Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  14°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Pojutrze:
  13°C / 10°C

Nowy wójt i nowe porządki w Warlubiu. "Małem solidne podstawy do zwolnienia tej osoby"

Andrzej Bartniak
27 lipca, 12:38

Można było się spodziewać, że Eugeniusz Kłopotek zechce wprowadzić zmiany kadrowe w jednostkach podległych gminie. Na razie pracę straciła jedna osoba. Czy będą kolejne?

Magdalena Potulska podczas wiosennego Biegu Kobiet w Świeciu, którego była współorganizatorką
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Z funkcją kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Warlubiu pożegnała się Magdalena Potulska. Stanowisko zajmowała półtora roku. Dlaczego nowy wójt rozstał się z nią jako z pierwszą?

- Nie mogę mówić o powodach, bo nie pozwalają na to przepisy - odpowiada wymijająco Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie. - Chcę tylko zaznaczyć, że miałem solidne podstawy do zwolnienia tej osoby.

W rozmowie z portalem Extra Świecie Kłopotek nie wymienia nazwiska byłej kierowniczki biblioteki. O tym, kto stracił pracę dowiedzieliśmy się własnymi kanałami.

REKLAMA

Sama Potulska nie chce komentować swojego odejścia. Niewykluczone, że poszło o jej zażyłość z Anną Ośko, byłym komisarzem i kontrkandydatką Kłopotka w wyborach.

Czy w najbliższym czasie ktoś jeszcze podzieli jej los?

- Na razie tego nie przewiduję, chociaż oczywiście nie wiem jeszcze, jak ułoży się współpraca z innymi osobami - mówi wójt. - W tej chwili bardziej skupiam się na zatrudnieniu nowych urzędników. Wciąż nie mamy sekretarza. Szukamy również kogoś, kto zna się na zamówieniach publicznych.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (190)

Brawo porządki to podstawa

Odpowiedzi: 1

To czas zabrać się za porządki ulic. Główna ulica w W Komorsku, chwasty wyrastają z chodnika, piach.

Odpowiedzi: 1

Za panowania Obywatel Kumisarz to był syf dopiero. Pełno śmieci. Każdego odsyłała, brak decyzyjności. 

Nie wiedziała co to jest kilometrówka hihi 

OptypiSm lokalny

Odpowiedzi: 0

Brawo, ta Pani była bardzo niesympatyczna. 

Odpowiedzi: 1

Oj tak, zgadza się.

Odpowiedzi: 1

Zgadzam się do sympatycznych nie należy

Odpowiedzi: 0

Jakos nigdy nie przepadałam za tą ,,Panią,, jej wywyższanie się oraz kiepski wyraz twarzy powoduje to ,że źle jej z oczy patrzy.

Odpowiedzi: 2

Przypuszczam, że wyj****aś lustro na śmietnik, żeby nie widzieć swojego w nim odbicia. Udowodnij, ze to nieprawda i pokaż swoje pycho.

Odpowiedzi: 0

Mam takie same zdanie.

Odpowiedzi: 0

Oby tylko Wójt gminy Jeżewo nie zatrudnił jej w swoim urzędzie bo i on straci w oczach gminy.

Odpowiedzi: 1

On to już dawno stracił w oczach ludzi z gminy Jeżewo bo całe pieniadze pcha tylko w Laskowice.Nieladnie ;) 

Odpowiedzi: 3

Tak ładuje tylko w Laskowice to trzeba się cofnąć do poprzednika pana P..... ktory ładował tylko w Jeżewo i zaciagał kredyty a dofinansowan nie brał śmieszne takie stwierdzenie pani bądź pana

Odpowiedzi: 2

tak,przez lata poprzedni wojt umacnial pozycje Jezewa k.Laskowic,zeby nie stracic statusu gminy bo ciagle byly glosy,zeby gmina byla w Laskowicach...teraz trzeba w Laskowicach nadrabiac straty...odbudowac chociazby utracony GOK w Laskowicach,ktory tak preznie dzialal na rzecz dzieci,mlodziezy i doroslych,to ogromna stratai i krzywda dla mieszkancow...mam nadzieje, ze pana P.chociaz troche dreczy za to i nie tylko za to sumienie... 

Odpowiedzi: 1

GOK może i prężnie działa w Laskowicach A co z Jeżewem tylko w czym dzieci są gorsze bo nie zawsze można dowieźć dziecko do Laskowic. Na szczęście jest u na s parę osób które poświęcają swój czas żeby zrobić coś dla dzieci i dzięki im za to.

Odpowiedzi: 0

Tak oczywiście masz rację.Lecz fajnie by było gdyby jakakolwiek osoba na stanowisku wójta gminy Jeżewo włożyła trochę kasy w inne wioski.Zauważmy,że gmina Jeżewo nie kończy się na Jezewie i Laskowicach

Odpowiedzi: 0

A  co ty masz do Laskowic żal tylek ściska że tym razem Laskowice jest brane pod uwagę u niego a nie ciągle tylko Jezewo?No cóż życie się mówi nie na wszystko Jezewo sobie zasłużyło. 

Odpowiedzi: 0

Ile goryczy i zawiści. Mam nadzieję że Wójt dokończy wodę w Pięcmorgach. Patrzycie tylko przez swój koniuszek nosa: Jeżewo i Laskowice.

Odpowiedzi: 0

Nie znam Pani, ale wygląda sympatycznie.

Odpowiedzi: 1

To tylko pozory

Odpowiedzi: 0

Z tą panią nie szło pracować. Każdy to powie,z dziećmi współpracy też nie było. Tylko piękne zdjęcia!!!!!

Odpowiedzi: 1

Bo trzeba było PRACOWAĆ nie Panie dyrygenci?

Odpowiedzi: 2

Nie szło, brak dykcji i seplenienie Kjerownicki

Odpowiedzi: 0

Pani Mag...lena była zarozumiała i nie znała dobrych manier. 

Odpowiedzi: 0

I co podlizdoopy frajera klopotka piszą komentarze na Panią Magdę a teraz jak odejdzie stracą wszyscy nic się nie będzie działo a ten cały  kłopotek ma za uszami i już niedługo wyjdą jego krętactwa  mógłby pięty lizać  jedynie kontrkandydatce szuja jedna !!!

Odpowiedzi: 3

Niestety ale chyba nie znasz tej Pani dobrze u nas na początku było ok A potem masakra brak współpracy, wywyższanie się, rozkazy i brak empatii ,ot cała Pani Magda!!!

Odpowiedzi: 1

znam ją, typowa indywidualistka, nie potrafi współpracować w zespole, robi zawsze wszystko po swojemu a nie wg ustaleń, wszędzie gdzie była pozostawiała chaos jak Osko - sa siebie warte 

Odpowiedzi: 1

100 % racji 

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się w 100%

Odpowiedzi: 0

Jedyna szuja to Adasio kochanek...Jako postronna osoba wpuszczał obce osoby z ulicy do hali sportowej.  

Odpowiedzi: 0

Oooo widzę że frajerzy kłopotla dają o sobie znać w komentarzach 

Odpowiedzi: 4

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz