Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Najwięcej zaszczepionych w Świeciu i Pruszczu, najmniej w Warlubiu. Co z resztą gmin?

Andrzej Pudrzyński
21 lipca, 11:48

Świecie i Pruszcz idą niemal ramię w ramię pod względem liczby mieszkańców zaszczepionych przeciwko Covid-19. Warlubie jest na końcu w powiecie i na jednym z ostatnich miejsc w województwie kujawsko-pomorskim.

Punkt szczepień w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

- Myślę, że czwarta fala pandemii jest nieuchronna, choć już nie w takiej skali jak poprzednie; wszystko zależy od tego, ile osób się zaszczepi - ocenił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, cytowany przez Polską Agencję Prasową. 

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób szacuje, że do końca sierpnia 90 proc. wszystkich zakażeń koronawirusem w Unii Europejskiej będzie wywołanych wariantem Delta.

Waldemar Kraska w wywiadzie udzielonym Programowi I Polskiego Radia zaznaczył, że sytuacja w Polsce jest stabilna. Uważa jednak, że czwarta fala pandemii jest nieuchronna. Należy jej się spodziewać między połową sierpnia a październikiem.

Wiceminister oświadczył, że rząd nie planuje wprowadzenia obowiązkowych szczepień.
REKLAMA

W powiecie świeckim poziom szczepień w poszczególnych gminach jest mocno zróżnicowany.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w gminie Świecie zaszczepiło się do tej pory 43,1 proc. mieszkańców. Niewiele mniej w gminie Pruszcz - 42,5 proc. To mniej więcej tyle, ile wynosi średnia krajowa i nieco więcej niż średnia dla województwa kujawsko-pomorskiego. Dane dotyczą osób w pełni zaszczepionych, a więc jedną dawką Johnson & Johnson lub dwiema dawkami wakcyn innych firm.

Na drugim końcu jest gmina Warlubie, gdzie przeciwko Covid-19 zaszczepiło się 30,9 proc. osób. To jeden z najsłabszych wyników w naszym województwie. Warlubie jest na 142 miejscu na 144 gminy.
REKLAMA

Aby zachęcić Polaków do szczepień, rząd uruchomił loterię, trwającą od 1 lipca do 30 września. Każdego dnia co dwutysięczna zaszczepiona osoba może wygrać 500 zł, a co pięćsetna 200 zł. Co tydzień do wygrania jest m.in. pięć nagród po 50 tys. zł, a co miesiąc dwie po 100 tys. zł i dwie toyoty corolle. Na zakończenie loterii zostaną wylosowane dwie nagrody po 1 mln zł i dwie toyoty c-hr.

Aby wziać udział w loterii należy zarejestrować się i wypełnić formularz na www.pacjent.gov.pl lub zadzwonić pod bezpłatny numer Narodowego Programu Szczepień 989.

Poziom szczepień w gminach powiatu świeckiego w procentach (mieszkańcy w pełni zaszczepieni):

Świecie 43,1
Pruszcz 42,5
Bukowiec 38,3
Lniano 37,6
Dragacz 36,3
Osie 35,8
Świekatowo 35,2
Nowe 34,2
Jeżewo 34,1
Drzycim 33,2
Warlubie 31

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (34)

Szczepi się psa kota nie ludzi. A tym bardziej ludzie myślący leją na to co muszą w siebie pakować w ilości dawek której jeszcze nie znają. 

Pełna pogarda dla ciemnoty co się szczepi. 

Odpowiedzi: 10

Sam jesteś cIEMNOTĄ.... 

Odpowiedzi: 0

Najpierw poczytaj, dowiedz się na temat szczepionek a potem się wypowiadaj. Chodzi tu o wyniki badań a nie komentarze innych.

Odpowiedzi: 0

Krzywy daszku - a za gówniarza to Cię rodzice nie szczepili ?! 

Odpowiedzi: 0

Jesteś pionkiem i tyle w temacie

Odpowiedzi: 0

Nigdy to ty nie nabędziesz już rozumu, ale tak to jest jak dziedziczy się syf zamiast mózgu

Odpowiedzi: 0

Rozumiem, że można być antyszczepionkowcem, ale nie rozumiem, że większość tego typu wypowiedzi okraszona jest inwektywami, obrażaniem. 

Odpowiedzi: 0

Obyś nie przechodził covida,bo nie wiesz co piszesz.A los jest często okrutny i to może wrócić do ciebie.Nigdy nie mów nigdy...

Odpowiedzi: 0

"Ludzie myślący", "zacznijcie myśleć" ... to najpopularniejsze komentarze ignorantów i ludzi nie wykształconych, nie mający żadnych podstaw do konstruktywnego komentowania. Na zasadzie "nie wiem, ale się wypowiem", tzw. komentarze z dupy.

Wiedza czerpana z filmików pseudo naukowców na YouTube. Żenada. 

Odpowiedzi: 0

Może warto poczytać i posłuchać mądrzejszych i wykształconych ludzi?ciesz się człowieku, że nikt z Twojej rodziny nie umarł na Covid , wtedy miałbyś inne zadanie na temat szczepień 

Odpowiedzi: 0

Ciemnota czy ludzie z epoki kamienia łupanego się nie szczepią i wierzą w fake newsy z portali społecznościowych. Ludzie myślący wierzą w naukę. 

Odpowiedzi: 1

Właśnie się dziwię, że w dwudziestym pierwszym wieku taką ciemnotę mamy

Odpowiedzi: 0

no i teraz w warlubiu moze  wykazac CUDOTWORCA  EMERYT KLOPOTEK.

Odpowiedzi: 2

Na zaprzysiężeniu Pana Gienka wszyscy byli bez maseczk , na spotkaniach był bez maseczki czyli on nie uznaje cowida  i szczepień. 

Odpowiedzi: 0

A dlaczego to pani komisarz z ramienia pis się dotąd nie wykazała? Nie od dziś Warlubie okupuje ostatnie miejsce, Kłopotek taki stan zastał.

Odpowiedzi: 0

A co do tego ma Pan Kłopotek? 

O ile mi wiadomo, to nie należy do tej PiSowskiej bandy, która wiecznie robi ludziom pranie mózgu. 

Odpowiedzi: 1

Ma tyle do tego, że w czasie dużej ilości zmarłych na cowida on chodził po domach i agitowal, żeby tylko wygrać za wszelką cenę po trupach i jeszcze się tym chwali w mediach.

Odpowiedzi: 1

I ktoś przez niego zmarł? Zgłosiłeś do prokuratury, czy tylko tak sobie pomyje wylewasz? Był czas na kampanię wyborczą to ją prowadził, ot i wszystko. Twoi kandydaci po domach nie chodzili, to przegrali.

Odpowiedzi: 0

Widać to wojtowanie bokiem już mu wychodzi, sekretarza brak rezultatów działania brak porządków brak.

Żona na fejsie nie ma o czym pisać. 

Odpowiedzi: 0

jak to smiesznie sie czyta jak Ci co sie zaszczepili produkuja sie aby dowiesc swoich racji. Ze niby sa wyksztalceni madrzy ufaja lekarzom i calej sielance politykow. Ktorzy maja w glowie tylko ich dobro.. 

Normalnie zal czytac. Spoleczenstwo jest tak naiwne ze sie w glowie nie miesci. 

Szczep sie nawet piwem mam to gdzies Twoje zdrowie, ale od osob ktore sa ostrozne i zadnych nowosci za ktore NIKT nie bierze odowiedzialnosci w siebie nie aplikuja sie odwal. 

Odpowiedzi: 2

Marlenko, ty od maleńkości taka poyebana? Niby mądra, a między uszami hula wiatr.

Odpowiedzi: 1

Spadaj trolu. Jeszcze lepiej idź się zaszczep z 10 razy.

Odpowiedzi: 0

Nie benbem sem czepiła nieprzebadanom truciznom. Fuj. Ochyda. Eksperymenty na ludziach. Po czym żre E500 i fosforany, chleje na umor truciznę i chlapie po same bile ledwo poznanemu Pedro z Espanyolu na disco i daje sobie zaaplikować obcą substancję od czegu puchnie jej brzuch. Do tego nie da się zniewolic, a mówiąc to nie odrywa oczu od smartfon. Życie w tym kraju już jest eksperymentem na ludziach. 

Odpowiedzi: 0

czekamy na 3 4 dawke dla kroliczkow a potem 5 6 niech lataja 

Odpowiedzi: 1

Czyli nie korzystasz tez z innych leków, wiedzy lekarzy? Gdy ciężko zachorujesz to czym się leczysz? Sokiem z buraków?

Odpowiedzi: 0

Większość się szczepi bo chcą wyjechać na wakacje lub do rodziny za granicą i to jest cała prawda

Odpowiedzi: 1

A pozostali powinni siedzieć w domu. Wprowadzić ograniczenia i zakazy dla nich to od razu zgłoszą się na szczepienie :D

Odpowiedzi: 0

hmm. producent nie ponosie odpowiedzialności za szczepionkę, rząd nie ponosi odpowiedzialności za szczepionkę, osoby które szczepią nie ponoszą odpowiedzialności. A Ty jak się nie zaszczepisz to jesteś nieodpowiedzialny...... mam gdzieś ten eksperyment pseudomedyczny

Odpowiedzi: 1

Bardzo dobrze napisane

Odpowiedzi: 0

Szczepieni ciągle w strachu, najpierw wirusa się bali a teraz niezaszczepionych. To po co ta szczepionka była??? Brak logiki po prostu

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz