Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Punkt zbiórki odpadów w Sulnówku tylko dla mieszkańców gminy Świecie

red
25 stycznia 2022, 09:32

Nie każdy mieszkaniec powiatu ma świadomość, że punkt w Sulnówku (gmina Świecie) nie jest dostępny dla wszystkich. Wynikają potem z tego nieporozumienia.

Z PSZOK-u w Sulnówku mogą korzystać tylko mieszkańcy gminy Świecie
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

PSZOK w Sulnówku (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), to wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą się pozbyć niepotrzebnego sprzętu komputerowego, RTV i AGD, mebli, okien i drzwi oraz całej masy innych przedmiotów zalegających piwnice i strychy.

Można również dostarczyć odpady budowlane po remoncie domu czy mieszkania, ale nie więcej niż tonę rocznie od jednej nieruchomości (nie dotyczy to podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, dla których usługa jest płatna).
REKLAMA

Atutem jest to, że w PSZOK-u w Sulnówku nie trzeba płacić za każdy dostarczony stary telewizor czy opony. Dlaczego? Bo pośrednio mieszkańcy gminy Świecie płacą m.in. i za to uiszczając rachunki za wywóz i zagospodarowanie wszystkich odpadów spod swoich bloków czy domów jednorodzinnych. Dotyczy to jednak tylko mieszkańców gminy Świecie.

- W ostatnim czasie przyjeżdża sporo mieszkańców innych gmin i są zdziwieni, że nie mogą skorzystać z naszego punktu. Dochodzi przy okazji do niemiłych sytuacji. Obowiązują na w tej kwestii przepisy. Poza tym każda gmina powinna mieć swój PSZOK, gdzie tamtejsi mieszkańcy mogą dostarczać odpady - wyjaśnia Tadeusz Werkowski, prezes spółki Eko-Wisła, która zarządza kompleksem unieszkodliwiania odpadów w Sulnówku.
REKLAMA

Pracownik Eko-Wisły ma prawo zażądać od osoby korzystającej z PSZOK-u dokumentu potwierdzającego wnoszenie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy Świecie.

Potwierdzeniem zapłaty może być wydruk z banku, zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej lub dokument o niezaleganiu z opłatami, który może uzyskać w kasie Urzędu Miejskiego w Świeciu.
REKLAMA

- Chcielibyśmy uczulić na ten fakt mieszkańców innych gmin, aby uniknąć w przyszłości kolejnych nieporozumień - zaznacza prezes Eko-Wisły.

Punkt na składowisku w Sulnówku przyjmuje odpady od mieszkańców gminy Świecie we wtorki w godz. 7.30-17.00 i w soboty w godz. 7.30-12.00.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

źródło: Urząd Miejski w Świeciu
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]


Komentarze (11)

OK, to dlaczego wisi nad nim nazwa "Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych"???

Odpowiedzi: 1

Bo to zupełnie inna rzecz niz Punkt Selektywnej Zbiórki

Odpowiedzi: 0

Przy tej okazji chcę zwrócić uwagę na solidność firmy odbierającej różnego typu odpady z terenu miasta. Pod okiem kamery systematycznie są podrzucane zużyte meble, porcelana łazienkowa i drzwi wejściowe z nr mieszkania oraz zdarza się że z nazwiskiem. Spektrum rzeczy zbędnych jest szerokie, zastanawia fakt, że można je bezpłatnie oddać w Sulnówku, a i tak mieszkańcom się nie chce. Jak zadbać o czyste miasto? Swego czasu byli "zbieracze" i wykorzystywali wyrzucone rzeczy do własnych celów, ba nawet trochę zarabiali na kartonach, szkle i puszkach. Teraz gdzieś przepadli - szkoda.

Odpowiedzi: 1

Nie zniklim tylko działamy w konspiracji,bo MOPS jak zobaczy że ktoś zbiera to zabierają zasiłek.Na dodatek Straż Miejska kara jak ktoś pali beleczym więc teraz drzwi z rozpierduchy nadają się tylko na podkładki pod palety.

Odpowiedzi: 0

A ja się pytam jaki jest sens segregacji śmieci na osiedlu skoro przyjeżdża auto i wrzuca wszystko razem!!!! Za co płacimy tyle pieniędzy!!!!!!

Odpowiedzi: 2

Nie zabiera się sortowanych rzeczy razem. Śmieciarki mają dwie odrębne komory, a kontenerowce dzielone przegrody. Z zewnątrz tego nie widac, stąd pojawiają się tego typu opinie. 

Odpowiedzi: 1

Gadasz głupoty.. jaka śmieciarka jak podjeżdża samochód z zabudowana przyczepka i wrzucają wszystko razem!!!!!

Odpowiedzi: 0

Akurat tu pan niema racji .

Odpowiedzi: 0

Podajcie wszystkim adresy i godziny pracy pszokow w terenie. W gminie Lniano np. ciągle jest nieczynne, odpadów zielonych prawie nie sposób tam dostarczyć. 

Odpowiedzi: 0

No i dobrze

Odpowiedzi: 0

ludzie nawet nie wiedzą komu płacą rachunki hahah albo nie znają pojęcia "gmina", "powiat", "województwo"

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz