Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Dziewięć firm zamierza przebudować Deczno, ale za większą kwotę niż ma gmina

Andrzej Pudrzyński
19 lutego, 14:31

Sporym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców spotkał się przetarg na budowę obiektu w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno. Ma on łączyć w sobie kilka funkcji, między innymi sali na imprezy, kuchni, baru i tarasu widokowego.

Tam miałby wyglądać nowy obiekt wybudowany w miejscu dawnego baru
wizualizacja Gmina Świecie

REKLAMA

Już od jakiegoś czasu mówiło się, że przetarg może cieszyć się dużym zainteresowaniem, o czym świadczyła ogromna ilość pytań, zadawanych przez wykonawców. Powodowało to, że dwukrotnie przekładano termin otwarcia ofert.

Ostatecznie w przetargu wzięło udział 9 firm. Dwie, zdecydowanie najtańsze oferty, pochodziły od firm ze Świecia. Libra zaoferowała postawienie w miejscu dawnego baru w ośrodku Deczno nowego budynku za blisko 6,5 mln zł, a Prof-Bud za 6,7 mln. Najwięcej chciała toruńska spółka Jawor – ponad 10,9 mln zł.
REKLAMA

Tymczasem kwota, jaką zaplanowano na inwestycję, wynosi 5 mln zł, a więc o 1,5 mln zł mniej, niż najtańsza oferta. Co w tej sytuacji zrobi gmina?

- Dopiero dziś otwarto koperty. Musimy zastanowić się, jaką opcję wybrać. Proszę o parę dni cierpliwości – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Gmina ma właściwie trzy możliwości. Pierwsza – zwrócić się do rady miejskiej, żeby wyraziła zgodę na dołożenie brakującej kwoty.

Druga – unieważnienie przetargu i ogłoszenie kolejnego, zachowując ten sam projekt. Można założyć, że firmy, które chciały najmniej, zejdą trochę z ceny. Wprawdzie gmina i tak będzie musiała zapłacić więcej niż 5 mln zł, ale nie aż 6,5 mln.

Trzecia opcja to kolejny przetarg, ale już po opracowaniu nowego, tańszego projektu budynku.
REKLAMA

Postawienie nowego obiektu w miejscu dawnego baru to pierwszy etap przebudowy ośrodka nad jeziorem Deczno. I zarazem najkosztowniejszy. Modernizację infrastruktury w całym ośrodku rozłożono na kilka lat.

Przypomnijmy, że projekt zakłada wybudowanie piętrowego obiektu o powierzchni 1000 m kw. z dużą salą, m.in. na organizację wesel, pierwszych komunii czy szkoleń, z możliwością dzielenia na dwie mniejsze. Oprócz tego w budynku będzie kuchnia, bar szybkiej obsługi, taras widokowy i pomieszczenia administracyjne. Znajdą się tam również szatnia dla ratowników i pomieszczenie socjalne. Zakładano, że prace potrwają do końca marca 2022 roku.  

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


REKLAMA

Komentarze (29)

conar za darmo zrobi.

Odpowiedzi: 1

Jesteś tylko żałosny, czy nie dorobiony?

Odpowiedzi: 1

z pisu

Odpowiedzi: 1

Conar barbarzyńca

Odpowiedzi: 0

Browina kierownikiem budowy!

Odpowiedzi: 1

To bardzo konkretny,i uczciwy człowiek.

Odpowiedzi: 0

Nie będzie jużwesel ani imprez komunijnych, odzwyczają i zabronią. Koniec świata jaki znamy, podwójne maski i do roboty za MICHĘ RYŻU!

Odpowiedzi: 0

A czy szanowni urzędnicy wiedzą że do deczna spływają ścieki komunalne? w ostatnią niedzielę jeżdziłem na łyżwach po jeziorze, po lewej stronie tam gdzie domki są śmierdzi szambem na odległość.

Odpowiedzi: 2

coś jest na rzeczy latem jest przecież syf

Odpowiedzi: 0

Moze miales maseczke i pod nos sobie dmuchales.. 

Odpowiedzi: 0

Jestem ciekawa czy uda się im to zrobić w 4 msc 

Odpowiedzi: 1

ta inwestycja rozłożona jest na 3 lata . bez obaw zdążą :) 

Odpowiedzi: 0

Wysychające bajoro że śmierdzącą wodą i nowe budynki to jak kierownica od Ferrari zamontowana w ciapku

Odpowiedzi: 0

kolejna genialna inwestycja.aspiracje wlodarzy miasta ktorym marzy sie tutaj miami.tymczasem jest to miasto przemyslowe ktore nigdy nie bedzie turystyczym kurottem.tutaj mondi otwiera i zamyka dzien. 5-6mln na osrodek nad wysychajacym stawem.nie lepiej zrobic ten patologiczny dworzec i dac cos ludziom a nie wydawac na bzdety i windowac podatki do niebotycznych poziomow.

Odpowiedzi: 1

A ta inwestycja to komu ma służyć, jeśli nie mieszkańcom? Osobiscie uważam, że to miejsce powinno być wizytówką gminy, miejscem rekreacji dla nas wszystkich. Tłumy, jakie tam można spotkać w upalne letnie dni świadczą o tym, że jest potrzeba gruntownej modernizacji tego miejsca. Dlaczego nie mamy wypoczywać w fajnym miejscu z nowoczesną infrastrukturą?Co do dworca, gmina nie jest właścicielem tego terenu, wiec jaki ma wpływ na jego wygląd???

Odpowiedzi: 1

i będziesz wchodziła przez bramkę i będziesz słyszała pińć złotych za wstęp poproszę,

Odpowiedzi: 1

Usłyszę i zapłacę bez marudzenia. 

Odpowiedzi: 1

skoro to jest robione z pieniedzy z moich i twoich podatkow to czemu mamy jescze za to placic.

Odpowiedzi: 0

Libra z tą budową popłynie jak coś gmina chce robić w decznie niech znajdą porządną firmę tonio nie oznacza dobrze wykonanej budowy 

Odpowiedzi: 2

Ciekawe jakiego podwykonawcę tym razem wystrzeli 

Odpowiedzi: 0

Taka prawda

Odpowiedzi: 0

Jest wiarygodna firma Prof Bud która z artykułów które czytam wzbudza za każdym razem zaufanie , ta firmę co wygrała znam tylko z wielkiej awantury przy stawiamy budynku w Wodociągach , same pijaczki tam przychodziły 

Odpowiedzi: 2

Prof bud i libra to mogą jedynie garaż pobudować

Odpowiedzi: 0

Do 1 kwietnia jeszcze troszkę, Ty to masz dowcip 

Odpowiedzi: 0

Conar dobrze ulepi i bedzie git.Weżnie podwykona z pod leningradu.

Odpowiedzi: 0

Tak naprawdę to Gmina ma dwie możliwości. pierwszą i trzecią - druga z logicznego punktu widzenia jest nierealna. Jak można myśleć o tańszym wykonaniu obiektu na podstawie tego samego projektu taniej-na czymś trzeba będzie oszczędzić (oby nie oszukać ). Jeżeli myślimy o czasie wykonania to pierwsza możliwość jest jedynym wyjściem, natomiast trzecia wydłuży czas wykonania o nowy wariant budynku, kolejny przetarg i z marca 2022r. zrobi się październik 2022 lub marzec 2023. Taki obiekt jest nam potrzebny i to bardzo, gdześ trzeba odetchnąć choć kilka godzin, sprawą jakości wody napewno zajmie się Wydział Ochrony Środowiska-przecież robią to również dla siebie.

Odpowiedzi: 0

Ciekawe co na to UOKIK ? Czy nasza gmina ma prawo coś takiego dofiansowywać ? Zgodnie z ustawą o gospodarce komunalnej " Gmina może prowadzić zarobkową działalność gospodarczą jedynie wtedy gdy na jej terenie istnieją niezaspokojone potrzeby wspólnoty samorządowej" Czy w naszej gminie nie ma sal weselnych, konferencyjnych, barów nad jeziorem itp ? To już kolejny - po doposażaniu siłowni za miejskie środki (bo czy inne siłownie nie mają bieżni, rowerów i orbitreków)  - przykład nie do końca jasnej sytuacji prawnej miejskiego przedsięwzięcia. Przydałby się artykuł o tej tematyce - co gminie wolno, a czego nie.

Odpowiedzi: 0

Jedno pytanie 5 mln za co za kolejny stragan jak biblioteka? Były nie tak dawno wybudowane budynki w decznie wszystko rozwalone czemu ? Była sala była kuchnia był bar trzeba było z tego korzystać co da nowy budynek lepsze środowisko do imprez disco polo?Ten cały projekt wygląda na tuszowanie działań poprzedniego dzierżawcy kto wie co było nie tak z tymi budynkami że tak szybko zniknęły po zmianie zarządcy

Odpowiedzi: 0

po co to komu?żeby się wykąpać jak nie ma w jeziorze bakterii potrzebna tylko przebieralnia i może jeden mały bar a nie hala.Są ważniejsze wydatki w mieście.Nie widzicie ile ludzi pisze o braku parkingów,dróg, chodników

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz