Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Ci policjanci to prawdziwa chluba komendy w Świeciu. Dostali "Kryształowe Serca" [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
7 października 2022, 12:09

Już po raz piąty nagrodzono policjantów, którzy przyczynili się do uratowania ludzkiego życia i zdrowia lub wykazali się wyjątkową, prospołeczną postawą. W gronie nagrodzonych "Kryształowym Sercem" znalazło się sześciu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. Siódmego funkcjonariusza uhonorowano specjalnym banknotem.   

Nagrodzeni policjanci z komendantem powiatowym w Świeciu
Fot. KPP w Świeciu
REKLAMA

”Kryształowe Serce” przyznają wspólnie przewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego oraz komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy po zarekomendowaniu kandydatów przez kapitułę.

W tym roku, w gronie 59 policjantów z komend miejskich i powiatowych policji oraz oddziału prewencji w Bydgoszczy znalazło się sześciu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

REKLAMA

Młodszy aspirant Patryk Wróblewski i młodszy aspirant Mariusz Grajewski 13 lutego 2021 r. zapobiegli próbie samobójczej.

W sobotę 13 lutego o godz. 18.50 do dyżurnego świeckiej policji zadzwonił zaniepokojony mężczyzna z gminy Świekatowo, informując, że jego syn wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa.

Gdy tylko policjanci ustalili rysopis zaginionego, rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze zaczęli rozpytywać sprzedawczynie w pobliskich sklepach. Sprawdzili również teren przy jeziorze i plaży.

REKLAMA

Po pewnym czasie policjanci nawiązali kontakt telefoniczny z 20-latkiem. Po długich negocjacjach udało się odwieść go od desperackiego zamiaru oraz ustalić, gdzie się znajduje. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali zmarzniętego 20-latka, który przyznał, że tylko dzięki tej rozmowie nie doszło do tragedii.

Starszy sierżant Radosław Madeja i starszy sierżant Krzysztof Tański 30 października 2021 r. zapobiegli próbie samobójczej.

W sobotę 30 października około godz. 21.20 do dyżurnego świeckiej komendy dotarła informacja o mężczyźnie, który prawdopodobnie chce popełnić samobójstwo. Z relacji zgłaszającej wynikało, że może znajdować się w pobliżu mostu kolejowego w Kozłowie (gmina Świecie).

REKLAMA

Na miejsce skierowano policjantów. Naczelnik ruchu drogowego, nadkom. Sylwia Gładyszew i asp. Krzysztof Kruczkowski sprawdzili okolice miejsca, gdzie mężczyzna zostawił swój samochód.

Jednocześnie dzielnicowi, st. sierż. Radosław Madeja i sierż. Krzysztof Tański udali się na most kolejowy w Kozłowie. Znaleźli tam leżącego na torach młodego mężczyznę. Był nieprzytomny.

Policjanci, widząc nadjeżdżający pociąg, natychmiast zaczęli działać. Przenieśli mężczyznę z torów w bezpieczne miejsce i wezwali karetkę pogotowia. 21-latek bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.

REKLAMA

Młodszy aspirant Piotr Rubaj i posterunkowy Łukasz Rozenkiewicz 8 listopada 2021 r. zapobiegli próbie samobójczej.

Mężczyzna z zaciśniętym na szyi paskiem, przymocowanym do gałęzi drzewa, chciał zeskoczyć ze skarpy przy ul. Nadbrzeżnej w Świeciu. Młody człowiek zamierzał odebrać sobie życie.

Policjanci podbiegli do 23-latka w momencie, kiedy ten próbował zsunąć się w dół do rzeki. Złapali niedoszłego samobójcę w ostatniej chwili, a potem zdjęli mu pętlę paska uciskającą szyję.

REKLAMA

Uroczystość wręczenia „Kryształowych Serc” była także okazją do zaprezentowania banknotu kolekcjonerskiego Narodowego Banku Polskiego „Ochrona polskiej granicy wschodniej”, które policjantom naszego garnizonu wręczyli szefowie oddziału Narodowego Banku Polskiego w Bydgoszczy. Jeden z banknotów trafił do starszego sierżanta Fabiana Borcowskiego z KPP w Świeciu.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

Jeszcze nie było fety za tych policjantów którzy pobili rekordy w łapaniu pijanych kierowców, rowerzystów oraz przekraczających prędkość. Ci ostatni w BMW to typowo debile siedzą na zderzaku i prowokują do szybkiej jazdy a następnie mamy cię.

Odpowiedzi: 1

Z tą jazdą, to racja, że prowokują.

Odpowiedzi: 1

Proste, nie daj się sprowokować i po problemie. 

Odpowiedzi: 0

To ich praca. Przysięgali służyć społeczeństwu i biorą za to kasę więc mówienie tu o poświęceniu czy bohaterskich wyczynach jest grubym naciąganiem faktów. Bycie policjantem to służba 24 godziny na dobę. Znam kilka  zwykłych osób które też mogły by aspirować do kryształowego serca ale ani się z tym nie obnoszą ani nikt ich za to nie honoruje.

Odpowiedzi: 1

Oni też się " nie obnoszą" dostali z góry wyróżnienie to przyjęli, Ty byś nie przyjął?

Odpowiedzi: 1

Ja bym nie przyjął. To ich praca za którą biorą pieniądze ale że potrzebują się dowartościować to już inna sprawa.

Odpowiedzi: 1

No to gratulacje że Cię tak doceniają w pracy, że nie masz takich rozkmin czy przyjąć czy nie...

Odpowiedzi: 1

Jestem szefem więc to ja doceniam innych płacąc im godnie za co i oni mnie doceniają. Przeczytaj moje komentarze i zastanów się jeszcze raz. 

Odpowiedzi: 0

z tego co kojarze chlopak sie wieszał wczesniej niz w 2021 tym w bukowcu. 

Odpowiedzi: 0

Liczba samobójstw i prób samobójczych rośnie i jest zatrważająca. To cicha, kolejna depopulacja. Jak pomóc ludziom pod ścianą? Ratowanie z torów to za mało, trzeba zrobić tak aby ludzie nie musieli i nie chcieli podejmować tak ostatecznych decyzji.

Odpowiedzi: 1

No ale to jest pierwszy krok, lepiej zostawić? Są kolejne instytucje, które powinny się zająć tym problem.

Odpowiedzi: 0

Patryk nie dość że wspaniały przyjaciel  to jeszcze bohater.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz