Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Julia, Benedykt, Bernadeta

Kto i za ile jest gotów przeprowadzić remont w Parku Wodnym? Otwarto oferty

Andrzej Pudrzyński
13 stycznia, 12:32

Do 13 stycznia firmy mogły składać oferty w przetargu na naprawę niecki basenu w Parku Wodnym w Świeciu. Zgłosiły się dwie.

Remont niecki będzie droższy niż planowano
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Podczas listopadowej sesji, radni przegłosowali zmianę budżetu, zakładającą między innymi zabezpieczenie środków na naprawę niecki basenu sportowego w Parku Wodnym.

Będzie ona polegała na zerwaniu warstw polimocznika (powłoki natryskowej na bazie żywic) z dna i ścian niecki, odpowiednim wyrównaniu i zabezpieczeniu podłoża oraz finalnie na wyłożeniu podłogi nowymi płytkami i pomalowaniu ścian.

Niecka basenu sportowego pozostała jeszcze po starej pływalni. Zanim zabrano się za przebudowę obiektu, jej stan oceniano jako dobry. Dlatego zrezygnowano z zamontowania nowej i kosztownej niecki. Z czasem od dna basenu zaczęła jednak odczepiać się warstwa polimocznika.
REKLAMA

Gmina i Vistula-Park uznały, że przerwa spowodowana pandemią jest najlepszym okresem na przeprowadzenie remontu. Tuż po ubiegłorocznych świętach Bożego Narodzenia ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Będzie to drugi remont niecki. Pierwszy wykonała firma budująca obiekt w ramach gwarancji. Oprócz tego kilkakrotnie przeprowadzono prace konserwacyjne.
REKLAMA

D0 13 stycznia wpłynęły dwie oferty. Jedną, na blisko 395 tys. zł, złożyła firma z Dankowa (województwo śląskie), a drugą, na niecałe 497 tys. zł, przedsiębiorstwo ze Świecia.

Gmina miała zarezerwowane na ten cel 357 tys. zł. Trzeba więc będzie albo dołożyć około 38 tys. zł do najtańszej oferty, albo ogłosić nowy przetarg. Termin wykonania remontu ustalono na 10 kwietnia 2021 r.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (16)

Śmiech na sali ten świecki basen, 10 lat się podniecali jska tam nie jest świetna niecka a potem od 10 lat ją remontują! Ktoś powinien za to ponieść konsekwencje za te Sumy! 

Odpowiedzi: 1

Zamilcz Tarzanie. Wracaj na swoją lipę.

Odpowiedzi: 1

To dołóż ze swoich na remont jak wszystko się tak podoba 

Odpowiedzi: 0

Czy ktoś widział jakiegoś kiedykolwiek Urzędnika Państwowego który za cokolwiek i kiedykolwiek odpowiadał za swoje decycje.Nie mówiąc o pokryciu kosztów ze swojej kieszeni.Może to bu ich nauczyło

Odpowiedzi: 1

Z jakiego źródła pochodzą infmacje, czy i w jaki sposób urzędnik odpowiada/nie odpowiada za swoje decyzje? Wybór wykonawcy przy tego typu inwestycjach odbywa się na podstawie postępowania przetargowego. Jeśli Wykonawca spełnia kryteria i otrzymuje największą ilość punktów, to zostaje z nim podpisana umowa. Jeśli prace wykonane są źle, wzywa się go do usunięcia wad/usterek lub nakłada kary umowne - i czy w tej kwestii też się orientujesz? Wiesz może czy UM ściągnął zabezpieczenie gwarancje z Wykonawcy? 

Odpowiedzi: 1

postepowanie przetargowe to tylko narzędzie, jak ktoś nie ma pojęcia (lub nie chce słuchać doświadczonych ludzi) to nie jest w stanie dobrze opisać przedmiotu zamówienia, co więcej: jeżeli nawet dobrze przedmiot zamówienia zostanie opisany, to postępowanie przetargowe nie ma racji bytu, jeżeli nie zostanie dobrze zabezpieczone w formie zapisów umowy i/lub warunków zamówienia. To również jest problem na niekorzyść zamawiającego. W dodatku musi brać udział w nadzorze nad wykonaniem umowy osoba, która wie, co ma sprawdzać i co pilnować oraz posiadać powinna doświadczenie i wiedzę jeżeli musi poruszać się w pobocznych tematach. Do tego wszystkie osoby muszą być niezależne od nikogo (od siebie, od uczestników procesu oraz od wykonawcy (również mam na myśli zamawiającego).

Tak więc albo zamawiającego nigdy nie stać na taką osobę/osoby, bo wiedza kosztuje więcej niż minimum krajowe za godzinę pracy lub po prostu "spółkuje" z osobami/firmami które nie dorastają do pięt tym pierwszym.

Odpowiedzi: 0

Ciekawe która firma że Świecia specjalizuje się w tego typu remontach ? śmiech na sali, następni będą naprawiać z 5 razy a póżniej gmina będzie szukać nowych wykonawców.

Odpowiedzi: 0

Po co remontować i tak wszystko zamknięte, rok temu otworzyli bo wybory były żeby plebs na Dudę głosował, teraz to tacy kibice niech zapomną że na mecz wejdą, tak samo nie popływamy sobie rekraacyjnie

Odpowiedzi: 0

Pogoda ze swoimi urzędnikami podjął decyzję by remontować basen przy mondi a nieckę pomalować i będzie dobrze.Jak jest każdy widzia ,basen czeka kolejny remont .

Odpowiedzi: 0

Basen zasypać , teren zrekultywować i posadzić choinki. Zbudować nowy na Mariankach

wg najnowszych technologii , zarządać od wykonawcy 10 lat gwarancji. Wyjdzie dużo taniej

niż znowu co roku pakować środki na remonty starego.

Odpowiedzi: 0

Najlepiej basen zburzyć,wybudować w samym Świeciu. Każdy będzie miał blisko na basen. Czemu władze chcą remontować? Konsekwencje powinien ponieść poprzedni burmistrz za to,że tam basen jest.

Odpowiedzi: 0

Nauczcie się czytać ze zrozumieniem, to jest pierwszy remont basenu za który ktokolwiek będzie płacił. Wcześniejsze prace były robione w ramach gwarancji.

Odpowiedzi: 2

Czytanie ze zrozumieniem nie jest mocną stroną suwerena więc się nie czepiaj ;)

Odpowiedzi: 2

Gdyby prz przebudowie basenu położono nowe kafelki w niecce  nie było by sagi remontów.Ktos podjął decyzję by zamalować stere kafle.

Odpowiedzi: 0

Gdyby prz przebudowie basenu położono nowe kafelki w niecce  nie było by sagi remontów.Ktos podjął decyzję by zamalować stere kafle.

Odpowiedzi: 0

Ktokolwiek,czyli kto?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz