Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Dziewczynka wjechała rowerem na przejście dla pieszych wprost pod samochód

Andrzej Bartniak
23 września, 19:23

W Laskowicach doszło do kolizji z udziałem 12-letniej dziewczynki potrąconej przez auto.  

zdjęcie ilustracyjne / 123RF
REKLAMA
REKLAMA

Do kolizji doszło w minioną środę na ul. Oskiej w Laskowicach (gmina Jeżewo). 12-latka został potrącona około godz. 15.00.

- Doszło do tego w momencie, gdy dziewczynka wjechała rowerem na przejście dla pieszych - relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Autem kierował 48-latek z powiatu świeckiego.

REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje rzeczniczka, prowadzący mercedesa vito nie miał większych szans na to, aby w porę zatrzymać pojazd. Dziecko wtargnęło na pasy. Dodatkowo widoczność w tym miejscu mocno utrudniają rosnące tam drzewa.

Na szczęście dziewczynka nie odniosła większych obrażeń.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

Ograniczona widoczność przez drzewa ,krzaczki jakieś  żywopłoty . W samym Świeciu jest dużo takich miejsc ,na ustąp pierwszeństwa  trzeba się zatrzymać jak na stopie i wychylić żeby zobaczyć czy można jechać .Bo zasłania jakiś yebany żywopłot .Qrva przecież to można posadzić w innych miejscach .

Odpowiedzi: 1

Oj tak, to prawda...

Odpowiedzi: 0

I gdzie są ekolodzy ??? Jak miały być drzewa wycięte było ich kilkunastu . Jak nastolatka wpada pod samochód nie ma żadnego.  Niech się postawia teraz pod sciane

Odpowiedzi: 0

Przypominam, że jeżeli jest tylko przejście dla pieszych, a nie ma tam ścieżki rowerowej to nie wolno przejeżdżać przez przejście na rowerze. Trzeba zejść i przeprowadzić, za przejechanie jest mandat. Po komentarzach widzę, że niektórzy dorośli mają problem ze zrozumieniem tego, a co dopiero dzieci...

Odpowiedzi: 3

Oprócz dzieci do 10 roku życia. One mogą przejeżdżać po przejściu, także z pełnoletnim opiekunem . 

Odpowiedzi: 1

Owszem z opiekunem, ale po chodniku może jechać. Przed przejściem zawsze trzeba zejść z rowera i opiekun powinien tego uczyć. 

Odpowiedzi: 0

W dotychczasowych komentarzach nie widzę problemu ze zrozumieniem tematu

Odpowiedzi: 0

No i tu jest problem. Nagminna jazda rowerem po chodniku. I to nie tylko przez dzieci ale i przez dorosłych. To również stwarza zagrożenie, policja powinna się temu przyjżeć.

Odpowiedzi: 0

Drzewa przy tych drogach są ważniejsze niż życie ludzkie. Tych ekologów do tych drzew trzeba przywiązać. Gdzie są ekolodzy teraz? Powinni płacić słone kary za swoje decyzje to bylo by w końcu normalnie przynajmniej w tej kwestii.

Odpowiedzi: 1

Ma ktoś kontakt do tych ekologów co protestowali o wycięcie tych drzew. Chciałbym wytoczyć im proces o narażenie na utratę życia i zdrowia tej dziewczynki

Odpowiedzi: 0

Jeżeli ktoś ma kontakt do osób które protestowały o wycięcie tych drzew to proszę o podanie. Chciałbym zrobić z nimi wywiad w programie.

Odpowiedzi: 0

Człowiek nie przestrzega przepisów a drzewo winne 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz