Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Nalot na nielegalne salony gier w całym powiecie świeckim

Andrzej Bartniak
23 maja, 11:12

W ubiegły piątek służby celno-skarbowe zlikwidowały cztery punkty z automatami do nielegalnych gier hazardowych. Ich właścicielom grożą wysokie kary finansowe i więzienie.

Funkcjonariusze służby skarbowej odwiedzili także salon przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Jak już informowaliśmy, w miniony piątek w nielegalnym salonie gier przy ul. Tczewskiej w Nowem pojawili się funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu (patrz artykuł poniżej).

- Zabezpieczono cztery automaty do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych oraz gotówkę w kwocie 6 tys. zł - informuje Katarzyna Orlikowska-Maliszewska, starszy inspektor z Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. - Ponadto w sprawie przesłuchano osoby przebywające w lokalu w momencie rozpoczęcia kontroli: dwóch graczy oraz pracownika obsługi.

REKLAMA
REKLAMA

Żadna z tych osób nie została zatrzymana, co nie znaczy, że ujdzie to na sucho właścicielowi interesu, którego nie było na miejscu.

Nie było to jedyne miejsce w powiecie świeckim, gdzie pod koniec ubiegłego tygodnia takie same działania prowadzili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Interweniowali także w trzech kolejnych nielegalnych salonach przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu oraz w Osiu i Dolnej Grupie.

W sumie we wszystkich czterech punktach zarekwirowano 15 automatów do gier hazardowych i 36 tys. zł w gotówce.

REKLAMA
REKLAMA

- Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat - zaznacza Katarzyna Orlikowska-Maliszewska. - Jednocześnie organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu, grozi kara administracyjna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

To w ostatnich latach największa tego typu akcja wymierzona w tak krótkim odstepie czasu w nielgalne punkty hazardu w powiecie świeckim.

REKLAMA
REKLAMA

Nielegalny salon gier w Nowem działał jako punkt z "urządzeniami logicznymi" / Fot. Jan Plit

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

I pyk jak karty pokera 

Wpada KAS i sprzęt zabiera 

Właściciel lokalu w głębokim szoku

Już leży w kajdankach na lewym boku

" Co ty tu robisz " pada pytanie 

" ja nie wiedziałem " słychać szlochanie 

Taki to morał tej krótkiej opowiastki

Właściciel interesu posiedzi do przyszłej gwiazdki. 

Kto nielegalny biznes otwiera 

Tam wpada bagieta i gościa zabiera.

Odpowiedzi: 0

Brawo wkoncu!!!!

Odpowiedzi: 1

Olosolo

Odpowiedzi: 0

Ten kontener w Osiu działał juz bardzo długo i to pod nosem policji, która ma parę kroków dalej komisariat. Niech nie tłumaczą się , że nie widzieli, bo w nocy świecił jak kasyna w Las Vegas. 

Odpowiedzi: 1

Ten kontener w Osiu stał od dawna to nie znaczy ,że nie legalnie. Jedynie co to któraś maszyna w srodku mogła być nie legalizowana.  Przecież takie hazardowe kluby działają od zawsze .Nie pisz więc ,że kontener stał blisko policji i go nie widzieli....

Odpowiedzi: 1

Ustawa hazardowa powstała w 2015 roku... Policji w powiecie zajęło 7lat rozbicie mafi ??? 

Odpowiedzi: 0

W piątek likwidacja a dzisiaj około 20:30 dwóch mężczyzn i kobieta otworzyli lokal w Nowem. Kilka osób widziało jak wymieniają zamki.

Odpowiedzi: 1

tak, były to służby porządkowe odpowiedzialne za czystość w Nowe głupku internetowy 

Odpowiedzi: 0

Powinni jeszcze się zająć punktem Totolotka przy małym blankuszu.Tam ciągle siedzą jakieś pijane menty w osobnym pomieszczeniu pod kluczem i uprawiają hazard a odór od nich wali jak z gorzelni.

Odpowiedzi: 0

Totolotek to też hazard pod kontrolą państwa.

Odpowiedzi: 1

Pro

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz