Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Nie jedzcie tej kiełbasy! Sanepid wykrył salmonellę w metce z zakładu w powiecie świeckim

Andrzej Pudrzyński
1 grudnia, 14:27

Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała ostrzeżenie dotyczące metki z firmy Prosiaczek.

Firma wycofuje ze sklepów produkty z partii, w której wykryto Salmonellę
Fot. PIS

REKLAMA

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella spp. w jednej partii produktu pn. Kiełbasa surowa metka tatarska, 170 g – czytamy w komunikacie Państwowej Inspekcji Sanitarnej. - Spożycie żywności zanieczyszczonej Salmonellą może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą.

Chodzi o numer partii 0211101071 z terminem przydatności do spożycia kończącym się 1 grudnia 2021 r. Producentem jest firma Prosiaczek w Krąplewicach (gmina Jeżewo).
REKLAMA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu wydał decyzję wstrzymującą produkcję surowych wyrobów mięsnych gotowych do spożycia. Prosiaczek wszczął procedurę wycofywania towaru z rynku.

Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem – radzi Państwowa Inspekcja Sanitarna.
REKLAMA

Salmonelloza jest zakaźną chorobą wywoływaną bakteriami Salmonella. Towarzyszy jej gorączka, ból brzucha, biegunka, nudności i wymioty.

Jest niebezpieczna szczególnie u dzieci i starszych osób, bo powoduje silne odwodnienie, które w skrajnych przypadkach może zagrażać życiu.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (2)

Lekarz po badaniu i tak stwierdzi covid. Inne choroby juz nie istnieja.

Odpowiedzi: 1

Ty masz srovit we łbie trolu, tak ! ! ! kupe zamiast mózgu fack you ..

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz