Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Policja zlikwidowała wytwórnię narkotyków [wideo i zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
27 maja, 13:12

Czarnorynkowa wartość narkotyków znalezionych w wytwórni w Ostrowitem koło Lniana wynosi około pół miliona złotych. Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Jeden z zatrzymanych to mieszkaniec gminy Lniano, a drugi powiatu gdańskiego
Fot. KPP w Chojnicach
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja
Jak początkowo nas poinfowano, wytwórnia znajdowała się w gminie Pruszcz. Otrzymaliśmy jednak sprostowanie, że chodzi o Ostrowite koło Lniana.

Na trop wytwórni amfetaminy w Ostrowitem (gmina Lniano) wpadli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. W ubiegłą sobotę przeprowadzili akcję wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością narkotykową komendy wojewódzkiej w Gdańsku.

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się produkcją amfetaminy. Jeden z nich to 28-letni mieszkaniec gminy Lniano, a drugi to 34-latek z powiatu gdańskiego.

REKLAMA
REKLAMA

- Policjanci zabezpieczyli 10 kg amfetaminy oraz ponad 350 gramów płynnej amfetaminy, która może służyć do wyrobu tego narkotyku. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty i inne substancje mogące służyć do wytwarzania amfetaminy, a także gotówkę na poczet przyszłych kar - informuje Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.

Mężczyźni zostali zatrzymani.

REKLAMA
REKLAMA

- Usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, za co grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Czarnorynkowa wartość wytworzonych narkotyków to nawet pół miliona złotych - podaje KPP w Chojnicach.

Decyzją Sądu Rejonowego w Chojnicach, najbliższe 3 miesiące mężczyźni spędzą w areszcie.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (29)

Oj biduli jak leżą 

Odpowiedzi: 0

A wiecie kto jest największym dilerem substancji uzależniających państwo polskie jeszcze bierze za to kupę pieniędzy i likwiduje rynek konkurencji. Tak więc zastanów się nad a substancjami uzależniający mi papierosy alkohol kto na tym trzyma rękę państwo polskie ponownie. I dzieciaki bez głupich komentarzy

Odpowiedzi: 1

Niestety, ale masz rację... Polski monopol więcej rocznie zabija wraz z tytoniem, niż kiedykolwiek wszyscy dilerzy razem wzięci 

Odpowiedzi: 0

Toć co wy robicie dobrych chłopaków zamykacie bo robili coś żeby przeżyć, jest ryzyko jest zabawa nie ma ryzyka to nie ma zabawy. PdW wracajcie szybciutko

Odpowiedzi: 0

Zamiast do paki to dać im żeby to g***. Zeżerlii.

Odpowiedzi: 1

Ty pierwszy byś był to żarcia 

Odpowiedzi: 0

Zlikwidowane bo nie rentowne.

Odpowiedzi: 0

Tak to jest w dzisiejszych czasach, że człowiek żeby jakoś wszystko ciągnąć musi sobie radzić w radykalne sposoby. Szkoda chłopaka, niech się tam trzyma

Odpowiedzi: 0

Oby zdechli na liścia cioty i tak byly

Odpowiedzi: 3

Co ma jedno do drugiego? 

Odpowiedzi: 0

Zastanów się co piszesz człowieku  ciekawe czy ty był byś taki cwany jak by ciebie zamknęli każdy może osądzać ale zastanów się zanim to zrobisz

Odpowiedzi: 1

Ludzie !!!co wy piszecie za bzdury!!!??? Może tym dwum dac jeszcze nagrodę na tą produkcję amfy ?? Jest zabronione bo zabija i koniec a nie jakieś tam cuda wymyślacie!!!!

Odpowiedzi: 1

Ty też się zastanów typie alkohol i wódka też zabija jeden CH.. czy jest legalna 

Odpowiedzi: 0

To geje byli ?

Odpowiedzi: 0

W gminie Pruszcz,tylko dlaczego miejscowości nie podano. Czy to tajemnica?

Odpowiedzi: 2

Za dużo chciałbyś wiedzieć.

Odpowiedzi: 0

Gmina Lniano.

Odpowiedzi: 0

Policja z Gdańska robi nalot w Pruszczu... Brawo ! A nasi stróże prawa?

Odpowiedzi: 0

Brawo Wy!!! Wyłapać to badziewie co nie chce pracować, rozbijają się furami a dzieciaki ćpają na potęgę... Jazda z nimi!!! 

Odpowiedzi: 1

To jak wychowujesz dzieci że ćpaja na potęgę ?

Odpowiedzi: 1

Ale Ty głupia jesteś, nie mam dzieci 

Odpowiedzi: 1

No i chwała Ci za to bo by takie same dzbany jak Ty wyrosły 

Odpowiedzi: 2

A z ciebie taki wazon, że nawet kwiaty nie chcą rosnąć 

Odpowiedzi: 0

Lizałaś koks z pasztetowej ?

Odpowiedzi: 2

Oczywiście że tak...jak ty miałeś jeszcze mleczko pod nosem...zresztą do dziś pewnie masz 

Odpowiedzi: 0

Wąchała, ale jej to zioło majeranek stanął między nosem a mózgiem 

Odpowiedzi: 0

Nie można w to uwierzyć.... Jeśli to prawda, a rodzina wiedziała, mając własne dziecko, to nie potrafię tego zrozumieć. Ludzie, nie kapuje....Wiara w człowieczeństwo umiera

Odpowiedzi: 0

Policja z Chojnic bo świeckie mendy policyjne znają tych pseudo gangsterów i nic im nie zrobią.... Czas zrobić nalot na komendę w Świeciu przez służby z Wawy.

Odpowiedzi: 0

Do ukarania ich wystarczy metr linki

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz