Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Covid-19. Najwięcej zakażonych w naszym powiecie od początku roku. Liczba zgonów w tym miesiącu

Andrzej Pudrzyński
26 stycznia, 20:03

Według środowych danych, liczba zarażonych koronawirusem w kraju wyniosła ponad 53,4 tys. Zmarło 276 osób. W powiecie świeckim również wysoki poziom zakażeń.

U prawie jednej trzeciej testowanych osób stwierdzono koronawirusa
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Według danych Ministerstwa Zdrowia z 26 stycznia, w ciagu ostatniej doby w powiecie świeckim odnotowano 79 przypadków zakażeń Covid-19. To najwięcej od początku tego roku. Do tej pory dobowy poziom zakażeń wahał się od kilkunastu do ponad 40.

Na 334 wykonane testy aż 101 dało wynik pozytywny, czyli u prawie jednej trzeciej osób, od których pobrano wymaz, stwierdzono wirusa SARS-CoV-2. W styczniu w powiecie świeckim zmarło 19 osób z powodu koronawirusa lub Covid-19 i chorób współistniejących. Kwarantannę odbywa 726 osób.
REKLAMA

Nowy Szpital w Świeciu dysponuje 50 miejscami dla chorych na koronawirusa. Obecnie zajętych jest 18 z nich.

Z powodu wysokiego poziomu zakażeń w kraju rząd podjął decyzję o objęciu nauką zdalną uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych. Potrwa ona do 27 lutego.

Przedszkolaki i uczniowie klas I-IV szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.
REKLAMA

Dyrektorzy szkół specjalnych będą sami decydowali o formie prowadzenia zajęć. Utrzymana zostanie również praktyczna nauka zawodu.

- Obserwując dane epidemiologiczne musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach – powiedział Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki podczas konferencji prasowej w Sejmie.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Komentarze (21)

Boże chroń nas

Odpowiedzi: 2

Ale po co macie rząd PIS dacie rade

Odpowiedzi: 0

Jestem idiotą. Wiem.

Odpowiedzi: 0

Proszę nie obrażać partii rządzącej!

Odpowiedzi: 1

***** ***

Odpowiedzi: 0

Zaszczepieni padaja , a mlodzi bez szczepien na blanku piwa wala i nic im nie jest. 

Wiekszosc ludzi juz zapomniala o covidzie ale widze ze co jakis czas trzeba gdzies o tym napisac. 

Odpowiedzi: 1

Ty masZ dekla a skąd wiesz że nie zaszczepieni ,sprawdzasz ich? Bo właśnie z tego co wiem to są i co łyso Ci

Odpowiedzi: 0

Do ludzi myślących, którzy nie mają jeszcze spranych mózgów, nie dali się zastraszyć, zmanipulować i potrafią czytać ze zrozumieniem polecam 2 pozycje WIELKI RESET oraz KARTA PRZYMUSU BIDERMANA. Poczytajcie co nas jeszcze czeka i co planuje dla nas elita światowa.

A jeśli Ty, który łykasz wszystko co powiedzą w TV przeczytasz, może pomogą Ci te pozycje zrozumieć, gdzie obecnie jesteś. 

Odpowiedzi: 4

Ja łykam z TV (choć nie oglądam żadnej stacji, a Ty z innych źródeł, tak samo wiarygodnych. Teorie spiskowe najprościej tłumaczą świat nas otaczający. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Co Pana najbardziej denerwuje?
Woda, Ziemia, Halucynacja, Hemoglobina, Dwutlenek Węgla. Halucynacja...

Odpowiedzi: 1

***** ***

Odpowiedzi: 0

Obyś nie zachorował... Bo takich filozofów co niewierza już widziałam... A potem jak trwoga to do Boga... Zdrówka.

Odpowiedzi: 0

BRAWO Kropek! zdrowo myślący człowiek!

Odpowiedzi: 0

Lepiej byscie sie zajeli tym balaganem w przychodni. Nie mozna sie dostac jak czlowiek chory, bo rejestracja w piatek na przyszly tydzien. To mam przewidziec chorobe??

Odpowiedzi: 0

***** ***

Odpowiedzi: 0

Choroba jest i temu nikt nie zaprzeczy, ale to co się dzieję przy okazji ma swój głębszy cel i jest widoczne gołym okiem. Ludzie zastraszeni i ogłupieni, posegregowani medycznie praktycznie z nikłym dostępem do opieki medycznej , okradani z oszczędności i wpędzani w biedę (głównie energetyczną) a nad tym wszystkim góruje pręgierz korporacji medycznych w których wyrocznią jest prezes zapowiadający rychły koniec sramdemii. Ludzie dzisiaj zachowują się podobnie jak ci którzy jechali w wagonacch do dowolnego KL a potem masowo szli pod prysznice. Zdrowia życzę.

Odpowiedzi: 3

Następny z Auschwitz wyjeżdża, ręce opadają 

Odpowiedzi: 1

Nikt nie wyjeżdża o Auschwitz tylko o zbrodni przeciwko ludzkości która dzieje się dzisiaj. Przedtem odpowiedziały za to konkretne osoby, a dzisiaj kto za to odpowie? Btw 63 to wiek czy IQ

Odpowiedzi: 0

Podobnie myślę. Globalne czyszczenie ludzi z oszczędności pod pretekstem covid. Eksperyment medyczny. Nikt nie ponosi odpowiedzialności, ale szpryce musisz wziąść. Paranoja. 

Odpowiedzi: 0

W jednym masz racje. Dostep do lekarzy jest praktycznie niemozliwy. To co sie dzieje w szpitalu na pomocy swiatecznej czy przychodni to tragedia. No chyba, ze prywatnie. Wtedy od zaraz moga lekarze leczyc. 

Odpowiedzi: 0

Inflacja ceny prad gaz o tym nikt nie mowi tylko jakas smieszna grypka od ktorej grozniejsze sa latajace krowy. A ludzie jak ameby w szmatach biegaja i chowaja sie w schronach tak im banie wyprali.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz