Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Kierowcy: Zróbcie coś z tą drogą! Strach tamtędy jeździć!

Andrzej Pudrzyński
24 października 2020, 19:26

Mieszkańcy skarżą się na fatalny stan drogi łączącej Nowe z województwem pomorskim. Czy jest szansa, że to się zmieni?

Wrześniowa kolizja na drodze między Nowem a Twardą Górą. Na szczęście kierowcy nic się nie stało
Fot. OSP Rychława

REKLAMA

Droga wojewódzka nr 377 odchodzi w Nowem od trasy krajowej nr 91 i prowadzi do Twardej Góry, gdzie skręca w stronę Milewka (gmina Nowe). Tuż za tą wsią opuszcza nasz region, łącząc się w województwie pomorskim ponownie z drogą nr 91.

Droga ma fatalną opinię wśród kierowców. Niedawno doszło tam do kolizji, w której kierowca rozbił doszczętnie dostawczego citroena.

Cztery lata temu trzech młodych ludzi zginęło w bmw, który roztrzaskał się o przydrożne drzewo. Przyczyną większości kolizji i wypadków jest nadmierna prędkość. Tak podaje policja, ale kierowcy wiedzą swoje.
REKLAMA

- Tam trzeba by chyba jechać 30 km na godzinę, bo już przy 50 km trudno utrzymać samochód na swoim pasie - komentują.

- Jeżdżę tam codziennie. Mijając się z innymi autami trzeba bardzo uważać – dodaje inny mieszkaniec gminy Nowe.

Droga jest bardzo niebezpieczna: wąska, nierówna i z pokruszoną nawierzchnią. W dodatku korzenie rosnących na poboczu drzew, wrastające w asfalt, „podbijają” auta, przez co łatwo stracić panowanie nad samochodem – piszą kierowcy na naszym portalu i apelują o remont drogi.
REKLAMA

Jest szansa, że zostanie ona w końcu zmodernizowana, chociaż na razie trudno podać konkretny termin.

- Wspólnie z samorządem województwa działamy w kierunku pozyskania dodatkowych środków z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 377. Uzyskanie takiego wsparcia otworzy drogę do przygotowania kompleksowej dokumentacji, a następnie do zlecenia prac budowlanych – wyjaśnia Michał Sitarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

ZDW zamierza przeprowadzić kompleksową rozbudowę drogi na całym 7-kilometrowym odcinku, włącznie z wyposażeniem jej w chodnik i ścieżkę rowerową. Szacowany koszt inwestycji to około 40 mln zł.
REKLAMA

Rzecznik zapewnia, że Zarządu Dróg Wojewódzkich na bieżąco zleca prace związane z remontami cząstkowymi.

- Odcinek od drogi krajowej nr 91 do Twardej Góry został też w ostatnich latach poddany zabiegowi powierzchniowego utrwalenia, co ograniczyło powstawanie większych ubytków – informuje Michał Sitarek.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (10)

Niestety małostkowe łatanie drogi nie przynosi efektu. Droga jest nadwyrost wyboista a drzewa rosnące przy asfalcie stwarzaja dodatkowe zagrożenie. A wypadków jest o wiele więcej niż tylko śmiertelne, było jeszcze kilka kolizi w drzewa bądź wypadnięcie z drogi na pole przez wyboje na asfalcie. 

Odpowiedzi: 0

Ta droga   to WSTYD dla zarządcy !!!!!

Odpowiedzi: 1

Aczy oni oprócz poczucia wstydu coś innego mają? -raczej nic.

Odpowiedzi: 0

Wyciąć drzewa i poszerzyć drogę jeżdżę tą drogą codzień do pracy strach jeździć zeby auta nierorwalic 

Odpowiedzi: 0

Oddajcie te ziemię  pod władze woj Pomorskiego a na pewno wyremontowaliby drogę 1 klasa. Zarządzający Woj Kuj POM  niech się wstydzą takiej wizytowki

Odpowiedzi: 0

Cząstkowe remonty nic nie dają  dziura  i wyboje, jazda max 70 km/h i to. Jest max, aby nie wylądować na drzewie lub polu. Takie pytanie kto wypłaci odszkodowanie w razie draki? 

Odpowiedzi: 0

A gmina Nowe odśnieża tylko do Mlyna w Twardej Górze, a dalej do przejazdu w zimę nic się nie dzieje. Po co ludzie płacą podatki na co są przeznaczone pieniądze??? 

Odpowiedzi: 0

Do odśnieżania tego odcinka drogi też zawsze mają czas ,  gdzie tu na tym odcinku wyremontuja drogę jak burmistrz gminy nowe nie jeździ tą drogą bo nie ma po co , ale jeździ do osin bo tam ma domek letniskowy A na tym odcinku szło wyremontować, naprawde była to inwestycja roku popieram 

Odpowiedzi: 0

Wypadki są bo auto które jeździ tą trasą co dzień nie trudno o uszkodzenie zawieszenia A wtedy są skutki takowych zdazeń

Odpowiedzi: 0

W dodatku Tiry rozjeżdżają ta drogę i ciężko się z nimi wyminąć. Droga paskudna nie da się tym jeździć.. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz