Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Pożar w wagonie towarowym w Terespolu Pomorskim. Ogień gasiło pięć zastępów straży

Andrzej Pudrzyński
26 września, 20:18

W poniedziałek późnym popołudniem strażacy dostali wezwanie do pożaru wagonu w Terespolu Pomorskim. Zapalił się ładunek na jednym z 12 wagonów składu pociągu.

zdjęcie ilustracyjne / gov.pl
REKLAMA
REKLAMA

Pociąg jechał do Maksymilianowa pod Bydgoszczą. Ogień na jednym z 12 wagonów zauważono na trasie między Parlinem (gmina Pruszcz) a Terespolem Pomorskim (gmina Świecie).

Maszynista zaczął cofać skład w stronę bliżej położonego Terespola i jednocześnie o godz. 17.36 powiadomił straż pożarną.

Na dworzec w Terespolu skierowano pięć zastępów straży z komendy w Świeciu oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownik w Świeciu, z Przechowa i Drozdowa.

REKLAMA
REKLAMA

- Wagony były załadowane zużytymi drewnianymi podkładami kolejowymi. W wagonie, gdzie wybuchł pożar, znajdowało się około 50 sztuk - informuje asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Podkłady były pokryte impregnatem, który pod wpływem wysokiej temperatury wydzielał toksyczne opary, dlatego strażacy pracowali w aparatach ochraniających drogi oddechowe.

Wyłączono trakcję elektryczną i wstrzymano ruch pociągów.

REKLAMA
REKLAMA

Ogień ugaszono w ciągu niespełna godziny.

- Większość ładunku uległa spaleniu lub nadpaleniu. Były to już stare podkłady usunięte z torowiska, dlatego nie wykazano strat. Wagon miał metalową konstrukcję, więc nie uległ uszkodzeniu przez ogień - wyjaśnia Marcin Klemański.

Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Po zakończeniu działań przez strażaków, pociąg kontynuował podróż do Maksymilianowa.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Drużyna manewrowa z cargo kradla podkłady, bo nie dostali dodatku na węgiel, a przy okazji palili fajki, ot całą prawda 

Odpowiedzi: 0

w sumie to tańsze od utylizacji

Odpowiedzi: 0

Rozumiem ,że spółka cargo zapłaci za akcję straży a nie podatnicy. Jak Ty nie zapłacisz kolejowego czynszu na czas to masz na chacie komornika i masę not odsetkowych więc spółka skarbu państwa powinna dostać rachunek w trybie natychmiastowym.

Odpowiedzi: 1

To nie był pociąg PKP CARGO...

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected]ie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz