Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  31°C / 18°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  32°C / 17°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Pojutrze:
  33°C / 19°C
REKLAMA

Przy szkole językowej i przedszkolu powstanie zatoka parkingowa

Andrzej Bartniak
26 listopada, 16:06

Rozpoczęła się budowa zatoki parkingowej przy ul. Szymanowskiego w Świeciu. Ma być ułatwieniem dla rodziców dowożących dzieci do przedszkola i szkoły językowej Elephant.

Prace mają zakończyć się w drugiej połowie grudnia
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Prawdopodobnie ta niewielka inwestycja nie rozwiąże problemów z parkowaniem przed Elephantem, ale na pewno nieco ułatwi życie rodzicom dowożącym dzieci do nowego przedszkola i szkoły językowej mieszczących się w tym samym budynku.

- Projekt przewiduje utworzenie zatoki mogącej pomieścić trzy samochody - mówi Daniel Kapłanek, inspektor Wydziału Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA

Na więcej, niestety, nie ma miejsca. Zostanie też a nowo wyprofilowana skarpa oraz przedłużony chodnik.

- Prace powinny zakończyć się przed Bożym Narodzeniem - zapowiada Daniel Kapłanek.

Zadanie, realizowane przez Zakład Drogowo-Mostowy w Świeciu, będzie kosztować 52 tys. zł. 

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (18)

Gucio w swoim żywiole, pozdro Grześ

Odpowiedzi: 0

A w Morsku jeden odcinek zaczety i nie skanczony dziura goni dziure. Droga asfaltowa stale zablocona i nikogo nie mozna sie doprosic o naprawe i porzadek. 

Odpowiedzi: 0

od kiedy miasto realizuje inwestycje dla prywatnej firmy? Co to ma byc?

Odpowiedzi: 1

To jest dla mieszkańców ktorzy nie maja gdzie zaparkowac przyjezdzajac do przedszkola, szkoly jezykowej, a nie dla Przedszkola/szkoły  jezykowej

Odpowiedzi: 1

O swoich klientów powinna troszczyć się firma, która pobiera pieniądze za swoje usługi. Jak Mondi będzie potrzebowało parkingu, to im też go miasto zrobi? 

Odpowiedzi: 0

To moze postarajcie sie przy przedszkolu na Słowackiego cos zrobic. Przed 8 ludzie zostawiaja auta na jezdni. Czesto nie jedno czy dwa, ale wiecej i nie mozna przejechac. Moze tam znajdziecie jakies rozwiazanie, a nie przy prywatnym przedszkolu. 

Odpowiedzi: 3

A widzisz tam możliwość żeby zrobić zatoczkę ? Brak miejsc parkingowych to problem większości przedszkoli - przy prawie każdym z nich jest tłoczno rano później koło godz 15-16

Odpowiedzi: 1

Można się przejść kawałek, ale ludzie by najlepiej do szatni samochodami wjechali. Parking z Oksiru i biblioteki jest blisko. Powinni tam zakaz parkowania zrobić, a jeśli nie, to niech miasto rozwiąże ten problem, bo ludzie parkują jak chcą. Nawet na upartego można by trochę terenu szkoły podstawowej podebrać i zrobić chociaż z 4 miejsca na skos. 

Odpowiedzi: 0

Parking jest przy bibliotece i Oksirze te kilka kroków to dla was tragedia?

Odpowiedzi: 1

Weż pod uwagę to, że spasione madki z drącymi ryje bombelkami mają problem z poruszaniem się za pomocą kończyn dolnych. Obawiam się, iż odcinek pomiędzy parkingiem biblioteki, a przedszkolem i szkołą podstawową nr 1 byłby gęsto usiany trupem kobiet które padły na zadyszkę.

Odpowiedzi: 0

Slowackiego od ronda do przedszkola powinna byc calkowicie zamknieta dla samochodow. Dzieciaki z przedszkola i z jedynki by mogly bezpiecznie korzystac z parku i placu zabaw a i spalin mniej.

Odpowiedzi: 1

A ciebie powinni zamknąć na Sądowej.

Odpowiedzi: 0

Uwagą służby drogowe. Ogłaszam mobilizację, daję wam zna że jest zima. Żeby was znów nie zaskoczyła zima. Bo ludzie płacąc 6 złotych za litr odprowadzają ogromne podatki. Drogi mają być czarne.

Odpowiedzi: 2

no własnie 

6 zł za l ogranicza i nas

odsniezymy tylko głowna

powodzenia 

Odpowiedzi: 0

Sory stary, ale soli nie opłaca się sypać, cały piasek poszedł na podsypkę pod ronda, a paliwo drogie, tak, że akcja zima w tym sezonie odwołana. Moja rada, załóż zimówki, do bagażnika weź z dwa worki piachu i łopatę do odścieżania, ewentualnie ze cztery betonowe trelinki żeby dociązyć dupę samochodu.

Odpowiedzi: 0

Tylko pamiętajcie żeby dwa z tych trzech miejsc parkingowych były miejscami przeznaczonymi dla inwalidy.

Odpowiedzi: 0

Jakiś duży parking by się przydał w miejscu wyburzonej kamienicy przy policji

Odpowiedzi: 0

Najbardziej niebezpiecznie jest przy przedszkolu na Sądowej. Pomimo sygnałów mieszkańców nikt nie reaguje.Tam powinien być ruch jednokierunkowy albo zakaz postoju. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz