Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Komu przeszkadzały te donice i kosze? Kolejny przejaw chuligaństwa

Andrzej Bartniak
19 lipca, 13:31

Tym razem wandale zdewastowali donice z kwiatami i kosze na śmieci na deptaku przy Szkole Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wandali nagrała kamera monitoringu
Fot. UM w Świeciu

REKLAMA

Donice z kwiatami i kosze na śmieci na deptaku przy SP 8 na Mariankach zdewastowano w nocy z czwartku na piątek, około godz. 2.20. Zarejestrował to miejski monitoring. Na razie nie udało się ustalić sprawców. Sprawa została zgłoszona policji. Kamera uchwyciła troje młodych ludzi: dwóch chłopaków i dziewczynę.

- Jeśli ktokolwiek posiada informacje, które mogły pomóc w ujęciu wandali prosimy o kontakt z nami lub policją - apeluje Roman Witt, komendant Straży Miejskiej w Świeciu.

Kontakt telefoniczny do Komendy Powiatowej Policji: 47 75 252 00, do Straży Miejskiej w Świeciu: 52 331 09 50.

To kolejny chuligański "wyczyn" w Świeciu w ostatnich tygodniach. Niedawno pisaliśmy o grupie młodych ludzi, którzy zniszczyli donice na Dużym Rynku (czytaj tekst poniżej).

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (26)

te nagrania pewnie są takiej jakości, że widać tylko czarne plamy które rozwalają te kwietniki

Odpowiedzi: 0

Wyjdźcie na ulicę wieczorem, w nocy i spotkajcie straż miejską... konia z rzędem, komu się to uda. A my płacimy podwójnie, za utrzymanie strażników i za zniszczenia chuligańskie.

Odpowiedzi: 2

I za bezużyteczny monitoring i ludzi którzy go obsługują. 

Odpowiedzi: 0

Żony strażników na nocną służbę nie pozwolą

Odpowiedzi: 0

Dokladnie straz miejska i ich slawne rowery za miliony, No ale to.miasto jest jak beton raczka reke myje, 

Odpowiedzi: 0

Od kiedy zaczęły się wakacje to do dziennie coś się dzieje w okolicach SP8 nie wspominając o  boisku przy  SP8. Całe noce słychać tylko wulgaryzmy i dźwięk tłuczonych butelek. Może w końcu ktoś by się tym zainteresował. Może więcej potroli wieczorami w tych okolicach by się przydało.  

Odpowiedzi: 1

no i co? tam zawsze ludzi pili, piją i będą pić. gdzieś trzeba

Odpowiedzi: 1

Mieszkam w 75 tak jest to prawda ze dzieją się różne rzeczy ale nic wielkiego poza butelką potłuczoną czy czasem ktoś coś krzyknie..kto nie byl mlody? A z drugiej strony jak ktoś wyżej napisał gdzie mlodzi mają siedzieć jak wszędzie zakazy..gdyby zrobili im w parku miejsce to by nie było problemu..w Niemczech np można w parku pic piwo o ile jest zachowany porządek i nikt z tym problemu nie ma..a z trzeciej strony co jest z tą kamerą kolo bajorka małego? Czyżby spali standardowo strażnicy?

Odpowiedzi: 1

Słuchaj patusie spod znaku szlachta nie pracuje... niektórzy wstają rano do pracy i nie chcą być wciąż budzeni przez pijanych i naćpanych małolatów z boombox z których tylko gra rap... widzę wciąż jak palą i piją tam alkohol...

Odpowiedzi: 1

Pracuje również jak "PANI" mieszkam zaraz przy bramie do sp8 i coś tam czasem słychać ale bez przesady..wyzywa pani od patusów a sama "PANI" Przejawia takie zachowania pisząc takie komentarze! PRZESZKADZA COŚ PANI TO JEST TAKI NUMER 112 i tam "PANI" może złożyć zawiadomienie...

PS: Od problemów ze snem są psychiatrzy lub STOPERY W USZY..POZDRAWIAM SĄSIAD 

Odpowiedzi: 0

Ten monitoring razem z tą strażą to powinni wymienić.. gdzie są te rowery które pokupowaliscie za nasze podatki???  Gdzie patrole piesze??? 

Odpowiedzi: 0

A ja wiem kto to byli. To byli debile co sroce spod ogona wypadli

Odpowiedzi: 0

Podono strażnicy nie mogą jeździć swoimi super elektrycznymi rowerami bo już opony pozdzierali tyle kilometrów robią każdego dnia.

Odpowiedzi: 0

Dobrze że tam jest monitoring :)

Odpowiedzi: 0

Straż miejska pytam się? 

Po co ta instytucja funkcjonuje ? Nie roby i sciemiacze jeżdżą doblo od 8-15 a mniemanie mają jak ja byli z CBŚ a większość z nich ma grupę inwalidzką 

Odpowiedzi: 0

Po co nam straż, jak ich w ogole nie widać,a podatki płacimy,kolego Wit pogoń , to towarzystwo do pracy

Odpowiedzi: 0

No ładnie to monitoring zarejestrował a jak bezdomne pijaczki k***a piją jabole i zaczepiają ludzi to wtedy kamery nie działają 

Odpowiedzi: 0

Dzień w dzień na ławkach pod monitoringiem przy 73 siedzi dryblas raz na kacu raz  przed i zaczepia ludzi po kasę.Wielokrotnie obraża w szczególności Panie które odmówią mu zapomogi.Pomijam brak jakichkolwiek wstydu tego typa pytam się gdzie SM lub policja .A oko na bloku rejestruje no chyba,że w tym problem może się go boją.

Odpowiedzi: 1

Ja się nie ,boję a jak mnie zaczepiają to zwyczajnie mówię że nie dam a jak coś sapią to mówię że przykurwie i to kłopocie.Natomias już dawno mówiłem że z samego rana należy to całe towarzystwo wywozić do Świekatowa i będzie z nimi spokój.

Odpowiedzi: 0

JPRDL co to za strażnicy miejscy w całym mieście szerzy się huligaństwo nie tylko na sp8 nie Wspominając o miasteczku tam to by sie przydał powrót milicji Pozdrawiam.

Odpowiedzi: 1

na miasteczku powinna być godzina policyjna, co tam się dzieje to szok

Odpowiedzi: 1

Na miasteczku jest spokój  a jak już się coś dzieje to przez głąbów z miasta którzy się wprowadzili

Odpowiedzi: 0

Nie wiem, jak działa miejski monitoring, czy obraz z kamer jest przesyłany równolegle do Straży Miejskiej i Policji, czy tylko w dzień jest kierowany do Straży Miejskiej, a w godzinach nocnych do Dyżurnego Policji, a może Straż Miejska ma własny rejestrator i rano jest on odczytywany, a Policja korzysta z innych kamer. Jedno jest pewne poszukiwania sprawców będą trwały, a po przepisowym czasie poszukiwania zostaną umorzone i szkody wyrządzone przez wandali trzeba będzie opłacić z kasy Miasta - naszej kasy. To bolesna prawda bo pewnie można by lepiej wykorzystać te pieniądze.

Odpowiedzi: 0

Przemysław kaniecki to zrobił

Odpowiedzi: 0

rodziców ukarać!

Odpowiedzi: 0

1 patrol na noc, jezdza po calej gminie i jak sa na interwencji to jak maja pilnowac kwiatow. 

Policji jest wiecej? Tylko na pici polo summer hot disco. A sie wyzywajcie dalej przeciez wy male polaczki jestescie. Stara dwoni 3 raz ze stary pijany to.gdzie maja byc?chyba nie wszedzie.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz