Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Kierowcy mają dość utrudnień na wiadukcie. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości

Andrzej Bartniak
21 czerwca, 19:06

Nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie rozpocznie się przebudowa wiaduktu w Terespolu Pomorskim na trasie wojewódzkiej nr 240 Świecie-Tuchola-Chojnice. Wprawdzie w przetargu wzięło udział aż siedem firm, ale ich oczekiwania finansowe są znacznie wyższe od zarezerwowanej na ten cel kwoty. W trzech przypadkach jest to nawet dwukrotnie więcej.

Kierowcy są już zmęczeni utrudnieniami na tej ruchliwej trasie
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA

REKLAMA

- Utrudnienia trwają od kilkunastu miesięcy, a nadal nic się tam nie dzieje. Ile to jeszcze potrwa? - pytają zirytowani kierowcy.

Chyba nikt przypuszczał, że na moment rozpoczęcia prac remontowych wiaduktu w Terespolu trzeba będzie czekać tak długo. Już prawie półtora roku jest tam przewężenie, a ruchem, który odbywa się jednym pasem, kieruje sygnalizacja świetlna.

W ubiegłym tygodniu otwarto oferty w przetargu na przebudowę wiaduktu, który znajduje się w ciągu zmodernizowanej już drogi nr 240 ze Świecia do Chojnic. Najwyższa z nich, złożona przez firmę z Tczewa, opiewała na sumę 22,1 mln zł. Oferty czterech innych firm wahają się od 17,9 mln do ponad 20 mln zł. Najniższą cenę - 15,9 mln - zaoferowała firma z Bydgoszczy.

REKLAMA
REKLAMA

Tymczasem kwota, jaką zarezerwował na tę inwestycję Wojewódzki Zarząd Dróg wynosi raptem 10,2 mln zł.

- Postępowanie przetargowe jest w toku - mówi Michał Sitarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Bydgoszczy. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami nastąpi dogrywka. Trzech oferentów, którzy przedstawili najkorzystniejsze oferty, będzie mogło jeszcze raz złożyć swoje propozycje cenowe. Dopiero po tym etapie zapadanie decyzja o losach przetargu.

REKLAMA
REKLAMA

Możliwe są dwa warianty: samorząd województwa znajdzie dodatkowe pieniądze lub też przetarg zostanie powtórzony. Bardziej prawdopodobny wydaje się pierwszy wariant.

Pytanie brzmi, jak bardzo firmy zechcą obniżyć swoje oczekiwania? Wiele wskazuje na to, że wygra firma z Bydgoszczy, bo jej oferta jest wyraźnie najtańsza. Mało realne wydaje się, aby konkurenci byli gotowi skalkulować swoje koszty o kilka milionów mniej.

Remont wiaduktu w Terespolu w najlepszym wypadku rozpocznie się więc pod koniec lata lub na początku jesieni.

REKLAMA
REKLAMA

Nowy obiekt ma być konstrukcją jednoprzęsłową o długości około 48 metrów. Na pomoście o szerokości blisko 15 metrów, oprócz jezdni, zmieści się też ciąg pieszo-rowerowy, który połączy obydwa odcinki trasy rowerowej. Nośność wiaduktu wzrośnie do 40 ton.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (15)

Jak to co? Wy***ać te wszystkie plastikowe g**na i tę całą sygnalizację na tory, to może się obudzą. Kierowcy, stając tam codziennie wydali łącznie na paliwo więcej, niż kosztuje przebudowa tego kawałka g**na. Swoją drogą 15,9mln to chyba ten most z porcelany chcą zbudować. Ciekawe kiedy ktoś tam straci kogoś bliskiego, bo pamiętam jak dziś, gdy jesienią była straszna ulewa, mgła, a ta cała sygnalizacja nie działała. 

Odpowiedzi: 0

Czekać , aż się zawali. Później już pójdzie ekspresowo. 

Odpowiedzi: 0

40 ton? Co to jest 40 ton?! Wystarczy że będzie korek w obydwie strony, bo jest to realne, i na raz staną na nim 2 zestawy po 25 ton (średnio). 

Odpowiedzi: 1

Dwa załadowane zestawy to jest 80 ton a nawet i wiecej :) 

Odpowiedzi: 0

To jest jedna wielka kpina wziasc wyj*** tyle czasu most robić poprostu pieniądze posLy bokiem i teraz ludziiom najlepiej jakimś głupim artykułem mydlić oczy taka prawda 

Odpowiedzi: 0

Orlen doi nas na cenach paliwa za gościnność wobec Ukraińców,  by powetować wydatki, glapiński podnosi stopy procentowe a my płacimy i dla nas na nic nie ma !!!!

Odpowiedzi: 1

Co ma piernik do wiatraka? Nazwiska piszemy z wielkiej litery 

Odpowiedzi: 1

To ma do tego że cię państwo okrada.Ceny w reniferii poszybowało do góry ,energia itd ,koszty pracy,koszty materiałów budowlanych i oni chcą robić po cenie starej.Widać że w realnym świecie urzędnicy nie żyją

Odpowiedzi: 1

Nauczyciel polskiego zgrzyta zębami. Prawdą jest że urzędnicy mają swój świat i często jest on daleki od naszego 

Odpowiedzi: 0

Z chwilą zamknięcia tego mostu już powinna być podpisana umowa na zrobienie tego, przez półtora roku ktoś siedział i w krzesełko pierdział to teraz niech płaci. Szkoda tylko kierowców w godzianch szczytu naprawde nieraz marnuje się sporo czasu.

Odpowiedzi: 1

JUŻ wyźaliłaś się to pierdnij .

Odpowiedzi: 1

nawet nie wiem co znaczy słowo, które do mnie piszesz. Czyli widać że zamiast się uczyć pierdziałaś

Odpowiedzi: 0

Tylko jedno pytanie: dlaczego tem most nie był remontowany wcześniej? 

Może ktoś odpowiedzialny za tego typu inwestycje po prostu odpowie?

Tylko najpierw ktoś musi zapytać, a to nie jest wygodne pytanie.

Odpowiedzi: 0

Nie wiem kto wybiera wykonawcę spośród oferentów ale radzę dobrze sporządzić umowę żeby nie było jak z firmą Pizzarotti , przy dzisiejszej drożyźnie i rosnących wciąż cenach może okazać się że brakuje funduszy i zostawią rozgrzebaną robotę . Nie zawsze taniej znaczy dobrze .

Odpowiedzi: 0

Jak wezmą najtańszych, to będzie tak samo jak z Włochami przy budowie S5. Zostawią rozjebane i uciekną z budowy...

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz