Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Ranking najlepszych szkół. Tak wypadły licea i technika z powiatu świeckiego

Andrzej Pudrzyński
14 stycznia 2023, 09:52

Miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" po raz kolejny opublikował ogólnopolski ranking liceów i techników. Sprawdziliśmy, jak wypadły w nim szkoły z powiatu świeckiego.

Wysoką lokatę zajęło Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu
Fot. archiwum
REKLAMA
REKLAMA

W rankingu "Perspektyw" licea ogólnokształcące oceniono biorąc pod uwagę trzy kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Jakie miejsca w najnowszym, prestiżowym rankingu "Perspektyw" w 2023 r. (dane dotyczą minionego roku szkolnego) zajęły szkoły z powiatu świeckiego?

REKLAMA
REKLAMA

I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu zajęło 697 miejsce wśród 1000 tego rodzaju szkół, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

To wynik lepszy niż rok wcześniej, kiedy I LO znalazło się na 733 miejscu, ale gorszy niż w roku 2021 (677 lokata) i 2020 (601).

W kategorii techników wysoko sklasyfikowano Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu (II LO, zwane potocznie "białym ogólniakiem").

O ile w ubiegłym roku Technikum nr 2 było poza pierwszą 500, o tyle w rankingu w 2023 r. mocno awansowało – na 286 miejsce wśród 500 najlepszych techników w Polsce.

REKLAMA
REKLAMA

Ranking podzielono również na poszczególne województwa. Znalazły się w nim także te szkoły, które nie zmieściły się w krajowej czołówce, ale dobrze wypadły w skali danego  regionu.

W województwie kujawsko-pomorskim, na 57 najlepiej ocenianych liceów, I LO w Świeciu znalazło się na 28 miejscu, a II LO na 56.

Wśród 73 sklasyfikowanych techników w naszym województwie, prym z 12 lokatą wiedzie Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu.

Na 27 miejscu znalazło się Technikum w Zespole Szkół w Nowem.

Z kolei Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu uplasowało się na 50 pozycji w województwie kujawsko-pomorskim.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

Ludzie którzy przychodzą do pracy z po szkołach  do niczego się nie nadają. Większości nawet nie idzie przeszkolić. Chyba że zaproponuje się im w pracy grę na konsoli. Pracodawcy biją brawa poziom nauczania naprawdę wysoki.

Odpowiedzi: 1

1. Zlikwidowano dobrze zorganizowane szkolnictwo zawodowe.

2. Rodzice nie wpajają dzieciom pewnych zasad. Bez pracy nie ma kołaczy.

3. Najlepiej zarabia się na socjalu.

I takie są właśnie skutki. Szkoły nie mają nic do tego.

Odpowiedzi: 0

Jak samopoczucie nauczycieli? Dalej tacy zadufani w sobie? Dalej z dumą będą odbierać nagrody za słabą pracę? 

Odpowiedzi: 1

Jak jesteś rodzicem (oby nie), to stań przed lustrem i zapytaj się tego co tam widzisz, co zrobił dla wyedukowania swojego potomstwa poza wysyłaniem go do szkoły.

Odpowiedzi: 1

Mirka a ty za co chcesz brać 3200 co miesiąc???? Za zadania domowe. Wiesz co w słowniku oznacza słowo nauczyciel???? Czy śmietanka piątkową cię jeszcze trzyma 

Odpowiedzi: 1

3200 to dostaję za samo przyjście do pracy, Drugie tyle za pełnienie opieki nad Twoim bachorem żebyś mógł zarobić na korki u mnie, więcej nie chcę bo wtedy nie miałabym czasu na kawkę. Macie pojęcie o pracy nauczyciela?

Odpowiedzi: 1

No tu Pani nauczycielka nam się ładnie przedstawiła i pokazała jak funkcjonuje nauczyciel. Dlatego tak niestabilnie emocjonalne osoby nie powinny brać udziału w systemie nauczania. Mirka do psychiatry

Odpowiedzi: 1

Rodzic, żeby nie internet to nie wiedziałbyś że baran jesteś. Ktoś ironizuje, a Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. I tacy jak Ty się rozmnażają się, ale właśnie dlatego jest więcej ludzi niż małp, bo łatwiej wejść na d..e niż na drzewo.

Odpowiedzi: 1

No tutaj kolejny nauczyciel z silnymi argumentami. Jak widać całe środowisko z poważnymi problemami emocjonalnymi.

Odpowiedzi: 0

2023.licea.perspektywy.pl/2023/rankings

Artykuł trochę za ogólny zabrakło np. porównania z liceami z mniejszych miast w województwie jak Świecie, najlepszy Katolik z Chełmna 5 miejsce w woj. i 138 w kraju.

Odpowiedzi: 1

A co mnie obchodzą szkoły w Chełmnie, Bydgoszczy czy Toruniu.

Odpowiedzi: 0

Obecnie nie można nawet mówić o poziomie nauczania, nauczyciele bez pasji, szukający ciepłego fotela i wielu dni wolnych od pracy. Zarażają nasze dzieci brakiem celu i pasji. Uczniowie obserwują takie podejście do pracy swoich wykładowców i myślą, że takk jest w każdym zawodzie...że wystarczy być na stanowisku, a jak coś nie pójdzie to wina dzieci, w razie złych wyników wyjdzie dyrektor i powie "taki był rocznik, słabe dzieciaki". Tak dzieje się w szkołach od wielu lat i nikt nic z tym nie robi. Nie istnieje w ogóle ocena pracy nauczyciela, dobrze uczy czy źle zarabia tyle samo, zaleznia od stopnia. W żadnym innym zawodzie tak nie jest. W każdym innym zawodzie wynik pracy determinuje wynagrodzenie i to czy pracownik utrzyma się na stanowisku, nawet urzędnik jak popełni błąd to nie może wykupić się dziećmi. Potrzebna jest duża reforma całego środowiska. Dyrektorami szkół nie muszą być nauczyciele, wystarcza dobrzy managerowie. Którzy będą oceniani za wynik. Nauczyciel ma uczyć i nauczyć nasze pociechy. Za to mu w końcu wszyscy płacimy z naszych podatków.

Odpowiedzi: 3

Jesteś obiektywny jak twój korpokierownik, masakra.

Odpowiedzi: 0

Dzieci nie trzeba zarażać w szkole brakiem pasji, one to najczęściej wynoszą z domu. I nauczyciele nie mogą na nikogo zganiać braków efektów swojej pracy, bo natychmiast przez większość społeczeństwa są traktowani jak szmaty. Pozdrawiam 

Odpowiedzi: 0

To ty chcesz zlikwidować ZNP, czyli ostatnie ramię PZPR? To komuna w czystej postaci

Odpowiedzi: 0

W zeszłym roku miałem kandydata do pracy. Znał wzór na obwód ale nie miał pojęcia jak go zastosować. Nie poradził sobie z dopasowaniem wymiaru materiału . Wzór miał wykuty na pamięć tylko że nic po za tym. Każdy pracodawca wie że czym bardziej prestiżowa szkoła tym mniejsze umiejętności manualne.

Odpowiedzi: 1

W naszym systemie edukcaji programy sa zawalone niepotrzebna teoria. Uczy sie wszystkiego i niczego. Pozniej pracodawca i tak musi uczyc wszystkiego pracownika. Nauczyciele zarabiaja marne grosze i czesc pracuje adekwatnie do zarobkow. Zaden rzad nie inwestuje w nowoczesna edukacje, woli hodowac glupich wyborcow.

Odpowiedzi: 1

W sedno.

Odpowiedzi: 1

Przykro czytać że polaków wyzywa się od "głupich wyborców". Jak to pisze nauczyciel to jeszcze gorzej. Otóż niestety nie wszyscy na tym świecie są mądrzy

Odpowiedzi: 0

Wylew hejtu na nauczycieli. Chcecie lepszych nauczycieli? Niech ten zawód stanie się dobrze opłacalnym zawodem wtedy na studia nie będą przyjmowali wszystkich tylko tych najlepszych.  Aktualnie brakuje JAKICHKOLWIEK nauczycieli. Najlepsi albo zmienili pracę, albo pracują w placówkach prywatnych, w których dostają wynagrodzenie pozwalające na zakup czegoś więcej niż miska ryżu. Jest wypłata widać efekty. Nauczyciele są mieszani z błotem od wielu lat, proszę się nie dziwić, że ich praca też jest do bani. Należy zacząć od zmiany całego systemu edukacji i szkolnictwa. Zrobić przesiew wśród nauczycieli, podnieść pensje, sprawdzić efekty. Klasy w szkołach są przepełnione (w dużych miastach) 25 dzieci plus dzieci ukraińskie. Brakuje psychologów, terapeutów, pedagogów oraz innych spejalistów. Młode osoby, które chciałyby pracować w szkołach wybierają inne drogi życiowe, ponieważ aktualnie nauczyciel początkujący zarabia odrobinę więcej od najniższej krajowej a w lipcu będzie zarabiał mniej. Zabrać wakacje, ferie itd. niech nauczyciele sprawują opiekę wtedy. Należy pamiętać również o tym aby nauczyciel mógł wybrać urlop kiedy chce, oraz aby mógł sięzwolnić kiedy zechce ponieważ aktualnie nauczyciel może złożyć wypowiedzenie dopiero po zakończeniu bieżącego roku szkolnego. Wprowadzić 40h tydzień pracy. Należy też pamiętać, aby wszystkie zebrania, rady i spotkania odbywały się w tych godzinach np. 7-15, czy 8-16. Następnie podnieść pensje. Proszę nie wieszać wszystkich szmat na nauczycielach, jasne zdarzają się tacy, którzy nie powinni nauczać, ale przez tą całą nienawiść w szkołach zostają tylko tacy.

Odpowiedzi: 3

Dziękuję za ten komentarz, podpisuję się!

Odpowiedzi: 0

Trafnie napisane. 

Odpowiedzi: 0

Dodam jeszcze, że nauczyciele chętnie 8 godzin spędzą w szkole, gdyby tylko mieli gdzie. Na 40 osób jeden mały pokój nauczycielski, 12 krzeseł, jeden komputer i jedna drukarka. To jest wyposażone stanowisko pracy Państwa zdaniem? Oczywiście w drukarce nie ma papieru, bo oszczędności, a jak tusz się skończy, to po tygodniu przyjedzie nowy i będzie wymieniony. Długopisy też musisz przynieść z domu. Nawet nie ma gdzie usiąść! Faktycznie nowi nauczyciele pchają się drzwiami i oknami do zawodu. Dziękujcie, że jeszcze zostali Ci, których oczerniacie, bo niedługo Wasze pociechy będą do najbliższej szkoły dojeżdżały do Bydgoszczy. Niski wynik szkół w rankingu jest spowodowany brakiem sukcesów uczniów w olimpiadach. Przyjmujemy do klas I LO dzieciaki, które na świadectwie ze sprawdzianu ósmoklasisty mają wyniki 28%-60%. Jak z takich dzieci zrobić olimpijczyków??? Wynik z matury zależy również od tego, czego dziecko nauczyło się w szkole podstawowej.

Odpowiedzi: 1

Ludzie tego nie wiedzą, nie zdają sobie sprawy, że w szkołach jest bieda i trzeba oszczędzać na wszystkim a jak nauczyciel chce zrobić coś ekstra musi wykładać ze swojej kieszeni. Ludzie mają złe wspomnienia z czasów szkolnych, przez co teraz jako rodzice obwiniają za wszystko nauczycieli. Radzę poczytać podstawę programową. Niestety, ale jeśli dziecko jest słabsze np. z matematyki to podstawa nie pozwala nauczycielowi się zatrzymać na danym temacie. Wiedzą Państwo, że nauczyciel ma obowiązek zrealizowania podstawy? Jeśli tego nie zrobi musi się tłumaczyć a wytłumaczenie, że: "No Zośka z 2a nie rozumiała ciągów dlatego nie zrealizowałam podstawy" niestety nie wystarczy. 

Odpowiedzi: 1

Jak nie ma nauczycieli to po co komu większe pokoje nauczycielskie

Odpowiedzi: 0

Jacy uczniowie i ich zaangażowanie takie wyniki. Jeżeli do jednej 24 osobowej klasy chodzą  uczniowie zdolni oraz 5 dzieci z uposledzeniem , którym zgodnie z rozporządzeniem nalezy posięcać uwagę, wspierać , pomagać na lekcji- to jak  rozwijać pasje zdolnych/ Moze ktoś z tych wymadrzających się spróbuje i osiągnie wysokie wyniki. Przykre jest tez to, że naprawdę tylko jednostki mają jakieś zainteresowania......... Pozostałych interesują głupie filmiki na YT. Przerażajace, ale niestety prawdziwe.

Odpowiedzi: 2

Jeszcze trochę i będzie więcej takich uczniów, Szkoły specjalne będą zlikwidowane, a dzieci inteligentne pozostawione same sobie. Ale to się ładnie nazywa: Inkluzywność.

Odpowiedzi: 0

Masz racje.  Wielkość dzieciaków pochłonięta jest grami komputerowymi od rana do wieczora tudzież innymi tok tokami. Tragedia. I pokłosiem wsadzenia w ręce (często  już dwulatkowi) komórki czy innego tabletu są zaburzenia zachowania w wieku późniejszym. O nauce nie wspominając.

Odpowiedzi: 0

jeszcze 10 lat temu jeżeli uczeń wyciągnął telefon na lekcji to był zabrany do końca lekcji, a dzisiaj nauczyciele nagrywają z uczniami tik toki i mają to gdzieś, że uczniowie siedzą z telefonami na lekacjach. Przydałby by się jakieś kontrole lekcji. np pamiętam jak np pani Dyrektor lub vice siadała na tyłach i kontrolowała przebieg lekcji.. wątpie, że dzisiaj dzieją się takie rzeczy

Odpowiedzi: 1

Twoim zdaniem dyrektor szkoły nie ma nic lepszego do roboty, tylko obserwować lekcje jak jakiś tajemniczy klient? niezły poziom odklejenia, gratuluję

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz