Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Edyta, Maria, Alojzy
REKLAMA

O takiej remizie jak ta marzy niejedna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej

Andrzej Pudrzyński
24 listopada, 10:25

Garaż na 5 stanowisk, nowoczesna dyspozytornia, warsztat, zaplecze socjalne z wydzielonymi pomieszczeniami dla strażaczek i strażaków. To tylko część tego, co powstanie w nowej remizie OSP w Osiu. Gmina dostała duże dofinansowanie na jej budowę.

Nowa remiza ma być gotowa w drugim kwartale 2023 r.
wizualizacja UG Osie

REKLAMA

Gmina ma już teren pod budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kościuszki w Osiu. Jak już informowaliśmy, działkę o powierzchni 2,2 tys. m kw., wartą 650 tys. zł, dostała w formie darowizny od znanego biznesmena Mirosława Gzelli i jego żony.

Samorząd ma już przygotowany projekt i pozwolenie na budowę.

- Jeszcze w tym roku zamierzamy ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy – mówi Michał Grabski, wójt gminy Osie.

Budynek o długości 39 m i szerokości 16,6 m przy ul. Kościuszki będzie miał 550 m kw. powierzchni użytkowej. Zostanie podzielony na dwie części – główną i garażową.
REKLAMA

Remiza stanie na placu za tym murem, między ul. Kościuszki i Sienkiewicza w Osiu / Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Na parterze budynku głównego znajdą się pomieszczenie dyspozytorni, toalety, szatnie i łaźnie (osobne dla strażaków i strażaczek), pralnia i suszarnia oraz pomieszczenie techniczne.

Na piętrze będą zlokalizowane sala szkoleniowa, pomieszczenie dla zarządu OSP, aneks kuchenny i toalety.

W części garażowej zaplanowano 5 stanowisk postojowych, warsztat, magazyn i kanał techniczny.

Budynek będzie miał podjazd dla osób niepełnosprawnych. Przed remizą powstaną utwardzony plac manewrowy i parking na 9 miejsc, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych oraz stojak na rowery.
REKLAMA

Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 6 mln zł. Gmina nie będzie musiała jednak aż tyle wykładać z własnego budżetu, bo 4,3 mln zł dostanie z państwowego programu Polski Ład i 500 tys. zł z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nowa remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu ma zostać oddana do użytku w drugim kwartale 2023 r. W starej prawdopodobnie powstanie dom dziennego pobytu dla seniorów.
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (6)

Ta działa porosła krzatynami niby warta była 650 tysiecy? Chyba Gzella sam ją sobie tak wycenił :-)

Odpowiedzi: 1

Zapewne sam wycenił,ale jest też pytanie na co dostanie pozwolenia od ręki,bo ten niby biznesmen nic za darmo nikomu nie daje i napewno ma wtym jakiś interes nie za 650tys tylko za miliony.

Odpowiedzi: 0

Ochotnicy z Osia zawsze gotowi nieść pomoc, można na nich liczyć o każdej porze dnia i nocy, zasługują na godne, nowoczesne warunki, nowa remiza z prawdziwego zdarzenia będzie służyła lokalnej społeczności.

Odpowiedzi: 0

Gratulacje chłopacy!!!!!

Odpowiedzi: 0

Nie rozumiem po co oddzielna łaźnia. Jak przystojny strażak umyje plecy powabnej strażaczce po ciężkiej akcji to coś się stanie? Wszyscy zadowoleni, a i dzieci przybędzie ku chwale oskiej społeczności.

Odpowiedzi: 0

Jeżeli prawdą jest, że w planach jest budowa obwodnicy Osią w północnej części miejscowości, to lokalizacja strażnicy jest niefortunna. Strażacy będą musieli przebijać się przez Rynek, ul. Sienkiewicza czy Semraua, żeby udzielać pomocy ofiarą ewentualnych wypadków. Swoją drogą ciekawe, czy Pan Mirosław w swoim zasobie posiada działki także w północnej części Osią? 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz