Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  31°C / 18°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  32°C / 17°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Pojutrze:
  33°C / 19°C
REKLAMA

"On mnie nie pobił". Będzie kara dla 40-latka za libację z latającym telewizorem

Andrzej Pudrzyński
18 września, 09:36

Policja zapowiada ukaranie mieszkańca Nowego, który w czasie kłótni z kolegą wyrzucił na chodnik telewizor. Kara będzie raczej symboliczna, bo drugi mężczyzna nie chciał powiedzieć, skąd ma ślady pobicia na twarzy.

Na szczęście telewizor nie spadł nikomu na głowę
Fot. Jan Plit

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, do awantury w kamienicy przy ul. Gdańskiej w Nowem doszło w środę 15 września późnym popołudniem. 40-latek zaprosił do mieszkania 56-letniego kolegę.

Obaj mężczyźni raczyli się alkoholem. W pewnym momencie doszło między nimi do sprzeczki, która przerodziła się w awanturę.

Miała ona na tyle burzliwy przebieg, że wezwano policję. Gospodarz groził popełnieniem samobójstwa, a w ataku furii wyrzucił przez okno telewizor, który wylądował na chodniku. Na szczęście akurat nikt nie przechodził w tym miejscu.
REKLAMA

Policja poprosiła o pomoc tuż przed godz. 18.30 strażaków z Nowego, którzy przystawili do okna na pierwszym piętrze kamienicy podnośnik z koszem.

Policjanci dostali się dzięki temu do mieszkania i obezwładnili 40-latka. W tym czasie inni funkcjonariusze pilnowali, aby mężczyzna nie uciekł z mieszkania drzwiami.

- Awanturujący się lokator został przewieziony do izby wytrzeźwień. Jego gość miał na twarzy widoczne obrażenia, ale odmówił złożenia zawiadomienia o pobiciu. Oświadczył, że sprawcą obrażeń nie jest gospodarz mieszkania – wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

40-latek z ul. Gdańskiej jest dobrze znany nowskiej policji z wcześniejszych interwencji.
REKLAMA

- Usłyszy zarzuty zakłócania porządku i zaśmiecania miejsca dostępnego publicznie – zapowiada Joanna Tarkowska.

Kodeks wykroczeń przewiduje za pierwszy z nich kary aresztu lub grzywny, a za drugi grzywnę do 500 zł. O wysokości kary zdecyduje sąd.

Jeśli 56-latek zmieni zdanie odnośnie tego, kto go pobił, sprawcy grozi do 2 lat więzienia.

Policja nie podaje, co było przyczyną awantury, zakończonej twardym lądowaniem telewziora na chodniku.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

Wielkie mi coś. Odgrzewany kotlet.

Odpowiedzi: 0

Się wytłuką tumany jedne, spokój będzie, dla bezpieczeństwa innych proponuję przenieść towarzystwo do piwnicy 

Odpowiedzi: 0

Normalna Opcja w Nowem. Mam nadzieję że telewizor jeszcze działa. 

Odpowiedzi: 1

Niestety szkody są dość mocne. Ewentualnie na części. Kolejnych odcinków ulubionego serialu raczej już na nim się nie obejrzy. Jednakowoż zdobi on ciągle zasraną ulicę Gdańską. Można spróbować.

Odpowiedzi: 0

Naoczni świadkowie opowiadali, że to telewizor najpierw pobił 56-latka, a następnie otworzył okno i przez nie wyskoczył.

Odpowiedzi: 0

Ma facet szczęście że telewizor nikomu na głowę nie spadł. Nowe to powoli się robi miasto alkoholików i narkomanów. Żeby iść przez rynek wieczorem i Cię nie zaczepili obecnie nierealne

Odpowiedzi: 1

Cuda opowiadasz, Nowe jest miastem spokojnym, wprost przychylnym emerytom. Może zaczepiają cię właśnie jacyś emeryci którzy tylko pogadać i pobajdurzyć sobie chcą, a ty to źle odbierasz.

Odpowiedzi: 0

Podobno  jeden chciał rimming 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz