Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Nocny pościg. Wiadomo, dlaczego kierowca uciekał. Prawem jazdy nacieszył się trzy tygodnie [wideo]

Andrzej Pudrzyński
7 grudnia 2022, 09:01

Patrol ścigał w Świeciu kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli. Nic dziwnego, że wolał tego uniknąć, bo młody kierowca miał w organizmie cały asortyment narkotyków.

Migawka z pościgu na skrzyżowaniu ulicy Żwirki i Wigury oraz alei Jana Pawła II
kadr z monitoringu
REKLAMA
REKLAMA

Sobota, 3 grudnia, około godz. 23.50. Ulicą Sienkiewicza w Świeciu jechał z dużą prędkością opel astra.

Patrol złożony z policjanta i strażnika miejskiego, który pełnił tam służbę, włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, dając kierowcy znak, aby się zatrzymał.

Nie poskutkowało.

REKLAMA
REKLAMA

Rozpoczął się pościg ulicami Sienkiewicza, Słowackiego, Gałczyńskiego, Żwirki i Wigury oraz Wyszyńskiego.

Zatrzymano go w pobliżu kościoła św. Józefa na Mariankach.

Okazało się, że za kierownicą opla astry siedział 18-letni mieszkaniec gminy Świecie. Obok znajdował się 16-letni pasażer.

REKLAMA
REKLAMA

- Kierowca przyznał się patrolowi, że zażywał środki odurzające, dlatego chciał uniknąć kontroli. Został zabrany do szpitala na badanie moczu - podaje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Wstępne wyniki wykazały, że 18-latek miał w organizmie niezłą kolekcję narkotyków: amfetaminę, metamfetaminę, marihuanę, ekstazy.

- Pobrano mu również krew do badań. Jeśli wyniki laboratoryjne to potwierdzą, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet przez 15 lat - wyjaśnia Joanna Tarkowska.

REKLAMA
REKLAMA

Mieszkańcowi jednej z wsi w pobliżu Świecia zatrzymano prawo jazdy. Długo się nim nie nacieszył, bo miał je dopiero od niespełna trzech tygodni.

Po odbiór opla astry, którym urządził sobie nocny rajd, zgłosiła się jego matka.

Poniżej migawka z nagrania kamery miejskiego monitoringu, przedstawiająca pościg za 18-latkiem na skrzyżowaniu ulicy Żwirki i Wigury oraz alei Jana Pawła II w Świeciu.

Zobaczcie wideo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (30)

Super coś się dzieje , szkoda tylko że policja finalnie go nie zastrzeliła. No ale cóż dobre i takie wyrwanie chwasta.

Odpowiedzi: 2

A przeszkodził ci w czymś ten chwast czy co ? Odj*** odjebał ale bez przesady żeby tak pisać gościu.. różni ludzie różne życie 

Odpowiedzi: 1

Różne narkotyki , różne halucynacje. Potencjalny morderca uciekając ulicami po drągach mógł kogoś zabić. Policja w początkowej fazie pościgu powinna go zastrzelić by nie stworzył zagrożenia dla normalnych ludzi. Chwasty się wyrywa od razu chwast nigdy nie będzie kwiatkiem .

Odpowiedzi: 0

czy jest to odrazu powód aby go zastrzelić? wydaje mi się że nie 

Odpowiedzi: 0

Niech dziekuje Bogu że nikomu nic nie zrobił .

Odpowiedzi: 0

Ajjjjj dzieje się na Marian's Square.

Odpowiedzi: 0

Ale mamy wspaniały monitoring. Można to oglądać godzinami 

Odpowiedzi: 0

Pokolenie naćpanych baranów, nie wiem kto głupszy czy ćpun  czy jego rodzice który popełnili takie błędy w wychowaniu tego śmiecia 

Odpowiedzi: 2

Rodzice mogli go wychowywać dobrze lecz , po ukończeniu 18 lat sam decyduje o swoim losie. Także nie krytykuj rodziców tego chłopaka, bo za głupotę syna odpowiadać już nie mogą, jego wybór i woła. 

Odpowiedzi: 1

Błąd w myśleniu. Gdyby rodzice dobrze go wychowali, to po skączeniu 18 lat nie popełnił by takich błędów. "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci."

Odpowiedzi: 1

zastanawiam się, jak wychowali Cię Twoi rodzice, skoro popełniasz takie błędy w pisowni, przyznaj się, ile klas podstawówki ukończyłeś?

Odpowiedzi: 1

Masz rację, są błędy. Ale to ma świadczyć o złym wychowaniu? Nie będę się tłumaczyć, że telefon sam przestawia litery (pisząc w samochodzie, jako pasażer), to nie ma sensu.

Odpowiedzi: 0

Wydaje mi się że rodzice nie wiedzieli czy ćpa a tymbardziej naćpany jeździ autem i nie jest to ich wina bo w domu każdy może wydawac się niewinny a orzy kolegach jest inaczej;) i Ten chłopak to tez człowiek a nie żaden smiec po prostu pogubił się w życiu i tyle

Odpowiedzi: 0

Cóż za akcja rodem z GTA Vice City! 

A może to był NFS ? 

3 tygodnie prawa jazdy  - to długo jak ma takiego bałwana. A że miał w sobie połowę apteki i laboratorium chemicznego to co to tam dla takiego młodego koksika ^^

Matka musi być dumna że jej opelek brał udział w Street racing i nawet przez chwilę prowadził xd

Odpowiedzi: 2

Pewnie chciał ich zgubić u Wasiaka na zajdzie ale po*ebal prawy migacz z wycieraczkami i nici że zmyłką. Heh... Instruktor jazdy musi być z niego dumny.

Odpowiedzi: 0

To że zgłosiła się po odbiór nie znaczy ze auto jest jej;) samochód bo tego chłopaka 

Odpowiedzi: 0

Cygany nocami głupieją a policja nic z tym nie robi 

Odpowiedzi: 1

Bo się ich boją 

Odpowiedzi: 0

pdw

Odpowiedzi: 1

Pozdrawiam Duże Wacki

Odpowiedzi: 0

Cygany jeżdżą jak chcą i robia co chcą policja tego nie widzi.

Odpowiedzi: 1

Bo Policja ich się boi.

Odpowiedzi: 0

To tak jak w firmach teraz. Kiedyś nagonka na alkoholików, a ćpunków dzisiaj wyłapać trudno, chyba że coś odpier..ą.

Odpowiedzi: 0

Najsłabsze ogniwo Night Ridersów. Bardzo dobrze że takie naćpane bałwany dają się złapać. Zero szacunku od starych wyjadaczy nocnej jazdy. Król tej dyscypliny, niedościgniony Tobol San i jego największy wróg Wamkhao wiedzą co robią i są mistrzami na naszych drogach. Takich kierowców szukać ze świecą. Dlaczego Pan burmistrz Kułakowski nie chce wspierać takich dobrych chłopaków? Lepiej było oddać teren po starym Tesco na wybudowanie toru. Zrobić podjazd do Wozowni żeby w razie awarii mozna było oddać auto w ręce prawdziwych specjalistów. Wtedy młodzi mieliby pole do popisu i nie byłoby takich akcji jak ta z artykułu. 

Odpowiedzi: 1

Dziękujemy za opinię, zajmiemy się tą sprawą.

Odpowiedzi: 0

Wspaniała akcja milicji. A co z sierżantem który w Dragaczu próbował naciągnąć obywatela RP na mandat. Co mówi pani Joanna  w sprawie próby tego wyłudzenia i przypuszczalnych przypadków w których się udało. Na nagraniu słychać nazwisko tego pana.

Odpowiedzi: 0

W piątek, sobotę i niedzielę po 19stej ulice takie jak armi krajowej, chrobrego czy aleja jana pawła II zmieniają się w miejsca wyścigów mniejszości etnicznej oraz sebixów w gruzach. Wszyscy o tym wiedzą i nic się z tym nie robi, może jak trafią jakieś dziecko i dojdzie do samosądu coś się w Świeciu odmieni w tej kwestii. 

Odpowiedzi: 0

Co to za cwel naćpany?

Odpowiedzi: 1

Artur Żmijewski 

Odpowiedzi: 0

Mój były !!!!! Nie wiem może bo nie podali danych .

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz