Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

Nie było wielu chętnych do gotowania obiadów dla podopiecznych OPS-u

Andrzej Bartniak
12 stycznia, 20:08

Podopieczni świeckiej pomocy społecznej raczej nie będą zadowoleni z rozstrzygnięcia zamówienia na gorące posiłki. Wygrała jadłodajnia, w której nie chcieli jeść.

Bar Kajtek prowadzony jest przez TWON
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Pod koniec grudnia rozstrzygnięto zamówienie na obiady dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu w 2021 r. Rozpatrywano tylko jedną ofertę. Złożyło ją Towarzystwo Wspierania Osób Niepełnosprawnych prowadzące przy ul. Nadbrzeżnej w Świeciu jadłodajnię Kajtek.

W związku z tym, że nie było konkurencji, wynik w zasadzie nie mógł być inny. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wydarzenia z początku grudnia. Podopieczni korzystający z Kajtka oświadczyli, że... nie chcą tam jeść. Powodem była jakość i wielkość dań - w Kajtku dostawali głównie zupy.
REKLAMA

Oświadczyli, że wolą dostać pieniądze i kupić sobie za nie smaczniejszy, dwudaniowy obiad w którymś z barów mlecznych. Tak też się stało. Każdy z uprawnionych dostał po 150 zł. Kajtka zamknięto.

- Informacja o zamówieniu trafiła do dziewięciu punktów gastronomicznych - mówi Maciej Chareński, rzecznik prasowy Ośrodka Pomocy Społecznej.

Oprócz TWON-u dokumenty złożył tylko jeden, ale były one niekompletne, w związku z czym trzeba było je odrzucić.


- Przyznam szczerze, że jestem tym niecko zaskoczony. To 30 obiadów dziennie, za które regulowane są terminowo należności. Dlaczego nasze bary mleczne nie chciały z tego skorzystać? Nie mam pojęcia. Nie wydaje mi się, aby miały za dużo klientów - zastanawia się Maciej Chareński.

Z naszych informacji wynika, że część barów nie wiedziała o takim zamówieniu. Rzecznik nie kryje, że ma nadzieję, iż posiłki w Kajtku poprawią się i nie powtórzy się sytuacja z grudnia ubiegłego roku.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (12)

150 zł do ręki... Wiadomo na co pójdzie. 

Odpowiedzi: 0

150 do ręki i w przelew!!!!  Niech do roboty ida i wtedy im dac. Rozpieszczacie towarzystwo!!! Do sniegu niech chodniki odsniezaja!!!!  Na takie rzeczy pieniadza sa wywalane w błoto! 

Odpowiedzi: 1

Zazdrościsz bo musisz zapierdalać a ja nie ha ha

Odpowiedzi: 1

Bo Pały robisz za kase ha 

Odpowiedzi: 0

Czy ktos tu mysli?? To wykupcie im te obiady a nie kase pijakom dajecie!! Niech przynosza rachunki za te obiady!!! Do pracy gnać!! 

Odpowiedzi: 0

A jaki bar mleczny chciałby ich gościć wśród normalnych klientów?

Odpowiedzi: 1

A Ty jesteś normalnym klientem ? Spójrz w lustro i się zastanów , bo tak samo ktoś może pomyśleć o Tobie gdybyś się pojawiła w  luksusoej restauracji !!!

Odpowiedzi: 1

Tak, ja płacę za swój posiłek, przychodzę czysta, pachnąca i dobrze ubrana. A w luksusowych restauracjach się cieszą, gdy mnie widzą.

Odpowiedzi: 0

Powinni być wdzięczni że w ogóle mają co zjeść, jeśli nie chce się zapracować na cos lepszego ... No ale takoe mamy pretensjonalne społeczeństwo ... Nawet wśród najuboższych ... Dramat

Odpowiedzi: 0

Pomoc najuboższym to obowiązek społeczeństwa 

Odpowiedzi: 0

Hurrrra !!!! Wracają obiadziki w Kajtku mniam pychota .Znwu się najem za wszystkie czasy . Brawo bo trochę schudłem .

Odpowiedzi: 0

Ja nie rozumiem jednego. Jak ludzie którzy tak naprawdę otrzymują pomoc, za którą powinni być wdzięczni dają sobie prawo do wybrzydzania i wybierania co i gdzie chcą zjeść. Normalnie to powinni się cieszyć, że mają codziennie ciepły posiłek za który nie wydają złamanego grosza,a jeśli ktoś ma wymagania to do pracy i zarobić na lepsze obiadki , które będzie trzeba jeszcze sobie ugotować. W d***ch ludziom się przewraca. 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz