Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Augustyn, Nikodem, Lidia
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  24°C / 13°C
 • całkowite zachmurzenie
  Jutro:
  23°C / 14°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Pojutrze:
  25°C / 13°C

Pożar piekarni w Grucznie. Pięć osób straciło mieszkania. Straty mogą być ogromne [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
23 lutego, 08:48

W nocy wybuchł pożar w piekarni Gminnej Spółdzielni w Grucznie. Żywioł nie oszczędził też sąsiadującego z nią budynku mieszkalnego. Jedna osoba podtruła się tlenkiem węgla.

We wtorek o 7.00 rano strażacy dogaszali jeszcze reszki wyposażenia piekarni
Fot. Andrzej Pudrzyński

REKLAMA

Pożar zauważono we wtorek o godz. 4.03. Gdy na miejscu pojawili się strażacy, ogień obejmował już sporą część dachu budynku piekarni przy ul. Wojska Polskiego, w samym centrum wsi.  

- Działania strażaków biegły dwukierunkowo  - tłumaczy asp. Marcin Klemański dyżurny ze świeckiej komendy PSP w Świeciu. - Część jednostek walczyła z pożarem piekarni, a celem pozostałych było niedopuszczenie  do tego, by ogień przeniósł się na pozostałą  zabudowę.
REKLAMA

Chciano ochronić zwłaszcza budynek przylegający do piekarni. Znajdują się w nim mieszkania i sklep spożywczy. Dzięki tym staraniom spłonęło tylko poddasze, a nie cały budynek. Mieszkało w nim pięć osób. Dwie z nich potrzebowały pomocy lekarskiej. Jedna doznała szoku, druga podtruła się dymem.

Wyposażenie piekarni spaliło się doszczętnie. Mocno ucierpiał też dach. Prawdopodobnie nic nie udało się uratować. Na razie nie są znane straty. W akcji gaśniczej brało udział aż 10 jednostek straży pożarnej. Trwa jeszcze dogaszanie tlących się elementów i usuwanie resztek wyposażenia. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA


REKLAMA


Czytaj także

Komentarze (10)

Tytuł sugeruje jakby pięc mieszkań było spalonych. Tymczasem, jest to jedna pięcioosobowa rodzina, która mieszkała razem.

Odpowiedzi: 2

I to w tej chwili jest najważniejsze? Mieszkasz tam to pewnie wiesz. Ale nie zienia to tego że i tak pięć osób nie ma dachu nad głową. Może potrzebna jest jakaś pomoc, zbiórka? Znacie tą rodzinę?

Odpowiedzi: 0

Też zwróciłam na to uwagę. A w artykule okazuje się coś innego. Fakt. Szkoda tych osób, czy to jedno mieszkanie by było czy pięć, ale dziennikarz fatalny. Nie umie sformułować nagłówka, a w artykułach często też są błędy. 

Odpowiedzi: 2

Ty jesteś normalny? Przecież tam są trzy mieszkania idioto. Wiem bo mieszkam obok i znam tych ludzi. Jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. W tytule nie ma błędu. 

Odpowiedzi: 0

Wy barany trzy mieszkania trzy rodziny kapusty jedne czytac ze zrozumieniem Adla seniorki medal

Odpowiedzi: 0

Bzdury opowiadasz. Tam były trzy odrębne mieszkania.

Odpowiedzi: 0

Szkoda mi tych ludzi tylko i wyłącznie . Skoro pożar zaczal się w tej skur.wiałej śmierdzącej piekarni to powinni ludzią zorganizować mieszkania zastepcze albo nowe a resztę zburzyć razem z tym geesem gownianym .

Odpowiedzi: 0

Trza było nie WKU Emila to by piekarnia stała . Jak by mi pod domem tak dawali to też bym w hu to spalił 

Odpowiedzi: 1

Od razu wiem kto pisze i o kim. Ehh wady/zalet wsi.

Odpowiedzi: 0

Gs nie ma za dobrych ostatnich lat wyprzedaje wszystko a teraz nagle przed zamknięciem piekarni pożar i straty trzeba by sprawdzic czy prezes nie zrobił nowej polisy na ubezpieczenie piekarni on razem z panem nadolnym juz nie takie interesy robili na węglu a płacili za to pracownicy 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz