Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Iwona Mazelewska nie będzie już dyrektorem świeckiego OKSiR-u. Co się stało?

Andrzej Pudrzyński
18 stycznia, 11:36

Po blisko sześciu latach, Iwona Mazelewska złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora.

Iwona Mazelewska odchodzi na rok przed upływem siedmioletniej kadencji
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Iwona Mazelewska jest dyrektorem Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu od maja 2016 r. Zastąpiła na tym stanowisku Romualda Dworakowskiego. Wypowiedzenie z pracy złożyła 13 stycznia.

- Od dawna sygnalizowała, że zamierza to zrobić. Nie ma w tym żadnej sensacji. Ma po prostu inne plany zawodowe, co szanujemy i rozumiemy - zaznacza Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Okres wypowiedzenia trwa trzy miesiące, więc Iwona Mazelewska będzie jeszcze szefować OKSiR-owi do kwietnia. Kto ją zastąpi?
REKLAMA

- Nowego dyrektora można wybrać w konkursie lub w trybie bezkonkursowym. Ten drugi wariant wchodzi jednak w rachubę, jeśli jest pozytywna opinia np. stowarzyszenia zrzeszającego ludzi kultury. W Świeciu nie ma jednak takiego gremium. Na razie za wcześnie, aby mówić o szczegółach. Konkretne kroki w tej sprawie podejmiemy za kilka dni po powrocie burmistrza z urlopu - wyjaśnia Paweł Knapik.

Po odejściu z OKSiR-u, Iwona Mazelewska chciałaby zająć się psychoterapią. Skończyła studia w tym kierunku, jest też trenerem NVC, czyli metody empatycznej, konstruktywnej komunikacji. Zamierza rozpocząć pracę na własny rachunek.
REKLAMA

- Chcę i lubię pomagać ludziom. Szkoda mi będzie tych 18 lat spędzonych w ośrodku kultury. Myslę, że wspólnie stworzyliśmy wiele ciekawych projektów i wydarzeń. Cieszę się, że mogłam współpracować z tak wspaniałym zespołem. Jestem im za to bardzo wdzięcza. W życiu trzeba jednak próbować czegoś nowego i szukać nowych dróg rozwoju - mówi Iwona Mazelewska.

Wsród jej potencjalnych następców wymienia się Monikę Tom, kierowniczkę działu merytorycznego OKSiR-u. Czy zamierza ubiegać się o stanowisko dyrektora?
REKLAMA


- Jeśli burmistrz ogłosi konkurs, rozważę wzięcie w nim udziału - mówi Monika Tom. - Jestem od lat związana z ośrodkiem, zastępowałam panią dyrektor pod jej nieobecność. Wiem, że z pracującymi tu, niezwykle uzdolnionymi i kreatywnymi osobami, można wiele zdziałać w dziedzinie kultury w naszej gminie - podkreśla Monika Tom.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Komentarze (23)

Nie ma sensu robić konkursu bo wiadomo kto ją zastąpi 

Odpowiedzi: 0

Pani Dyrektor odchodzi na prawie rok przed końcem kadencji - ups. W jej działalności widać było przysłowiową "świeżą krew". Ta zmiana wyszła OKSiR-owi na dobre, Pan Dworakowski zostawił wysoko postawioną poprzeczkę i cieszy, że następczyni podejmując wyzwanie też ją podniosła. Co do kolejnego dyrektora ośrodka to sytuacja wygląda następująco: konkurs wygrywa osoba z zewnątrz, będzie musiała zrealizować plan działania Pani Mazelewskiej, swoje ambicje może pokazać dopiero w przyszłym roku, wygrywa osoba z pośród pracowników ośrodka, zna problematykę działania od podszewki, wartość pracowników, możliwości obiektu. Istotnym jest to, czy wśród tego zespołu jest ktoś z silną charyzmą i autorytetem oraz "papierkowym" przygotowaniem by sprawować taką funkcję i czy zechce podjąć wyzwanie.

Odpowiedzi: 0

To ze Monika ją zastąpi było wiadomo od kiedy wybrali Iwonę. Panie sobie wszystko pięknie poukładały

Odpowiedzi: 0

Monika Tom, to wspaniala osoba ,zdecydowanie powinna być dyrektorem, jest merytorycznie do tej funkcji przygotowana.

Odpowiedzi: 0

Jak dla mnie człowiek widmo. Nigdzie jej na wydarzeniach nie było widać. Chyba już dawno poszła w inną stronę. Czy taka rewelacja jak piszą wyżej - nie sądzę. Bez nowego powiewu, pomysłowości. Bardzo odtwórcza działalność pod jej skrzydłami. 

Odpowiedzi: 0

Już widzę jaka będzie tam teraz atmosfera

Odpowiedzi: 0

Najlepszym dyrektorem był by Pan Klaszka ale nie żyje. Gość miał wszystkie klucze w swoim ręku 

Odpowiedzi: 0

Zacznijmy od tego, ze juz jakis czas temu zabrano stanowisko zastepcy dyrektora OKSIR panu Iwanskiemu od sportu zeby dostala je Monika T. Teraz naturalnie zostanie przesunieta na stanowisko dyrektora co jest o tyle oczysiste, ze jest czlonkiem Obywatelskiego Stowarzyszenia Samorzadowego, czyli ugrupowania Burmistrza. W naszej gminie wszystko jest po coś.

Odpowiedzi: 2

I takiego dyrektora nikt nie ruszy. Chyba że zmieni się obóz władzy, ale na to raczej się nie zanosi. 

Odpowiedzi: 0

Chociaż coś udało się w moim ukochanym Świeciu. Hasło Świecia? ***** "Kaczyzm", a szczególnie ***

Odpowiedzi: 0

Pani Monika jest kierownikiem działu merytorycznego a p. Iwanski odchodził jako zastępca dyrektora d.s. sportu.  NIK nic nikomu nie zabrał. Co tu ktoś wymyśla ? Miejsce p. Iwanskiego zajęła p. Herman. Z tego co wiem nic na razie się nie zmieniło a sport ma być rzeczywiście oddzielony od kultury ale to przyszłość. Ludzie nie wymyślajcie.

Odpowiedzi: 1

Cos komus dzwoni, ale nie wiadomo, w ktorym kościele. Nie jest to prawda, Pan Iwanski nie odchodzil jako zastepca dyrektora, a gdyby tak bylo to zastepca dyrektora byla by Pani, ktora za niego przyszla, nieprawdaz? W takim razie w jaki sposob Monika T. zostala zastepca dyrektora? bylo to przygotowane, a powyzszy komentarz zapewne od kogos z OPS ale slabo zorientowanego we wlasnym ugrupowaniu.

Odpowiedzi: 1

Człowieku Wszechwiedzący, przed marnowaniem czasu na pisanie elaboratów sprawdź jak wygląda struktura organizacyjna w oksir... 

Odpowiedzi: 0

Wyczytałem z artykułu tylko to że w Świeciu nie ma ludzi kultury. Ryzykowna ocena mieszkańców czy zaniedbanie włodarzy? 

Odpowiedzi: 1

Wlodarze kulture widza tylko gdy trzeba sie pokazac w blasku fleszy

Odpowiedzi: 0

Monika czas na ciebie teraz . Pokaż rogi i do przodu kto jak nie ty . Kocham pozdrawiam molo 

Odpowiedzi: 0

Jest Typ na to stanowisko!

Tomasik!!!

Odpowiedzi: 1

Popieram! pierwsza decyzja to zlecenie sobie stworzenia elewacji oksir z kamienia! za skromne honorarium.

Odpowiedzi: 0

Ariel Ty się nadajesz w 100 %

Odpowiedzi: 2

Ariel to niech wcześniej zapanuje nad prawidłową działalności basenu a potem myśli o OKSIR

Odpowiedzi: 1

A co jest nie tak na basenie?

Odpowiedzi: 0

Chyba nawet bardziej niż w Parku Wodnym. 

Odpowiedzi: 0

Mała Sycylia ma się dobrze))))))

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz