Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Już wiadomo, kto ma szansę zostać nowym dyrektorem "czerwonego" ogólniaka

Andrzej Bartniak
20 czerwca, 19:04

Komisja konkursowa pozytywnie zaopiniowała kandydaturę jedynego kandydata na dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu. Ostateczna decyzja należy do zarządu powiatu.

Małgorzata Cardona-Kocikowska uczy języka niemieckiego w I LO
Fot. archiwum szkoły
REKLAMA
REKLAMA

Jak już informowaliśmy, Ewa Szczepanowska, obecna dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Świeciu złożyła rezygnację ze stanowiska w połowie kadencji.

Ewa Szczepanowska czuje się zmęczona sytuacją w polskiej oświacie, która nakłada na dyrektorów kolejne administracyjne obowiązki, jednocześnie krępując ich swobodę działania. Nie bez znaczenia na decyzję miała też być sytuacja rodzinna.

REKLAMA
REKLAMA

Ewa Szczepanowska trafiła do Świecia z Grudziądza, gdzie wcześniej kierowała Centrum Kształcenia Ustawicznego. Z funkcją dyrektora I LO żegna się po ośmiu latach. Będzie ją pełnić do końca sierpnia.

W maju zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora "czerwonego" ogólniaka. Zainteresowanie nie było zbyt duże. Zgłosiła się tylko jedna osoba. Komisja konkursowa złożona z 12 osób, przedstawicieli m.in. organu prowadzącego, rady rodziców i związków zawodowych, nie miała więc zbyt trudnego zadania.

REKLAMA
REKLAMA

Dokumenty złożyła Małgorzata Cardona-Kocikowska, nauczycielka języka niemieckiego w I LO w Świeciu.

- Komisja pozytywnie zaopiniowała tę kandydaturę - mówi Iwona Karolewska, sekretarz powiatu, która przewodziła obradom komisji. - W kolejnym etapie postępowania naszą opinią zajmie się zarząd powiatu.

Zarząd zbiera się 28 czerwca. Jeśli on również udzieli rekomendacji kandydatce, to od 1 września nowym dyrektorem I LO będzie Małgorzata Cardona-Kocikowska.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

Wybranemu kandydatowi nie można odmówić powierzenia stanowiska. Tyle mówi prawo. Zarząd powiatu nie ma wielkiego wyboru... gratulacje dla nowej Pani Dyrektor!

Odpowiedzi: 0

Życzę naprawdę szczerego powodzenia jeśli przyszła Pani "Dyrektor" będzie miała taki sam stosunek do wykonywania zawodu jaki ma/miała jako "zwykła" nauczycielka.

Odpowiedzi: 0

Myślę, że to ciekawa osoba na stanowisko dyrektor, młoda, z otwartą głową. Ustępującej Pani dyrektor również niczego nie brakowało, ale z pewnością zasłużyła na odpoczynek i chwilę oddechu.

Odpowiedzi: 2

Zdecydowanie nie jest to osoba, która powinna objąć taki urząd. Pozdrawiam 

Odpowiedzi: 0

Brakowało, oj brakowało

Odpowiedzi: 0

A Millera z parku odrzucili??

Odpowiedzi: 0

Jeśli ta Pani będzie kierować szkołą w taki sam sposób jak uczyła to szczerze współczuję. Bardzo niewielka chęć zainteresowania uczniów językiem niemieckim, a wręcz znięchęcanie poprzez pytanie z niewyłożonego materiału i satysfakcja ze wstawiania uczniowi niedostatecznego. Zapowiada się bardzo źle...a już jest kiepsko w przeciągu 3 lat spadek w rankingach ponad 400 miejsc. 

Odpowiedzi: 1

Jak najbardziej potwierdzam słowa osoby wyżej. 

Odpowiedzi: 0

Ta szkoła to dno. Sześćset któreś miejsce w rankingach.

Kadra słaba, uczniowie słabi. Za to dzieci nowobogackich chodzą na wszystkie możliwe korepetycje prywatne.

Podziały wśród uczniów zagościły na trwałe.

Są grupki biednych, bogatych i tych z układami.

Pani pedagog szkolna nie robi nic, a dzieciaki nawet już że sobą nie rozmawiają, tylko czytają w telefonach. Rewia szpanu i firmowych ciuchów. Lata ostatnie dyrektor, to lata zmarnowane, mimo ciągle powtarzanych frazesów o tym, że najważniejsze jest dobro dzieci. Szkoda, bo Świecie stać na chociaż jeden dobry ogólniak. No, ale z drugiej strony, koło zawodówki i technikum na Kościuszkach aż strach przechodzić w czasie przerw, żeby nie być zaczepianym przez małolatów palących nie wiadomo co i zastawiających drogę. Nawet policja i straż miejska ma to gdzieś. 

Odpowiedzi: 0

pytanie ? co wkoncu robi policja czy straz miejskach? cokolwiek sie dzieje ich nie ma ...jakas wolna amerykanka zaczyna panowac..jak się boisz ,nie stawiasz sie "złu" to siedz w domu - straszne..a ich nie ma zeby interweniować

Odpowiedzi: 1

To prawda mają gdzieś, młodzież robi się agresywna po używkach, na parkingu i to oni wiedzą gdzie co tydzień zlot, jeżdżą pijani i naćpani, ale do póki nic się nie stało to mają to w d.. e, Świecie to miasto które lepiej omijać szerokim łukiem, nie widzieć tego co tu się wyprawia g*** tu g*** tam tam, ćpun tu ćpun tam, pijus po dwa złote ręce wyciąga ot całe nasze miasto, wstyd 

Odpowiedzi: 0

Do ILO chodziłam dawno, bo 9 lat temu i nie mogę złego słowa powiedzieć na Panią Małgorzatę. Jest przede wszystkim dobrym, miłym człowiekiem, czego nie można było powiedzieć o wszystkich pracujących tam nauczycielach. Powodzenia! :) 

Odpowiedzi: 0

Ludzie, piszecie tu te pierdoły że dzieci złe, że są podziały, że siedzą w telefonach, to kto je wychowuje? To WASZA praca do wykonania, wychowanie dobrych ludzi, empatycznych. Weźcie się do pracy w swoich domach, zainteresujcie swoimi dziećmi, a nie oczekujecie, że pójdą do szkoły i tam wydarzy się cud.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz