Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  31°C / 18°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  32°C / 17°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Pojutrze:
  33°C / 19°C
REKLAMA

Porywisty wiatr wyrządza szkody w całym powiecie

Andrzej Bartniak
2 grudnia, 10:53

Przez całą minioną noc i dzisiejszy poranek strażacy byli wzywani do usuwania skutków silnego wiatru. W Świeciu na jednym z bloków została zerwana duża połać docieplenia dachu.

Na bloku przy ul. Wyszyńskiego wiatr zerwał dużą połać docieplenia dachu.
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

To była bardzo niespokojna noc. Z powodu silnie wiejącego wiatru wielu jej nie przespało. Znacznie gorzej mieli jednak ci, którym przyszło się zmagać z jego skutkami.

Selekcja słabych drzew rozpoczęła się o godz. 3.06. Wtedy strażacy z komendy powiatowej w Świeciu dostali pierwsze wezwanie. Jedno z drzew przewróciło się w Stążkach (gmina Świekatowo).

Godzinę później taki sam problem zgłoszono w Osiu.
REKLAMA


Po godz. 5.00 kolejno strażacy wyjeżdżali do usuwania pni i gałęzi w miejscowościach: Różanna (gmina Bukowiec), Błądzim (gmina Lniano), Krusze (gmina Warlubie), Lnianek (gmina Lniano).

Ostatnie poważna interwencja tego typu miała miejsce w Serocku (gmina Pruszcz), gdzie powalone drzewo zatamowało przejazd na ul. Kolejowej.

W Świeciu z kolei najbardziej widocznym skutkiem działania żywiołu było zerwanie docieplenie dachu na bloku przy ul. Wyszyńskiego.

a [dot] bartniakatextraswwiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (8)

Po co robić dobrze i brać za to duże pieniądze jak można zrobić byle jak i brać jeszcze większe. Jak to mówią "pyk, pyk, pyk, jakotako i fajrant" 

Odpowiedzi: 0

Pyk myk i Hasiu 

Odpowiedzi: 0

To przez te zaszczepione ciemnoty. 

Odpowiedzi: 2

To przez te niezaszczepione ciemnoty.

Odpowiedzi: 0

Debillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllu. Nie kwacz.

Odpowiedzi: 0

to wina covid !!!

Odpowiedzi: 0

No to się spółdzielnia popisała .

Odpowiedzi: 0

A to nie Spółdzielnia tylko blok wspólnoty mieszkaniowej. Lepiej się zaszczep bo szczepionka pomaga w logicznym myśleniu. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz