Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Czy uchodźcy z Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej? Nowy Szpital w Świeciu wyjaśnia

Andrzej Pudrzyński
1 marca, 08:33

Wszyscy obywatele Ukrainy, którzy przekroczyli granicę z Polską po 24 lutego są objęci opieką medyczną na takich samych zasadach, jak każda osoba ubezpieczona w Polsce.

W szpitalu w Świeciu pracują m.in. lekarze z Ukrainy, co ułatwi kontakt z uchodźcami
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

- Każda taka osoba, która zgłosi się do poradni lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej czy szpitala otrzyma pomoc medyczną. W szpitalu w Świeciu pracują lekarze z Białorusi i Ukrainy, dzięki czemu komunikacja z pacjentami będzie łatwiejsza – zapewnia Marta Pióro, rzecznik Grupy Nowy Szpital.

Osoby i instytucje mające pod opieką uchodźców z Ukrainy, którzy wymagają pomocy medycznej, w sytuacjach nagłych mogą korzystać z pomocy SOR czy nocnej i świątecznej opieki medycznej.

REKLAMA
REKLAMA

W przypadku poradni podstawowej opieki medycznej, czy poradni specjalistycznej trzeba wcześniej się zarejestrować.

Dotyczy to obywateli Ukrainy, którzy posiadają zaświadczenie wystawione przez Straż Graniczną RP lub odcisk stempla Straży Granicznej.

- Powinien on widnieć w dokumencie podróży, potwierdzającym legalny pobyt na terytorium Polski, po przekroczeniu granicy od 24 lutego, w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie – wyjaśnia Marta Pióro.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA