Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Nowe zabiera się za remont zamku. Przeprowadzi go miejscowa firma

Andrzej Pudrzyński
31 marca, 21:46

Pięć firm wzięło udział w przetargu na przebudowę zamku w Nowem. Wygrało Przedsiębiorstwo Usług Miejskich.

Przebudowa zamku potrwa do końca sierpnia tego roku
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

PUM z Nowego przedstawiło najniższą cenę – 476,5 tys. zł. Gmina wyda z własnego budżetu tylko 15 procent tej sumy, bo resztę pokryje dofinansowanie unijne.

- Do końca sierpnia przebudujemy klatkę schodową zamku i umieścimy w niej windę, którą będzie można dostać się na wszystkie kondygnacje. Robimy to głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych i starszych – zaznacza Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

W planach jest zakup kompletu nowych krzeseł dla sali widowiskowej w Centrum Kultury Zamek.

- Na obecne, trzydziestoletnie krzesła narzekają wszyscy, którzy mieli okazję na nich posiedzieć. Zastąpią je nowe, tapicerowane – wyjaśnia Czesław Woliński. 

Mają też pojawić się specjalne kotary, które poprawią akustykę sali.
REKLAMA

Z kolei Gminna Biblioteka Publiczna otrzyma komplet nowych regałów na książki. Wyposażenie zamku uzupełnione zostanie także o salę wystawową na parterze. Dodatkowo gmina zamierza kupić instrumenty dla zespołu Fistulatores Novienses: komplet renesansowych fletów, keyboardy i fortepian.

Na tym nie koniec zmian na zamku w Nowem. W kolejnym etapie prac gmina zamierza również wyremontować dach i zaadaptować poddasze na dodatkowe pomieszczenia.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (2)

Zaranżujcie klub "Zamek" od nowa jak za starych dobrych czasów. Kiedyś to przynajmniej coś sie działo na mieście,  zapach toalety w w disco zamku nie do zapomnienia:)

Odpowiedzi: 0

Trochę ryzykownie

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz