Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Osie wyda w tym roku ponad 14 milionów. Sprawdźcie na co

Andrzej Bartniak
26 stycznia 2023, 17:11

Budowa ulicy Kwiatowej w Osiu, dokończenie budowy remizy OSP oraz adaptacja budynku szkoły w Brzezinach na potrzeby żłobka i świetlicy wiejskiej to trzy najkosztowniejsze inwestycje, jakie w tym roku zostaną zrealizowane w gminie Osie.

Pod względem inwestycji to może być dobry rok dla gminy Osie
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

W tegorocznym planie wydatków znalazły się zarówno nowe inwestycje, jak i takie, które będą miały w 2023 r. swoją kontynuację. I to właśnie w tej drugiej grupie znajdują się najkosztowniejsze z nich.

Dalsza budowa ulicy Kwiatowej w Osiu będzie kosztowała w tym roku ponad 4 mln zł. W tym przypadku dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład może wynieść 3,8 mln zł.

REKLAMA
REKLAMA

Kontynuowana będzie także budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiu. W tym roku gmina przeznaczy na ten cel 3,2 mln zł. W ubiegłym roku wydano na remizę 3,3 mln zł. W tym przypadku również realizację umożliwia pełna dotacja państwowa.

Trzecią pozycję na liście najwyższych wydatków w gminnym budżecie w 2023 r. zajmuje adaptacja budynku szkoły w Brzezinach na potrzeby żłobka i świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem.

Planowane wydatki to 2,1 mln zł, z czego 980 tys. to dofinansowanie z Polskiego Ładu. Gmina liczy, że uda się jeszcze pozyskać środki z rządowego programu Maluch plus, dzięki czemu wydałaby mniej z własnego budżetu.

REKLAMA
REKLAMA

Wśród istotniejszych nowych inwestycji znalazły się również budowa sieci kanalizacyjnej na terenie Osia, Tlenia i Wierzchów (1,3 mln zł), budowa centrum integracji społecznej i kulturowej w Wałkowiskach (1,2 mln), dofinansowanie zakupu samochodu dla OSP Miedzno (347 tys.) oraz budowa sieci wodociągowej w Osiu, Tleniu i Wierzchach (200 tys. zł).

Rodziców posiadających małe dzieci z pewnością ucieszy zapowiedź powstania nowych placów zabaw, które pojawią się w Tleniu (koszt to 100 tys. zł), a także w Radańskiej i Wierzchach oraz na kąpielisku (180 tys. zł). 

W sumie blisko 20 zaplanowanych inwestycji w gminie Osie będzie kosztowało 14,5 mln zł.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

Kociołkowa strzała jedzie do Nogi

Odpowiedzi: 1

:D

Odpowiedzi: 0

A w Łążku nic ,ani oświetlenia ulic,ani porządnej świetlicy.  Nawet chodnik zasypany zwałami śniegu, że nie jest do użytku, bo odśnieżyć nie  ma komu. No ,ale w te kierunki wójt i inni nie jeżdżą. 

Odpowiedzi: 0

Gdy straż się przeniesie do nowego lokum GOK (muzeum oskjej kultury) powiększy swój metraż - pytanie na co? szkoda ze Włodaze gminy zamiast zrobić tam żłobek i przedszkole robią to w Brzezinach.  

Odpowiedzi: 4

A ty myślisz bardzo logicznie i trzymasz swoje dzieci w garażu...

Odpowiedzi: 0

Jak już to Oskiej

Odpowiedzi: 0

Tylko szkoda że nikt nie patrzy na to że niektórzy rodzice nie mają jak dowieźć dzieci do Osia tego kolega nie widzi . Oczywiście, lepiej tylko Osie i Tleń a reszta wsi w dupie  inwestycje Osie i Tleń, bo tam największe zyski ............

Odpowiedzi: 1

Ty od logiki - mistrzu konfabulacji, odwracania uwagi, nieróbstwa i byle jakości. Wizja wielkiej oświaty się nie powiodła to fakt, a środki jakie by nie przeznaczył były marnotrawione.Przyjdź dzisiaj i porównj jak to wygląda dzięki Bogu bez ciebie mistrzu.

Odpowiedzi: 1

A konkretnie - o co Tobie chodzi? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

No najlepiej wszystko w Osiu!!! Też sobie dojezdzajcie a nie wszystko pod nosem 

Odpowiedzi: 0

Proponuję zadbać o boisko orlik. Absurdem jest ze nie ma gdzie grać. Orlik wygląda gorzej niż na Ukrainie. Dodam również że absurdem jest brak możliwości pójścia prywatnie np pograć w tenisa stołowego. Absurdem również jest brak opiekuna. Absurdem jest czas w którym można korzystać z hali a w sumie to z sali z katastroficznym podłożem. Chciałbym aby ktoś mi odpowiedział na dwa pytania 1 gdzie ma się podziać młodzież w wolnym czasie jak nie przy komputerze i 2 gdzie mają podziać się osoby w wieku 18-50 w weekendy??? Nie ma dla mieszkańców i turystów nic. Nie ma restauracji nie ma baru nie ma nic. Dodam że super inwestycja jest park w osiu który jest zamknięty i wydane kilka milionów aby nie można było wejść. Dodam również że rynek na którym młodzież pije sobie browarka i jest goniona przez naszą cudowna policję po prostu nie ma gdzie wypić tego piwka. Osie wielka gmina wielkie pieniądze. Lokal czynny do godziny 19 w weekend. Brak aktywności fizycznych dla dzieci. Dom kultury to muzeum. Orlik to wysypisko śmieci. Park wybudowany za kilka milionów jest miejscem na panele fotowoltaiczne. Centrum Osia wygląda jakby naprawdę wybuchła bomba. Brak roślinności czy też jakiej kolwiek fontanny przy których można usiąść z dzieckiem i zjeść lody. Wasze inwestycje to tak naprawdę nic. Problem z mieszkaniami i pracą. Brak komunikacji miejskiej żeby chociaż wyskoczyć w weekend do tlenia na drinka i jedzenie. Odniezylem sobie wjazd na podwórko po czym odniezarka mi go ponownie zasypała. Oblodzone chodniki i przejścia. Weźcie się k*** na ważne rzeczy. Kolejne inwestycje oprócz remizy które albo nie przydadzą się albo będą zamknięte. Dramat. Władzo zmień się jak najszybciej. Gmina osie to katastrofa. 

Dziękuję i nie pozdrawiam. 14 milionów papa

Odpowiedzi: 3

Dokładnie!!!! Bardzo dobrze napisane!!

Odpowiedzi: 0

Same złe rzeczy. Może Ty pomożesz, aby było inaczej? Będą wybory - wystartuj i rządź tak, aby było lepiej? Czy tylko będziesz narzekać, a sam nie ruszysz czterech liter? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 1

proszew nie lizac dupy bo dostaniesz cukrzyce 

Odpowiedzi: 1

Nie zauważyłeś, że wcale nie chwaliłem wójta? Pytałem tylko, co do zaproponowania ma krytykujący. Pozdrawiam mimo wszystko 

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się w 200./'

Zwłaszcza młodzieży są przeganiani i co gorsza spisywani przez naszą śmie..ną policję za nic, bo siedzą, śmieją się, spotykają się nikomu nic nie robią,ale jakiemuś bałwanowi to przeszkadza zapomniał jak sam z du.ą latał.

Odpowiedzi: 0

W tym osiu nic nie ma niby taka bogata wioska a nawet baru ani miejsca w którym można posiedzieć w zimę młodzież musi na przystanku marznąć wójt powinien być wywalony 

Odpowiedzi: 0

Najlepszą inwestycją byłaby zmiana personelu w ośrodku zdrowia 

Odpowiedzi: 1

Zgadzam się w 100/

Odpowiedzi: 0

Jestem mieszkańcem miejscowości Łążek naturalnie w Gminie Osie. Skandalem jest to jak zapomniana  jest miejscowosc Łążek dlaczego płące zabaw w Tleniu, Osiu, Wierzchy a Łążek to co? Tutaj nie ma dzieci? brak chodników brak oświetlenia lamp przy drożnych nawet policja rzadko tu bywa na tzw patrol kilka razy prawie że potrąciłem pijanego żulisia który leży na asfalcie albo pijanych kierowców których jest tutaj multum strach się bac wyjsc z domu. syf i mogiła. 

Odpowiedzi: 1

Wejdź na KMZB i zaznacz swoje problemy. Policja i inne służby będą musiały zareagować w ciągu max 7dni. Polecam

Odpowiedzi: 0

W Wałkowiskach też jest brak placu zabaw dla dzieci . Dzieciaki kiedy idą do żura to są przeganiane albo ktoś im rowery chowie  !Pole biwakowe to porażka ! Świetlica poco ona jak znòw będzie wybudowana pod nosem żura . Bez sensu .

Odpowiedzi: 2

Pole biwakowe powinno być otwarte cały czas (chociaż w sezonie letnim) żeby ludzie mogli usiąść, zjeść coś, pograć w siatkówkę czy przede wszystkim skorzystać z toalety.

A tak wieczne szukanie kontaktu, dzwonienie i proszenie się o otwarcie..żenada, to miało być dla Nas wszystkich!

Plaża zaniedbana, trzciny, śmieci bardzo często się walają, śmietniki z poprzedniej epoki, hangar kajakowy zdewastowany zaniedbany.

Świetlica powinna stać bliżej Pola Biwakowego żeby to miało ręce i nogi i być na pewno bardziej dostępne dla Ludzi.

Co da kolejna inwestycja, jaką będzie świetlica jak ludzie nie będą mogli wejść, tylko może znowu dzwonić do władzy i się prosić.

Odpowiedzi: 1

Śmieci czy zdewastowany hangar to wina władzy? Chcesz wszędziwe wejść o dowolnej porze? Fajnie, a dopilnujesz porządku? Posprzątasz te śmieci? Wyczyścisz toalety po tych, co nie umieją z nich prawidłowo skorzystać? Itp. itd. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

O suchych drzewach przy drodze nad kanałem, których lecą konary i niebawem kogoś zabiją w ogóle nie wspomnę..

Odpowiedzi: 0

Dzień dobry wszystkim!

1. Nowa Remiza w Ośmiu to powinno być wybudowana wieki temu, że względu na dwa duże zakłady, kto tego nie dopilnował, czy to jakaś laska, że względu na bezpieczeństwo?

2. Dlaczego nikt nie inwestuje w Łazku, i chce unicestwić go likwidując szkole i nie prowadząc tu żadnych inwestycji, ani dzialan.

3. Świetlica w Żurze czy jak kto woli Walkowiskach jest niepotrzebna, zupełnie zbędna.

4. Jeśli żłobek w Brzezinach to część budynku mogłaby zostać zaadaptowana na świetlicę.

5. Jakie rozrywki dla różnych grup wiekowych również starszych i niepełnosprawnych,  no co proponują?

6. Gdzie w gminie Osie jest integracja społeczna na różnych poziomach i dla różnych grup wiekowych, a młodzież.

7. Dlaczego człowiek, który idzie do lekarza i potrzebuje mocniejszy lek przeciwbólowy i na kamicę nerkową udokumentowana bo ma atak nie może dostać go od lekarza w Przychodni w Osiu, a w aptece w Osiu ćpuny dostają legalnie bo znają Panie w aptece?

8. A co z bezpieczeństwem na drodze głównej w Osiu, jest bardzo wypadkową, no ile musi być jeszcze wypadków, żeby podjąć bardziej radykalne kroki, no ile?

Odpowiedzi: 1

1. Remiza powinna być, więc czemu krytykujesz, że powstaje?

3. Dlaczego świetlica w Żurze/Wałkowiskach jest niepotrzebna?

4. Chyba nie doczytałeś, że w byłej szkole Brzezinach ma być żłobek i świetlica.

5, 6. Co Ty zaproponujesz dla tych grup i jak chcesz włączyć się w te działania?

7. Jeśli widziałeś takie przypadki, dlaczego nie zgłaszasz tego oficjalnie? Poza tym jest to zapewne wierutna bzdura.

8. A kto ponosi winę przy tych wypadkach? Jeśli piszesz o ciągu Dworcowa-Rynek-Kościelna-Szkolna, to co zaproponujesz na zakręcie przed Szkolną? Wyburzyć sąsiadujące budynki?

Pisać krytycznie łatwo, coś zaproponować i zrobić - już trudniej. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

J23 - nie nadajesz znowu? Zadałem pytanie. Nie wiesz, jak odpowiedzieć? Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Ja dodam ze może nasi kochani włodarze może w końcu zajmą może zabudzetowaniem srodkow na odśnieżanie we wszystkich ościennych gminach drogi odsniezone i nawet zdążą wyschnać a w Osiu i okolicach lud na drogach. na początku grudnia byłem świadkiem jak ludzie sami nosili piach z lasu żeby podjechać pod górkę w zurze. Niby bogata gmina ale pieniądze ida nie tam gdzie powinny 

Odpowiedzi: 0

Faktycznie niewiele w Osiu się dzieje.Pograłby człowiek chociażby w tenisa stołowego z dzieckiem a tam zawsze po 15 zamknięte a młodzież pod wiatą straszy z nudów..

Odpowiedzi: 1

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz