Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Zbigniew, Grażyna, Zygmunt
REKLAMA

Drogi wojewódzkie do remontu w gminach Świecie, Nowe, Jeżewo, Warlubie i Dragacz

Andrzej Pudrzyński
27 stycznia 2022, 08:27

Samorząd województwa przedstawił plan inwestycji drogowych na 2022 rok.

zdjęcie ilustracyjne / 123RF

REKLAMA

Blisko pół miliarda złotych zabezpieczył w tym roku samorząd województwa na modernizację sieci kujawsko-pomorskich dróg.

Jak zapowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, pozwoli to na kontynuację prac na wielu trasach i rozpoczęcie nowych oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji.

- Między innymi dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych - funduszy unijnych i dotacji z budżetu państwa - możemy konsekwentnie modernizować wojewódzkie drogi. Intensywnie współpracujemy także z samorządami lokalnymi – podkreśla Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.
REKLAMA

Część z tych pieniędzy trafi na modernizację dróg w powiecie świeckim w 2022 r. Sprawdziliśmy, których konkretnie.

Ponad 5 mln zł zarezerwowano na przebudowę wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 w Terespolu Pomorskim (gmina Świecie). Uzyskano już pozwolenie na budowę.

Remontu doczeka się też kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 272 w Laskowicach (gmina Jeżewo).
REKLAMA

W oparciu o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostaną sfinansowane odcinki drogi wojewódzkiej nr 245 Gruczno-Głogówko Królewskie o długości 8 km (gmina Świecie) oraz trasy nr 272 na odcinku Dolna Grupa-Piła Młyn o długości 7,3 km (gminy Dragacz i Jeżewo).

Rozpoczęto też prace nad koncepcjami przebudowy 7-kilometrowego odcinka drogi nr 377 Nowe-Milewko (gmina Nowe) i trasy nr 391 Warlubie-Buśnia o długości 9 km (gmina Warlubie).

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (15)

5 milionów na odcinek kilkudziesięciu metrów wiaduktu ?!! To ile kosztuje 1m 2. ?

Odpowiedzi: 1

Się nie interesuj za dużo bo kociego ryjka dostaniesz

Odpowiedzi: 0

Twarda Góra Nowe, a nie Milewo. Proszę wkoncu zrobić ta drogę 

Odpowiedzi: 1

Trochę się mylisz bo od Nowego do skrzyżowania z Milewem jest droga wojewódzka i to ona ma być remontowana a od tego skrzyżowania do Twardej Góry już powiatowa, która nie wiadomo kiedy będzie remontowana :-)

Odpowiedzi: 0

Co z drogą Piła Młyn-Jeżewo!?

Odpowiedzi: 1

Niestety na drodze stoi jedna nieruchomośc ktorej właściciel za dużo by stracil na jej wartości a ze ma znajomości dlatego będziemy jeździć po dziurach....

Odpowiedzi: 0

Droga do Grabowa jest w takim stanie że powinna być już dawno zamknięta. Ktoś odpowiada za stan dróg i pobiera za to wynagrodzenie.

Odpowiedzi: 0

Czekałem z niecierpliwością na wiadomość o remoncie drogi Gruczno-Głogówko wreszcie no i jeszcze droga Krajowa 91 Głogówko-Przechowo oraz remont drogi powiatowej Świecie-Głogówko super.

Odpowiedzi: 1

I tak rolasy trakturami ją rozjeżdżą.

Odpowiedzi: 0

A mógłby Pan dziennikarz zapytać w um-Swiecie o drogi osiedlowe w mieście? Kiedy przestaniemy tonąć na niektórych w błocie? 

Odpowiedzi: 1

Osiedlowe dobre  władze nawet z gminnymi od 15 lat nic nie robią. 

Odpowiedzi: 0

Dlaczego nikt nie mówi o drodze Piła Jeżewo nr 272 zawsze ten temat jest pomijany .Niema komu się tym tematem zająć.

Odpowiedzi: 0

Niech najpierw wybudują S5 ! 

Odpowiedzi: 0

Droga piła -jezewo 272 nie powstanie nigdy. Mam nadzieję że rozwijałem wszystkie wątpliwości. Ma powstać droga powiatowa Szczecin Jeżewo ale to dopiero za 870 lat.

Odpowiedzi: 0

Pracę nad koncepcjami, wy się za robotę weźcie nieroby. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz