Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dominik, Maksymilian

Prezes: Wiele opinii o Nowym Szpitalu jest krzywdzących i nieprawdziwych

Andrzej Bartniak
27 października, 16:12

Według Przemysława Leśniewskiego, prezesa Nowego Szpitala w Świeciu, który podczas środowej sesji relacjonował jego działalność w 2020 i połowie 2021 r., lecznica dobrze sobie radzi w trudnej, covidowej rzeczywistości. Natomiast wiele negatywnych uwag dotyczących jej funkcjonowania jest krzywdzących, a nierzdako nieprawdziwych. - Skoro tak, to dlaczego ludzie idą tam z lękiem? - dopytywał radny Grzegorz Goral.  

Prezes Nowego Szpitala w Świeciu odpowiadał na pytania radnych powiatu podczas środowej sesji

REKLAMA

Większa część prezentacji na temat sytuacji w Nowym Szpitalu w Świeciu w 2020 i połowie 2021 r., jaką przedstawił prezes lecznicy w czasie środowej sesji Rady Powiatu Świeckiego, poświęcona była działalności w czasie pandemii. Zwłaszcza nowym wyzwaniom, z jakimi musiał zmierzyć się szpital i jego personel.

- Praca przez kilka godzin w kombinezonie, który nie przepuszcza powietrza, była czymś niezwykle trudnym - tłumaczył Przemysław Leśniewski, prezes Nowego Szpitala, prezentując zdjęcia pielęgniarek i salowych pracujących na oddziale płucnym - Panie były wymordowane.

W sumie na oddziałach przebywało 960 osób z rozpoznaniem Covid-19. Równocześnie warto podkreślić, że lecznica odpowiada za ponad 9 tys. szczepień.

Z nieukrywaną satysfakcją prezes opowiadał o inwestycjach. Największa z nich, to kosztująca 7,8 mln zł termomodernizacja. W tym świetle za szczególnie krzywdzące uznał krytykę szpitala, która w jego ocenie często bywa pozbawiona podstaw. Ba, okazywała się nawet zwyczajnym kłamstwem.
REKLAMA

- W jednym z internetowych wpisów pojawiła się dość szczegółowa informacja, że pacjentowi obcięto niewłaściwą nogę - opowiadał Przemysław Leśniewski. - Wszystko sprawdziliśmy i okazało się, że to nieprawda. Gdy zaczęliśmy bardziej dociekać, wpis zniknął.

Za wydumane trudno jednak uznać uwagi, którę chwilę później przedstawili radni powiatowi.

Jako pierwsza głos zabrała radna Katarzyna Kaczmarek-Sławińska. Zapytała prezesa czy zdarza mu się konsumować szpitalne posiłki.

Odpowiedź brzmiała "tak".

- Robię to wybiórczo, bo nie jem mięsa - mówił Leśniewski.
REKLAMA


Prezes zaznaczał, że jedzenie dostarczane przez firmę kateringową jest pod stałą kontrolą dietetyka.

- Co do jego smaku, musimy mieć świadomość, że jest to żywienie zbiorowe i nie ma możliwości takiego doprawiania, jak każdy by sobie tego życzył. Poza tym szpital pełni funkcję edukacyjną. Posiłki z niższą zawartością soli i cukru są zdrowsze - argumentował.

Z kolei radny Dariusz Wolski dopytywał o pacjentkę, która pozwała szpital i wygrała w sądzie pierwszej instancji wysokie odszkodowanie. Chodzi o przypadek pani Beaty, która wybudziła się z narkozy w czasie operacji (pisaliśmy o tym w Extra Świecie).
REKLAMA

Radny chciał ustalić czy zarząd szpitala przeprosił pacjentkę za to, co się stało i czy odpowiedzialni za to pracownicy ponieśli jakieś konsekwencje. Na te pytania radny nie otrzymał odpowiedzi. Nie było też zgody przewodniczącego radny, aby w imieniu szpitala to rada powiatu przeprosiła za błąd popełniony na sali operacyjnej.

Była też mowa o długim oczekiwaniu na SOR i niemiłych medykach. Zdaniem prezesa, czas oczekiwania jest znacznie krótszy niż w niektórych bydgoskich szpitalach, gdzie potrafi on wynosić 6-8 godzin.

- Przyjeżdżający do nas pacjenci są zaskoczeni tym, że przebiega to tak sprawnie - twierdził prezes Nowego Szpitala w Świeciu. - Co do empatii, prowadzimy w tej sprawie rozmowy z personelem.
REKLAMA

Do dość powszechnego wizerunku szpitala nawiązał też radny Grzegorz Goral. Bazując na rozmowie ze swoją znajomą tłumaczył, że wielu mieszkańców powiatu po prostu boi się udać na leczenie do świeckiego szpitala. W dużej mierze właśnie ze względu na relacje na linii pacjent-personel.

- Proszę powiadamiać mnie o takich nieprawidłowościach, będziemy reagować i wyjaśniać każdy konkretny przypadek - zapewniał prezes Leśniewski.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (44)

A co na temat pracy szpitala mówiła pani starosta, która była jedną z osób, która tą prywatna spółkę do Świecia wpuściła? Jest zadowolona? A co mówił na ten temat Dariusz Woźniak, którego pani Studzińska wyznaczyła jako członka rady nadzorczej szpitala i który kasuje za to co miesiąc dodatkowe pieniądze? Jest zadowolony? To są dla mnie ważne sprawy, bo że radni nie boją się mówić prawdy na sesji to wiemy od dawna, ale nikt ich nie słucha. 

Odpowiedzi: 2

Szczególnie, kiedy wypowiada się radny Grzegorz Gorol opierający się na opinii, jakiejś jego niezidentyfikowanej znajomej. Jakie to PiSlamskie. Takim, jak ty "członkom" proponuję zaniechać pisania głupot.

Odpowiedzi: 0

PANIE DARIUSZU WOZNIAK.JEZELI ZA RADE NADZORCZA PANU DODATKOWO PLACA TO NIECH PAN SPRAWUJE TEZ NADZOR NAD POKRZYWDZONYMI I NIEZADOWOLONYMI,NIECH PAN POWOLA STOWARZYSZENIE DLA TAKICH OSOB,ZEBY NA BIEZACO PRZYJMOWAC ZGLOSZENIA...A TAK NAPISZA COS W ESWIECIE CZY NSWIECIE,POJAWIA SIE KOMENTARZE I CO?POPISZA,POPISZA,PANI RZECZNIK PRZEPROSI I PRZESTANA DO NASTEPNEGO RAZU,BEZ ZADNEGO SKUTKU.LICZE NA PANA W KONCU POTRZEBNA INICJATYWE 

Odpowiedzi: 0

Cokolwiek by Prezes nie mówił zawsze będzie bronił swego, każdy wie jak wygląda prawda zresztą czego można sie spodziewać po opiece Powiatowej ? Trudne przypadki i tak odsyłane są do Grudziądza albo Bydgoszczy i płacimy za to my podatnicy a piniądze zostają po nas nie w Świeciu  , czy nie można tego zmienić?

Odpowiedzi: 1

Czy ty w ogóle masz jakiekolwiek pojęcie o systemie opieki zdrowotnej? Świecie to szpital powiatowy. Nie ma tu oddziałów specjalistycznych. Dlatego, aby ratować zdrowie i życie sa wysyłani do szpitali wyższej referencyjności.  Jakie Twoje "piniondze " zostają w Świeciu? Co Ty gadasz ?

Odpowiedzi: 1

W takim razie nic tylko cieszyć sie że mamy 25 km od nas Grudziądz i 45 km Bydgoszcz bo mogło być gorzej np po 100 km tylko problem mają ludzie którzy nie mają czym tam dojechać 

Odpowiedzi: 0

Inwestycje super ale SOR w tym szpitalu to dramat. Długi czas oczekiwania pomimo tego że są pustki. A jak już przyjmą to antybiotyk i do domu bez żadnych badań.

Odpowiedzi: 0

Na SOR trzeba zabrać namiot opał i prowiant na 2 dni. Jak dożyjesz to znaczy że jesteś godny przyjęcia. Jak nie to oznacza że nie było ratunku i tak

Odpowiedzi: 1

Moordo hahaha xdd

Odpowiedzi: 1

Dzięki byku. Staram się trolowac ile się da ale tym razem musiałem napisać prawdę xD

Odpowiedzi: 0

Jest bardzo źle i tyle.Przecież prezes nie przytaknie. Pani Starosto proszę zrób ciś z tym. Przegoń tę spółkę w diabły. 

Odpowiedzi: 0

zeby wiedzic jak robi sie biznes na sluzbie zdrowia trzeba obejrzec dostepny w internecie MAGAZYN SLEDCZY ANITY GARGAS z dn.4 stycznia 2017r o GRUPIE NOWY SZPITAL ze Szczecina,polecam,bo wtedy  mozna zrozumiec w co nas wpakowaly panie Kempinska i Studzinska.A ja mam pytanie do p.Studzinskiej dlaczego mimo tak duzego niezadowolenia z uslug tego szpitala oszczedzajacego na pacjentach,kto odpowiada za przedluzenie umowy ze spolka do 2039r zamiast zakonczenia wsolpracy za uchybienia,ktore mialy i maja tam miejsce... 

Odpowiedzi: 0

A ja wierzę panu prezesowi że jest zadowolony ze szpitala. Ludzie tylko narzekają a jak pan prezes mówi, że to wymysły to mu wierzę bo czemu miałby wprowadzać opinię publiczną w błąd. Dziś coraz trudniej o prawdomównych ludzi. 

Odpowiedzi: 0

 a ja proponuje sonde czy p,prezes mowi prawde albo powtorzyc znowu sonde czy jestes zadowolony/a z uslug naszego szpitala?

Odpowiedzi: 1

Taka sonda nie będzie obiektywna bo będą głosować tylko niezadowoleni. 

Odpowiedzi: 0

A co z głośno obwieszczonymi podwyżkami dla ratowników medycznych?? Ostatnio rozmawiałam z jednym z Nich i chyba jako jedyni w województwie nie dostali jeszcze ani grosza, październik się kończy i jak to On stwierdził chyba zostaniemy w mieście bez pogotowia od poniedziałku
czy zasługują to odrębna kwestia bo sama nie mam dobrych wspomnień z kontaktu z Nimi

Odpowiedzi: 1

No tu akurat masz błędne informacje...

Odpowiedzi: 0

Witam proszę o  wystawienie książki pamiątkowej a tam same pochwały i och i achy,świecki szpital porażka, 

Odpowiedzi: 0

panie prezesie; czy pan naprawdę wierzy w to co mówi?

Odpowiedzi: 4

Marzenie a rzeczywistość to nie to samo, przygoda swieciu jest jak skok na bandzi

Odpowiedzi: 0

Marzenie a rzeczywistość to nie to samo, przygoda swieciu jest jak skok na bandzi

Odpowiedzi: 0

Jak by ci tyle płacili mowilbys jeszcze lepiej

Odpowiedzi: 0

gdyby na sesje zostala zaproszona pani rzecznik GNS Marta Pioro to by potwierdzila ile zostalo wyjasnione i poprawione...i ile razy przepraszali i obiecywali poprawe...i co??????

Odpowiedzi: 0

Poradnia Ortopedyczna, skierowanie na cito. W rejestracji zalecenie , że mam pytac lekarza czy mnie przyjmnie. Lekarz K. w bardzo niemiły sposób , nie pytając o powód, odmówił. Nie jest to przypadek jednostkowy. Wystarczy posiedzieć przed gabinetami i posłuchać co ludzie mówią. Reumatolog jeszcze lepiej. Najlepiej gdyby były teleporady. Słyszałam żarty z pacjentów wymieniane między P. lekarz, a pielęgniarķą. Wystarczy P. Prezesie usiąść i posłuchać.

Odpowiedzi: 1

To prawda. Kpiną jest, że mając skierowanie "pilne" mam pytać, błagać lekarza by mnie przyjął. Najczęściej odmawia

Odpowiedzi: 0

Wszystko ładnie pięknie, szpital wspaniały, a czy w tym roku przewidziano dyżury w okresie świątecznym? 

Odpowiedzi: 0

A z dzieckiem które się skaleczy albo złamie nogę i tak Grudziądz albo Bydgoszcz... To po  wielki szpital?cuda i wianki a prostych spraw nie idzie rozwiązać? To co mówić o trudniejszych

Odpowiedzi: 1

To proste.  Nie ma w Świeciu chirurgii ani ortopedii dziecięcej.  Od tego są szpitale specjalistyczne 

Odpowiedzi: 1

ale kiedys byla...

Odpowiedzi: 0

Chciałoby się powiedzieć o ja pier.... Śmieją się ludzie prosto w oczy, dietetyk kontroluje kromkę suchego chleba i cm3 masła... Zakpił sobie z rady na maksa :) cóż aki szpital taki prezes,A panie z pucnego to kompletne nieporozumienie,widzialam osobiście jak facet się dusił a one go psychiatrycznie chciały leczyć. Każdemu kto tam trafi radzę natychmiast uciekać...

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz