Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Prezes nie jest już prezesem. Przejęcie firmy przez większego konkurenta stało się faktem

Andrzej Pudrzyński
1 lipca 2022, 09:48

Jedna z największych firm branży spożywczej w powiecie świeckim ma nowego właściciela.

zdjęcie ilustracyjne / 123RF
REKLAMA
REKLAMA

O planach przejęcia spółki Jagr w Warlubiu przez większą, konkurencyjną firmę, pisaliśmy w kwietniu. Warlubskiego producenta masła, margaryny, serków homogenizowanych, jogurtów i smalcu, zamierzał kupić Polmlek Grudziądz.

Grudziądzka firma wchodzi w skład Grupy Polmlek, jednej z największych w branży mleczarskiej w Polsce, do której należy kilkanaście zakładów produkcyjnych.

REKLAMA
REKLAMA

Polmlek złożył w połowie kwietnia wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad Jagrem. Zgoda była konieczna wymagana, bo obydwie firmy działają w branży mleczarskiej.

UOKiK sprawdzał czy koncentracja przedsiębiorstw nie służy monopolizacji, która mogłaby odbić się nagatywnie m.in. na klientach.

Po korzystnej decyzji urzędu, na stronie spółki Jagr z Warlubia pojawił się komunikat:

REKLAMA
REKLAMA

W dniu 29 czerwca 2022 r. Spółka PHU Jagr dołączyła do Grupy Kapitałowej Polmlek, co stanowi niewątpliwą szansę rozwoju w oparciu o posiadane doświadczenie jak i rozbudowaną infrastrukturę zakładu. Wspólne działania pozwolą na poszerzenie dotychczasowego portfolio Grupy o kolejne produkty dedykowane segmentowi HoReCa jak i współdziałanie w kierunku innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Jak czytamy w dalszej części komunikatu, dotychczasowy prezes, Jan Grabiński, pozostaje w firmie i dzięki swojemu doświadczeniu będzie nadal wspierał jej rozwój.

REKLAMA
REKLAMA

Jednocześnie 29 czerwca powołano nowy zarząd Jagru. Prezesem została Dorota Białczak, dotychczas dyrektor ds. technologii Polmlek Grudziądz, a wiceprezesem Joanna Główczyńska, wcześniej dyrektor generalny Jagru.

Kwoty, jaką zapłacił Polmlek za firmę z Warlubia, nie podano do publicznej wiadomości.

Przedsiębiorstwo Jagr istnieje od 1992 r. Kapitał zakładowy przed przejęciem przez konkurenta wynosił 45 mln zł. W 2020 r. Jagr osiągnął 297,8 mln zł przychodu i prawie 1,1 mln zł zysku.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (9)

Kogo to obchodzi 

Odpowiedzi: 0

Najlepiej wszystko dać złodziejom. !!

Odpowiedzi: 1

Nie masz pojęcia o biznesie to się nie odzywaj 

Odpowiedzi: 1

Prywaciarz się odezwał z Bożej łaski 

Odpowiedzi: 0

1 mln zysku z 300 mln przychodów. Dobrze się żyło...

Odpowiedzi: 0

Będą  tylko masło we Warlubiu robić. Koniec z całą resztą smalcu....

Odpowiedzi: 0

Kogo to obchodzi czy będą robić smalec czy też nie. Lepiej dla sąsiadów ze nie będą topić bo smród jest jak hu... 

Odpowiedzi: 0

Szkoda że nikt nie przejmuje się pracownikami, którzy otrzymają w większości wypowiedzenia, skoro produkcja zostanie zredukowana... 

Odpowiedzi: 0

Z tego co wiem to smalec będzie zamknięty a pracownicy przeniesieni na masło i magazyn 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz