Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Kiedy wreszcie przejedziemy bez utrudnień całą ulicą Wodną? [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
26 marca 2023, 11:32

Z nadejściem wiosny przyspieszyły prace remontowe na ul. Wodnej w Świeciu. W ostatnich dniach ułożono m.in. masę bitumiczną na zmodernizowanej ścieżce rowerowej.

Prace nie przebiegają w imponującym tempie, chociaż ostatnio przyspieszyły
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Trwa, rozpoczęta jesienią, modernizacja ul. Wodnej w Świeciu. Obejmuje ona kilometrowy odcinek od okolic restauracji Przystań nad Wdą do skrzyżowania z ul. Witosa.

Od strony skrzyżowania ulic Mickiewicza, Mostowej i Sądowej wprowadzono ruch jednostronny. Z kolei kierowcy jadący z przeciwnej strony, muszą korzystać z objazdu ul. Witosa.

Prace na ul. Wodnej prowadzone są etapami.

REKLAMA
REKLAMA

Niedawno m.in. ułożono masę bitumiczną na ścieżce rowerowej. Wcześniej była ona wyłożona kostką typu polbruk. Tę zmianę na pewno docenią rowerzyści oraz miłośnicy jazdy na rolkach i hulajnogach.

- Ponadto wyrównano i na nowo wyprofilowano jezdnię na wysokości przepustu - relacjonuje Agnieszka Chojnowska z Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Cały czas trwają też prace związane z profilowaniem i układaniem betonowej kostki na chodniku, który kawałek po kawałku zyskuje nie tylko na wyglądzie, ale przede wszystkim na funkcjonalności, bo znikają wszystkie nierówności.

REKLAMA
REKLAMA

Przy okazji drogowcy wykonują nowe zjazdy do posesji.

Spoglądając na ul. Wodną z góry, można dostrzec na jezdni ciemne łaty. To ślady po najbardziej sfatygowanych fragmentach, które zostały naprawione. Za jakiś czas zniknął one pod nową warstwą asfaltu, który zostanie położony na całej długości ulicy.

Na naprawę czeka też wiele innych elementów infrastruktury, jak chociażby barierki. Zakończenie prac przewidziano na 19 czerwca. Będą kosztowały gminę ponad 2 mln 750 tys. zł.

Zobacz poniżej zdjęcia.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

Ścieżka bardzo piękna. 

Odpowiedzi: 0

Czekamy, czas najwyższy

Odpowiedzi: 0

Kogo to obchodzi 

Odpowiedzi: 2

To na hu..... Czytasz artykuł dzbanie

Odpowiedzi: 1

Dobrze mu napisałeś 

Odpowiedzi: 0

Mnie obchodzi... 

Odpowiedzi: 0

po co tyle trudu zachodu.jak miejscowi kolarze w leginsach i tak nie uzywaja sciezek rowerowych. na zlosc jezdza pasem ruchu dla aut.tym samym utrudniajac ruch

Odpowiedzi: 1

Kolarze to nic w porownaniu z tym debilem i wielkim wynalazca ktory jezdzi w tym zabudowanym wozku 10/h kilka razy dziennie wodna pod prad po ulicy zamiast jezdzic np. sciezka rowerowa

Odpowiedzi: 0

Jak pijaki będą to dalej robić to do czerwca się wyrobią ale następnego roku. Jeżdżę tam kilka razy dziennie, wygląda jak na memach, jeden robi a pięciu patrzy. SKANDAL!  Czas na inspekcje pracy. 

Odpowiedzi: 2

My aż tyle nie pijemy .. nie przesadzajcie... Szef płaci to stoimy nikt nas nie goni . Jest ok . Lecę po żuberka do skrzynki piwa hej

Odpowiedzi: 1

SZYBKO!!!!

Odpowiedzi: 0

Jak masz pisać głupoty, to lepiej nie pisz wcale.Weź się sam za robotę ,a bajeczki ,skoro masz aż tak wybujałą wyobraźnię to opowiadaj do lustra ,bo nawet dzieci cię wyśmieją .

Odpowiedzi: 0

Remontu wymaga też ścieżka rowerowa na ul.Armmi Krajowej . Przy dawnej centrali nasiennej bruk się pozapadal i ciężko przejechać bez lawirowania między dziurami. Na ul.Wojska Polskiego od Żabki do Janiny też chodnik ma dziury.

Odpowiedzi: 0

Tylko żeby nie zapomnieli naprawić tych pozapadanych studzienek.

Odpowiedzi: 2

Aaa to wyremontyja jak asfalt położą.. norma wtedy im się przypomni.

Odpowiedzi: 0

Studzienki muszą zostać tak jak były bo inaczej nie będę miał roboty. 

Odpowiedzi: 0

Tak mi się przypomniało czy wytrzeszczanodranu jeszcze wraz z niemcami przeszukuje dno w poszukiwaniu rtęci

Odpowiedzi: 0

Ile razy można naprawiać tą samą ulicę i kto za to płaci?Za ten numer to ktoś powinien poważnie beknąć,.....a znając życie, nie beknie i będzie gloryfikowany

Odpowiedzi: 1

Beknąć to możesz ty jak się za dużo piwa nachlejesz 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz