Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Ilu z nas zaszczepiło się już przeciwko Covid-19? Dane dla całego powiatu

Andrzej Pudrzyński
5 czerwca, 10:32

Jedni z entuzjazmem, drudzy z wątpliwościami. Niezależnie od nastawienia, liczba zaszczepionych w naszym powiecie systematycznie rośnie. Zrobiła to już połowa z nas.

Rejestracja w punkcie szczepień w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Do 21 maja przeciwko Covid-19 zaszczepiło się w powiecie świeckim blisko 33,6 tys. osób, w tym 8 856 w pełni (jedną lub dwiema dawkami, w zależności od producenta). Do 3 czerwca, czyli do Bożego Ciała, szczepionkę przyjęło kolejne 7,4 tys. mieszkańców, co daje łączną liczbę 41 tys., z czego 12 085 osób jest już w pełni zaszczepionych. Powiat świecki liczy 99 tys. mieszkańców, w tym nieco ponad 80 tys. osób w wieku od 16 lat wzwyż, czyli takich, którzy mogą korzystać obecnie ze szczepień.

W porównaniu z majem z blisko 750 do niecałych 100 zmalała dzienna liczba szczepień. Wiąże się to z faktem, że w czwartek 3 czerwca (Boże Ciało) nie prowadzono szczepień.
REKLAMA

Również w piątek 4 czerwca wiele punktów było nieczynnych. W sumie więc w ubiegłym tygodniu szczepienia trwały tylko przez trzy dni, zamiast pięciu, jak w pozostałych tygodniach, co wpłynęło na mniejszą średnią.

Od 7 czerwca ta lista się wydłuży. Na szczepienie przeciwko Covid-19 będzie można rejestrować również dzieci w wieku od 12 do 15 lat.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (28)

Loteria szczepionkowa będzie!!! Ciekawe czy można się zaszczepić kilka razy żeby zwiększyć swoje szanse na te auta hybrydowe i milion pln :)

Odpowiedzi: 1

Mam nadzieję, że nie załapiesz się na COVIDA, a w razie gdyby do tego doszło, powinieneś leczyć się sam przy pomocy egzorcyzmów.

Odpowiedzi: 1

Tytus - nie poczułeś sarkazmu? Nie napisałem nic że jestem nie zaszczepiony ani nic o sensie szczepień. Chodziło mi o tą całą loterię ale ty tego nie złapałeś niestety - spróbuj egzorcyzmów może to trochę ci rozjaśni co kto w komentarzu miał na myśli :)

Odpowiedzi: 1

Ale zablysnales, jak choinka na swieta

Odpowiedzi: 1

To był sarkazm czy ironia? :)

Odpowiedzi: 0

Ciemny lud poddaję się, eksperyment trwa. 

Odpowiedzi: 3

A kto Tobie to powiedział? Jesteś fachowcem od chorób zakaźnych?

Odpowiedzi: 0

Jak jesteś taki jaśnie oświecony, to zachowaj to dla siebie i jak to powiedział klasyk, spieprzaj dziadu, nie siej fermentu, wolna wolna

Odpowiedzi: 0

Zostawcie zje..a, nie widział jak ludzie umierają w męczarniach. Niech go tez to spotka, pomęczy sie i przeżyje.

Odpowiedzi: 0

Gdyby można zmienić, tj przyspieszyć termin drugiego szczepienia to chętnych byłoby więcej, a tak z powodu letnich wyjazdów dużo ludzi nie przyjdzie po drugą dawkę szczepionki bo będą na wakacjach. W innych miastach można dogadać się z punktem szczepień. W Świeciu personel jest nieorzyjazny

Odpowiedzi: 1

Jedna konkretna dawka, a nie bieganie na dwa razy to ma jakiś sens w ogóle, jak to jest że  po szczepionce można zachorować na covid 19? 

Odpowiedzi: 0

"W sumie więc w ubiegłym tygodniu szczepienia trwały tylko przez trzy dni, zamiast pięciu, jak w pozostałych tygodniach, co wpłynęło na mniejszą dzienną średnią."

Raczej na śrdnią tygodniową, a nie dzienną.

Odpowiedzi: 0

Okoń płyń

Odpowiedzi: 0

..Badacze stojący za artykułem w The Lancet ujawniają, że skuteczność szczepionek, jeśli spojrzy się na bezwzględną redukcję ryzyka (ARR), jest minimalna:
0,84% dla Pfizer-BioNTech,
1,2% dla Moderny,
1,3% dla AstraZeneca i
1,2% dla Johnson & Johnson.
Jeśli liczby przedstawione przez naukowców są poprawne, to rządy, media winne są naruszenia art. 1 kodeksu norymberskiego, ponieważ nakazuje on, że „absolutnie niezbędna” jest dobrowolna zgoda na szczepienia. A definicja „dobrowolnej zgody” mówi, że w podejmowaniu decyzji danej osoby o wyrażeniu zgody, nie było elementów przymusu, oszustwa, które mogłyby wpłynąć na tę decyzję.

Odpowiedzi: 1

Mylisz bezwzględną redukcję ryzyka z wynikami skuteczności szczepionek. Mieszasz pojęcia nieuku.

Odpowiedzi: 0

Szczepionka nie chroni przed zakażeniem jedynie objawy są łagodniejsze.W ulotce jasno napisane jest że to preparat medyczny o niezbadanym działaniu jezeli chodzi mi.in.o działanie rakotwórcze.Proponuje przeczytać załączoną ulotke przed przystąpieniem do "szczepienia".

Odpowiedzi: 1

Przeczytaj sobie ulotkę paracetamolu czy stoperanu. Tam też będziesz miał informację o działaniach niepożądanych :-) Że o antybiotykach czy lekarstwach psychotropowych nie wspomnę :-) Tam to dopiero jest długa lista tego, co może ci się stać. A skutki uboczne dotyczą 0,01% ludzi. Tak jest ze wszystimi lekami.

Odpowiedzi: 2

Mam pytanie które zadaje coraz więcej ludzi ...kto z polityków i tych pseudo ekspertów od wyszczepień stadnych odpowie osobiście przed sądem za śmierć tysięcy ludzi którym na polecenie rządzących zamknięto dostęp do służby zdrowia równocześnie okradając ich z ich składek zdrowotnych ...kto odpowie za śmierć ludzi którzy zmarli po szczepieniach jako króliki doświadczalne i za powikłania po tych szczepionkach? ....piszecie o szczepieniach...napiszcie o konsekwencjach tych szczepień i odszkodowaniach dla rodzin zmarłych ...dotyczy to również dziennikarzy i ich rodzin...

Odpowiedzi: 0

Preparat medyczny jest dopuszczony warunkowo a antybiotyki,paracetamol,psychotropy czy stoperan są wpisane na listę leków dopuszczonych i znane są ich skutki uboczne i działania niepożądane.W przeciwieństwie do słynnych preparatów medycznych. Obudź się i włącz myślenie. Wolna wola , każdy ma prawo do swojego zdania. Dzielili już ludzi na wierzących-ateistów, czarnych-białych itd. a teraz będą dzielić na zaszczepionych i niezaszczepionych.Dziel i rządź. Stara zasada a czy to będzie coivid czy inny -vid nie ma żadnego znaczenia.

Odpowiedzi: 0

A co teraz jest nie rakotwórcze

Odpowiedzi: 1

To weź strzel sobie odrazu łychę cyjanku i nie musisz latami truć się rakotwórczym środowiskiem i żarciem, nie zabieraj innym tlenu.

Odpowiedzi: 0

Ciemnota w siebie ładuje wszystko co się poda. Wstyd mi za tych ludzi nic więcej. Rząd okrada ludzi okłamuje od lat nagle mówi że każdy ma sobie zaaplikować coś. A ludzie lecą i wierzą tym kłamca.

To jest wasze zdrowie czasem warto ruszyc mozgiem a nie słuchać głupich opinii ludzi o przypadkach ciężkiego covida... Same zdechlaki i osoby co się prowadzą jak stary diesel nie dbają o zdrowie mają choróbska współistniejące zero sportu. Potem to ma być wyznacznik strachu??

Jesteś młody zdrowo się prowadzić nie chorujesz to pomysł czy Ci ten syf w zastrzyku potrzebny. 

Odpowiedzi: 0

Wiem komu ręki nie podawać proszę jakoś zaznaczać najlepiej tatuażem z nr zaszczepienia tych zaszczepionych. 

Odpowiedzi: 0

Ciemnota jebana dala sobie wcisnac w siebie jakies gowno na pseudo virusa. Gratuluje. Juz za kilka lat to my nieszczepieni bedziemy sie smiac z was i waszych 'zdrowych' dzieci. Nie zaszczepicie nas tym gownem i wypierdalac od mojego ciala panie kaczynski.

Odpowiedzi: 1

Popieram! historia lubi się powtarzać.

Odpowiedzi: 0

Kilka miesięcy temu mówiono, ze trzeba jak naszybciej zaszczepic seniorów, żeby uratować ich życie. Teraz mówią, że trzeba jak najszybciej zaszczepić dzieci, żeby uratować życie zaszczepionych seniorów.

Odpowiedzi: 0

Wszystko sprawnie, osoby przy rejestracji pomocne tylko ta pani w kręconych włosach  w gabinecie z prawie gołym tyłkiem 

czy do pracy można przychodzić  w takim stroju? nikt z przełożonych  nie zwraca uwagi  na strój w jakim przychodzi do pracy?  taki strój to na plażę a nie do pracy 

Odpowiedzi: 1

Ale uj cie to boli glupia babo. Jej sprawa jak sie ubiera. Zazdroscisz to nie patrz jak tak bardzo cie to boli. Pozdrawiam, Piotr

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz