Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Kierowców czekają objazdy. Rusza remont wiaduktu na trasie Świecie-Tuchola

Andrzej Bartniak
24 marca 2023, 15:54

Wiele wskazuje na to, że na początku kwietnia rozpocznie się, tak długo zapowiadany, remont wiaduktu w Terespolu (gmina Świecie). Ostatniego dnia marca zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Przewidziano różne trasy dla samochodów ciężarowych i osobowych.

Prace remontowe mogą potrwać do wiosny przyszłego roku
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Sporo czasu upłynęło od pierwszej zapowiedzi remontu wiaduktu w Terespolu Pomorskim na drodze wojewódzkiej nr 240 (trasa Świecie-Tuchola), do momentu wyłonienia wykonawcy. Wiązało się to z finansami. Oferenci biorący udział w przetargu żądali znacznie wyższych kwot niż miał Wojewódzki Zarządu Dróg.

W końcu udało się znaleźć porozumienie. Konkurs wygrała firma Marbro z Gdańska, która wyceniła inwestycję na 15,4 mln zł.

Wykonawca dysponuje już kompletem dokumentów umożliwiających rozpoczęcie prac. Jedno z kluczowych uzgodnień dotyczyło zmian w organizacji ruchu.

REKLAMA
REKLAMA

- Jeżeli nic nie pokrzyżuje planów, to zostaną one wprowadzone 31 marca - zapowiada Michał Sitarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Bydgoszczy.

Przewidziano dwie trasy. Dla samochodów powyżej 3,5 tony będzie ona wiodła przez drogę ekspresową S5 (węzeł Bydgoszcz-Opławiec) oraz kolejno drogi nr 25 i 241.

W przypadku aut osobowych będzie to trasa S5 (węzeł Gruczno), Poledno i Bukowiec.

Transport publiczny będzie odbywał się przez Terespol.

REKLAMA
REKLAMA

Jak przyznaje rzecznik Wojewódzkiego Zarządu Dróg, w przypadku pojazdów ciężarowych faktycznie objazd będzie pewnym utrudnieniem, ale przekierowanie go na lokalne drogi oznaczałoby ich dewastację.

Aktualizacja

Modernizacja wiaduktu ma potrwać do wiosny przyszłego roku.
Nowy wiadukt będzie konstrukcją jednoprzęsłową o długości około 48 metrów.

REKLAMA
REKLAMA

Na obiekcie o szerokości blisko 15 metrów, oprócz jezdni, zmieści się też ciąg pieszo-rowerowy, który połączy obydwa odcinki trasy rowerowej wybudowanej podczas modernizacji drogi wojewódzkiej nr 240 na odcinku Polski Konopat-Terespol Pomorski.

Wiadukt będzie wyposażony w odwodnienie, bariery i balustrady. Jego nośność wyniesie 40 ton. Prace będą objęte 7-letnią gwarancją.

Gdy tylko będą już dostępne mapki z zaznaczonymi objazdami, niezwłocznie je opublikujemy. 

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

Jeden mały wiadukt i wkoło wszystkie nowe drogi będą rozpierdolone.

Odpowiedzi: 1

No i super. Żal d...y masz

Odpowiedzi: 0

Kto wieży że to będzie 9 miesięcy to jest naiwny. Życie pokazuje że można do tego dodać jeszcze rok. 

Odpowiedzi: 1

Kto wierzy, w to, co ty wieżysz, to jest czysta utopia. Niech zgadnę. jesteś obatelem, po czterech klasach podstawówki, czy raczej nie donoszony? 

Odpowiedzi: 0

Tak od 4 do 8 tyś aut na dobę przez niestrzeżony przejazd kolejowy pod Polednem oj będzie się działo ale co tam Świecie rządzi

Odpowiedzi: 2

Co ma do tego Świecie, kiedy droga jest wojewódzka?

Odpowiedzi: 0

Gdzie Ty masz chłopie niestrzeżony przejazd jak masz rogatki w polednie ?

Odpowiedzi: 0

I rowerkiem przez Terespol,super!!!

Odpowiedzi: 0

Osobówki chyba mogą sobie objechać przez Terespol?

Odpowiedzi: 1

A jak tego zabronią? Mieszkańców odetną od dojazdu? Msza przez S5 do domu dojeżdżać? Będzie Policja zamieszkanie kontrolować?

Odpowiedzi: 0

Bez remontu zle a jak już coś robią to jeszcze gorzej.

Ludziska ? Kiedy Wam będzie odpowiadało?????

Odpowiedzi: 1

To ile lat na tym odcinku ma trwać remont 5-7 lat ? ile to jest 3-4 km? i ta cała ściema krótko Powiat nie przygotował drogi przez Kozłowo-Terespol brak chodnika na odcinku 300-400 m bo jest to jedyna logiczna droga omijająca wiadukt z ograniczeniem do wysokości 3,5 m Tiry nie przejdą

Odpowiedzi: 0

To ponad 12 miesięcy albo więcej  bedziemy błądzić po lokalnych drogach !!! życzę wytrwałości!

Odpowiedzi: 0

Nośność 40 ton? Zestawy ze świeżo ściętym drewnem i hds potrafi ważyć 60 ton. Moment i wiadukt znów będzie do remontu... 

Odpowiedzi: 1

Ile to już było razy wspominane o tej nośności ale jak widać do nikogo wyżej nie dociera, że zwykły zestaw waży 40ton... Ale co tam, może jak się będą 2 ciężarówki mijały to wytrzyma, 2 lata czekania aż ktoś się tym zajmie, teraz 2 lata zanim zrobią, tylko po to żeby w 2 lata się rozwalił :⁠-⁠) jak ktoś zaakceptował w ogóle taka nośność wiaduktu na takiej trasie 

Odpowiedzi: 0

Podobne, durne komentarze pojawiały się na forum w czasie kiedy budowano ronda w okolicach Przechowa. Dało się? Dało. Proponuję sznurkom, żeby zostawić wykonawcom to na  czym się znają. Po waszych durnych wpisach za jakiś czas nie będzie śladu. 

Odpowiedzi: 1

Widzę kolego ,że jesteś ten mondry ,brawo ogarnij się nie rób z siebie durnia.

Odpowiedzi: 0

Remont wiaduktu ,był nieunikniony prawie od dwóch  lat ,dlaczego niezadbano o bspieczeństwo w Terespolu Pomorskim , wyremontowano część drogi do dworca PKP ,od wiaduktu do Konopatu masakra stara jezdnia dziurawa ,obawiam się o bespieczęstw obrębie szkoły podstawowej ,kaplicy pszystanek autobusowy ,jeden prog zwalniający to stanowczo za mało w jaki sposób nasze maluch mają bezpiecznie dotszeć do szkoły,na sto procęt cały ruch osobowy pojedzie przez Terespol pomorski a czeka nas sezon letni .Bardzo się obawiam  ,mam złe przeczucie,obym się mylił .Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 0

To i tak dorgana wiochę! Po co to komu potrzebne ? ? ? 

Odpowiedzi: 0

Rudemu nos robi się coraz dłuższy A zatwardzenie niemieckie  naciera, widać  po oczach

Odpowiedzi: 1

Jak normalny człowiek może mieć w sobie tyle jadu. Da to się jakoś leczyć, potrzebujesz pomocy? 

Odpowiedzi: 1

Jadu to szukaj o 19.30 tam dopiero zobaczysz co to znaczy jad.

Odpowiedzi: 0

Marsz papieski w Świeciu zapraszamy wszystkich chętnych, spokojni w wierze .

Odpowiedzi: 1

XDDDD

Odpowiedzi: 0

Co to za marsz?Dla czarnych łap.Be....

Odpowiedzi: 0

PO nicku widać żeś czarny ,jak nie idziesz to po co sie odzywasz nikt nie pytał

Odpowiedzi: 0

Jak w lesie ! 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz