wielka szkoda. Zrzutka by się przydała na ten szczytny cel

Odpowiedzi: 2

Nie pojedziesz koło szkoły z taką prędkością ponieważ przed samą bramą szkoły jest próg spowalniający na przejściu dla pieszych.Proponuję najpierw sprawdzić i nie pisać bzdur.

Odpowiedzi: 0

Rafi ma traumę bo dostał kiedyś u nas wpier....l puścili go chłopaki w samych skarpetkach do domu bo strasznie płakał ale przechodnie mieli ubaw z małego ptaszka Rafiego. Teraz wypisuje na nas ale zapraszamy cię Rafi ponownie 

Odpowiedzi: 3

Byłem tam raz, robić plany wyburzenia tej wylegarni patusów. Ale o tobie głośno na mieście że szpagat na komendzie robisz.

Odpowiedzi: 1

Rafi co ty wiesz o życiu. Szpagat to robią u nas chłopcy z komendy. Miasteczko ma się dobrze i dalej będzie stać jak stało. Rozumiemy że masz kompleksy z powodu małego wacka ale to nie powód żeby się puszyć w komentarzach.

Odpowiedzi: 1

Niewiem czy mam małego twoja żona sobie chwali go....pozatym trzymasz sztamę z kapelusznikiem chyba...

Odpowiedzi: 1

Rafi ty nieudaczniku to pewnie twoja żona chciała by coś więcej od życia a nie cienką paróweczkę. Nie mam żony bo kobiety najczęściej żon nie mają. Kapelusznik to będzie twój koszmar jak cię dorwie, zacznij się rozglądać.

Odpowiedzi: 2

A to ty z kapelusznikiem chodzisz... Fajna para z was.

Odpowiedzi: 0

Stary w pudle siedzi pewnie za okradanie biedronek a ty wylewasz swoje żale na forum...

Odpowiedzi: 1

No niestety nie trafiłeś, ale widać że takie świnie cię kręcą. Powodzenia zoofili.

Odpowiedzi: 0

Rafi w skarpetkach? Przecież Rafi. od małego używa tylko onuc. 

Odpowiedzi: 0

Oj Karyna Karyna. Ty i twój kapelusznik. 

Odpowiedzi: 0

Objazd troche nieczytelny, dodatkowo Szkola w poblizu a wiekszosc samochodow jedzie 70-80km/h 

Odpowiedzi: 1

70-80?Raczej nieznasz drogi Koło szkoły.

Odpowiedzi: 1

No jakoś nie widzę,żeby każdy kierowca po przejechaniu progu koło szkoły przestrzegał prędkość ,tylko jada jak debile bez wyobraźni 

Odpowiedzi: 0

Wina ustawiacza

Odpowiedzi: 1

Wina Tuska

Odpowiedzi: 3

Jebnij się w ten pusty łeb .

Odpowiedzi: 1

Łykasz jak pelikan platformusie 

Odpowiedzi: 0

Wina PIS

Odpowiedzi: 0

Wina Urzędu Marszałka Wojewudztwa gdzie rządzi PO i PSL i tyle czy Tusk? odpowiedz sobie sam

Odpowiedzi: 1

W twoim przypadku wina słownika xD

Odpowiedzi: 0

Po co ustawiali ograniczenia tonażowo jak nikt nie będzie się dostosowywał duże auta poleca na Poledno do drogi S5 

Np. Firma transportowa z Osią załadunek w MONDI gdzie będzie jechał przez Sępólno jak może przez Poledno 

Odpowiedzi: 1

Z Osia do Świecia ciężarowym bez problemu objedzie, ale z Plewna do Świecia mamy też przez Sępólno jeździć? Chyba ktoś jest nienormalny. Powinny być ustawione znaki, że nie dotyczy dojazdu do firm albo ruchu lokalnego... Ale żeby takie coś zrobić to trzeba mieć mózg.

Odpowiedzi: 0

Przez terespol to teraz istne eldorado, koło szkoły skaczą na progu zwalniającym jak na skoczni a od strony kozlowa mało który jedzie 40.. hahahha ale beka.

Odpowiedzi: 1

Pełna zgoda może zorganizujemy puchar Terespola ,,puchar Sołtysa,, w lotach przez próg ,liczyć się będzie szybkość rozbiegu odbicie oraz odległość lotu sitkiem, oczywiście zaznaczony telemark.Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

Sory mały błąd nie sitkiem ,a autkiem.Pszepraszam.

Odpowiedzi: 0

Wiadukt 3.50 wysokość a on się pcha 4 metrowym... brawo za pomyślunek panie kierowco.

Odpowiedzi: 2

Ale w czym problem właściciel ciągnika wystawi mu teraz rachunek na nową kabinę z szybami i całym wyposażeniem to pan kierowca amartor swojemu szefowi osobiście odda prawko i kierpce na miejscu zostawi jak z nich wyskoczy jakim to trzeba być imbecylem żeby nie widzieć  znaku 3,5 metra

Odpowiedzi: 0

Ciężarówka była na blachach  z krainyU

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz